Kaip pasirinkti LED lemputę

LED lempos charakteristikos

Šviesos srautas

Šviesos diodų lempos ryškumas būdingas šviesos srautui, kuris matuojamas liumenais (lm, lm). Kaip ryškus nori uždegti biurą ar kambarį, tai priklauso nuo jūsų. Bet pabandykite laikytis SNIP rekomendacijųSNiP 23-05-95 *. Natūralus ir dirbtinis apšvietimas :

Kambario tipas Apšvietimo norma (lm / kv. M)
Miegamasis, virtuvė 150
Vaikų kambarys 200
Vonios kambarys, tualetas 50
Generalinis biuras 300
Biuro darbo brėžinys 500

Norėdami nustatyti žibintų galingumą ir jų skaičių, naudokite lentelę. Be to, tai atspindi įprastų kaitinamųjų lempučių, kurios pakeitė LED šviesą, atitiktis.

Šviesos srautas (lm)
LED lemputė (W)
Kaitrinė lempa (W)
250 3 25
400 5 40
650 8-asis 60
1300 14-oji 100
2 100 22 150

Lentelėje parodyta, kiek mažiau energijos sunaudoja šviesos diodų lempos. Tai yra viena iš pagrindinių jų populiarumo priežasčių.

Spalvų spektras

Ne mažiau svarbus vaidmuo lempos pasirinkimo srityje yra spalvotas spinduliuotės srautas. Jai matuojama spalvos temperatūra, kuri matuojama Kelvino laipsniais (K). Kuo mažesnis šis parametras, tuo šilčiau bus šviesa.

Spalvų temperatūra (K) Šviesos atspalvis
2 700-2 800 šiltas geltonasis
3000 šilta balta
4000 neutralus baltas
6000 kietas baltas

Namai patogiausi yra geltoni atspalviai: jie padeda atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Naudojant biuro patalpose rekomenduojama naudoti šilta balta šviesa. Manoma, kad tai padidina efektyvumą. Ir šaltos baltos šviesos žibintai skirti tik negyvenamoms patalpoms.

Įtampos diapazonas ir spalvų perteikimo indeksas

Jei įprastos kaitrinės lempos be ryškumo praradimo dirba 220 V įtampa, daugumoje stabilios radiacijos šviesos diodų yra pakankamai mažos vertės. Tai reiškia, kad tokių žibintų savininkai net nepastebės įtampos lašų elektros tinkle.

Perkant, bandykite pasirinkti įtampos diapazoną, turintį platų verčių diapazoną.

Objektų spalvų laipsnis, atsižvelgiant į konkrečią lemputę, natūraliai perduodamas, lemia spalvų perteikimo indeksą. Tai rodo parametras CRI (spalvų perteikimo indeksas) arba Ra. Kuo didesnis spalvų perteikimo indeksas, tuo natūraliau atrodys apšviestos objektai.

Gyvenamosiose patalpose rekomenduojama naudoti žibintus, kurių indeksas yra mažiausiai 80 CRI arba Ra.

Sklaidos kampas

Šviesos diodai sumontuoti taip, kad jie galėtų šviesti tik priešais juos: labai maža pasaulio dalis nukrypsta į šoną. Todėl atkreipkite dėmesį ne tik į jų kiekį, bet ir į tai, kaip jie yra. Tai tiesiogiai priklauso nuo sklaidos kampo. Skirtingų lempučių modeliai gali būti nuo 30 iki 360 laipsnių.

Kokios LED lempos yra

Šviesos pulsacija

Dažnai pulsuoja žemos kokybės žiburių šviesa. Tai nematoma žmogaus akiai, tačiau gali turėti neigiamą poveikį nervų sistemai ir sukelti silpną regėjimą.

Pirkimo lempos su purškimu yra ne daugiau kaip 5-15%.

Galiojimo laikas ir gamintojas

LED lempos vidutiniškai tarnauja nuo 10 000 iki 50 000 valandų. Faktiškumą labai sunku nustatyti, nes technologija kasdien gerinama, eksploatavimo laikas skaičiuojamas tik teoriškai.

Šių žibintų garantija yra nuo 1 iki 5 metų ir priklauso nuo gamintojo. Saugyklos pareiga yra pakeisti žibintą, jei garantijos laikotarpiu jis nepavyko.

Šiandien yra daugybė LED technologijų gamintojų. Ne visi iš jų nurodo patikimą informaciją apie pakuotėje esančią lemputę. Apie tikrai išmatuotas lempos vertes galite sužinoti naudodami testavimo paslaugą lamptest.ru.

Jo puslapiuose yra daug apžvalgų, straipsnių ir nepriklausomų LED gaminių bandymų. Jūs galite ne tik sužinoti viską apie interesų modelį, bet ir pasirinkti konkrečią lempa jūsų poreikius: šiuo tikslu, nurodykite reikiamus parametrus ir spauskite “Rodyti”.

Kaip pasirinkti tinkamą LED lemputę

Norint pasirinkti šviestuvą, kuris sukurs patogų apšvietimą, truks ilgai, nepakenks sveikatai ir sutaupys daug energijos, naudokitės šiais patarimais.

  1. Spalvų spektras už buto lempa neturėtų viršyti 3000 K. Jei reikia lempa biure, sustabdyti paiešką nuo 4000 K. temperatūra lempos 6000 K aukštesnė turėtų būti naudojamas tik verslo patalpose.
  2. Pasirinkite lempas, kurių įtampa pasiskirsto 110-230 V.
  3. Ekrano spalvų perteikimas turi būti ne mažesnis kaip 80 CRI.
  4. Šviestuvo pulsacija neturėtų viršyti 15%. Jis gali būti lengvai patikrintas parduotuvėje: užsukite lemputę į pagrindą ir į jį įneškite “smartfon” fotoaparatą. Kai pulsacija yra didelė, vaizdas ant ekrano mirksi.
  5. Būtinai patikrinkite lempos veikimą. Beveik visose elektros parduotuvėse tokia galimybė.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 97