Kaip pasirinkti tobulą snieglentę

Kaip pasirinkti snieglentę tam tikslui

Kaip ir kalnų slidinėjimo atveju, renkantis snieglenčių sportą, pirmiausia reikia nuspręsti, kur ir kaip važiuojate.

Drožyba, standžios snieglentės (drožyba, alpinis)

Kaip pasirinkti drožyba snieglenčių
snowboard-zezula.com

Ilgos ir sunkios snieglentės yra skirtos greitam slidinėjimui paruoštuose šlaituose. Tokios plokštės naudojamos tik su tvirtais tvirtinimo elementais ir batais, tinka profesionalams ir pažengusiems sportininkams.

Universalios snieglentės (viskas kalnuose)

Kaip pasirinkti universalų snieglentę
evo.com

Pavadinimas kalba pats už save: šios snieglentės tinka lenktynėms ant paruoštų maršrutų ir lengvam laisvojimui. Jie yra mažiau tvirti, su siauresne liemene (siauresniu snieglenčių tašku), lengviau važiuoti: idealus būdas nereikalingas. Pradedantieji turėtų pasirinkti šias lentas.

Snieglentės freeridei (Freeride)

Kaip pasirinkti
evo.com

Tai lentos nepasiruošusiems šlaitams, tinkamiems slidinėti giliame sniege. Jie yra ilgesni ir platesni nei universalūs. Dažnai nosis yra platesnis nei užkulis.

Snieglentės freestylei (Freestyle, Park Vamzdis)

Kaip pasirinkti
evo.com

Tokie lentos yra trumpesnis ir minkštesnis universali, dažnai dviejų Patarimas geometrija, tai yra tie patys galai, dėl kurių raitelis gali ir toliau po šokinėja arklį kaip asmenį, taip pat atgal.

Galite pamatyti snieglenčių etiketės tikslą arba paprašyti konsultanto. Paprastai internetinėse parduotuvėse galite nustatyti pageidaujamą parametrą prekių filtruose.

Kaip ilgai ir kiek pločio turėtų būti snieglenčių kalykla?

Kitas svarbus parametras yra lentos ilgis. Snieglentė parenkama atsižvelgiant į vairuotojo augimą, atsižvelgiant į laivo paskyrimą.

 1. Universali ar drožyba snieglentė turėtų būti 15 cm trumpesnis nei jūsų aukštis. Norėdami rasti tinkamą lentą akimis, įdėti ją šalia jūsų: viršutinis kraštas turėtų būti jūsų nosies arba smakro srityje.
 2. Snaigė freeridei turėtų būti 10 cm trumpesnis nei jūsų aukštis.
 3. Norėdami pasirinkti snieglentė freestylei, atimti iš jų augimo 8-10 cm.

Jei truputį sveriate, atimkite iš gautos 5 cm vertės. Jei turite įspūdingą veido spalvą, priešingai pridėkite 5 cm.

Be to, ilgio pasirinkimas priklauso nuo slidinėjimo lygio: pradedantiesiems reikėtų nusipirkti snieglenčių 2-3 cm ilgiau nei pažangūs raiteliai.

Dažnai snieglentininkų gamintojai turi specialias lenteles, kuriose galite rasti savo aukštį ir svorį ir sužinoti, kokio ilgio lenta turėtų pasirinkti. Lentelė gali būti gamintojo svetainėje arba net pačiame snieglentynėje, o būtent ant stumdomojo paviršiaus lipduko, kuris nurodo lentos charakteristikas.

Snieglentės plotis yra padalintas į:

 1. Siaura (siauras): juosmens plotis iki 250 mm.
 2. Standartinis (reguliariai): juosmens plotis 250-260 mm, galų plotis iki 300 mm.
 3. Vidutinis (viduryje): juosmens plotis 250-260 mm, galų plotis nuo 300 mm.
 4. Platus (platus): juosmens plotis nuo 260 mm.

Pasirinkite snieglenčių plotį, priklausomai nuo pėdos dydžio. Jei dydis yra didesnis nei 44, verta naudoti vidurio arba pločio.

Snieglentininkų dizainai ir medžiagos

Yra du pagrindiniai snieglentes ir jų deriniai:

 1. Dangtelis (dangtelis)) Viršutinės snieglentės šerdis uždaromas monolitiniu dangčiu, o iš apačios – slankiu paviršiumi. Šios plokštės yra lengviau gaminamos (gerai ir taisomos), bet todėl, kad jos yra pigesnės. Tačiau, skirtingai nuo sumuštinių, rudenį dangtelis gali suskaidyti: dangtis nukryps nuo slankiojo paviršiaus.
 2. Sumuštinis (sumuštinis). Šerdis, slankiojantis paviršius ir viršutinis dekoratyvinis dangtelis yra spaudžiami. Rezultatas yra tvirta kelių sluoksnių konstrukcija. Jei galite sulaužyti tokį snieglenčių dangą, tai bus sunkiau ištaisyti. Be to, sumuštiniai yra brangesni.
 3. Sudėtinės struktūros. Dažnai snieglentes gamina abi technologijos. Dėl sumuštinių galų snieglentė tampa tvirtesnė, o vidutinis dangtelis yra lengvas.

Snieglentės šerdis

Snieglentės šerdys pagamintos iš skirtingų medžiagų:

 1. Mediena buko, uosio, tuopos, ąžuolo, eglės, pušies. Medžio šerdis gerai apsaugo nuo smūgių ir vibracijos apkrovų. Kai kurie “Mervin” sniegliniai yra pagaminti iš genetiškai modifikuotos medienos be žiedų. Manoma, kad tai turi gerą poveikį elastingumui ir stiprumui.
 2. Miškai ir putos. Dėl putplasčio snieglentės tampa vis lengviau ir pigesnės. Tačiau tai sumažina jų elastingumą ir atsparumą vibracijai.
 3. Įvairių medžiagų deriniai. Medžio, anglies ir aliuminio derinys suteikia snieglenčių tvirtumą ir lengvumą. Yra daugybė kombinacijų, nuolat atsiranda nauji pokyčiai.

Stumdomas paviršius

Yra du slankiojo paviršiaus variantai:

 1. Ekstrauduoto polietileno paviršius (ekstruzinis). Tai yra pigiau, nereikia ypatingos priežiūros, o jei sugadinta – brangus remontas.
 2. Apdoroto polietileno paviršius (sukepintas). Polietileno milteliai sukepinami esant aukštai temperatūrai ir aukštam slėgiui. Toks paviršius turi poringą struktūrą, gerai sugeria tepalą ir geriau užsikibęs. Be to, ji nebijo subraižymų ir mažų ledynių trupinių. Tačiau ją bus sunkiau ištaisyti.

Koks turėtų būti snieglenčių nukrypimas

Svarbus parametras pasirenkant yra deformacijos tipas. Tai tiesiogiai daro įtaką snieglenčių tvarkymo paprastumui.

Kaip pasirinkti snieglenčių trasą: deformacijų tipus
Nukrypimų tipai
 1. Klasikinis arba svorio lenkimas (kibiras). Toks snieglenčių kaladėlė yra pakelta centrine dalimi. Kai važiuotojas pakyla ant lentos, slėgis yra tolygiai paskirstytas visame paviršiuje. Klasikinio deformacijos snieglentėmis mokytis yra gana sunku: norint, kad čiuožyklos būtų geros technikos, klaidų nėra atleista. Todėl, pradedantiesiems, geriau yra kita deformacija: rokeris.
 2. Rocker (bananų, rokerių). Snieguolės centrinė dalis paliečia žemę, o galai yra išlenkti. Lanko formos forma palengvina mokymąsi: vienu palaikymo taško sąskaita lenta yra labiau paklususi ir paprasta valdyti, ji pasislenka už jus su bet kokiu kūno judesiu.
  Snieglentės su lenkimo dažnai pasirinktas Freestyle: rokeris geras Big-Air (šokinėja) ir atatupstas (užvertus ant bėgių ir kitų paviršių). Tinkamas rokeris ir freeridas.
 3. Zero deformacija (butas). Centrinė šios snieglentės dalis yra visiškai plokščia, o galai pakeliami virš žemės. Tai puikiai tinka tiek atsipalaidavusiam pradedantiesiems žirgais, tiek freestylerio gudrybėms.
 4. Kombinuoti deformacijos. Yra daug hibridinių kreivių: kreivumas-rokeris kreivumas (kaip parodyta aukščiau), rokeris kreivumas-svirtis (deformacija laisvo plaukimo), rokeris plokščiu rokeris ir daugelis kitų. Dėl sulenkimų derinio tam tikros snieglentės savybės didėja. Pvz., Greitis ar kontrolės paprastumas.

Kanty

Kantsas – siauros plieninės juostos išilgai snieglenčių kraštų, kurios leidžia motociklui pasisukti, gali būti suskirstytos į dvi rūšis:

 1. Tiesioginis – labiausiai paplitęs kraštas. Tai gali būti ilgas (apie visą laive ilgio) arba sutrumpintas, kai priekiniai arba užpakaliniai dalis nėra apsaugoti vamzdžius (dažnai susiduriama snieglenčių freeride, sumažinti valdybos svorio).
 2. Magne traction – speciali vystymo bendrovė “Mervin”. Tai banguotas kraštas, panašus į sūrio peilį.
Kaip pasirinkti snieglenčių sportą: banguotas apvadu Magne Traction
Banguotas apvadu magne traction

Dėl penkių ar septynių kraštų pritvirtinimo taškų, jūs galite pasukti be jokių problemų bet kokiame paviršiuje, netgi ant ledo plutos.

Geometrija

Snieglentės skiriasi nuo hipotekos paskirstymo – plieno skylės tvirtinimo detalėms. Yra trys tipai:

 1. Kryptinis (directional). Siūlomose snieglentėse paskolos hipotekos yra kompensuotos taip, kad lentos nosis ar uodega būtų ilgesni. Galite važiuoti tik viena kryptimi – kalno link. Norint padidinti stabilumą ir stabilumą, snieglentės nosis paprastai yra minkštesnė nei uodega. Directional snowboards are used for carving and freeriding.
 2. Twin tipo (“twin-tip”). Tai yra absoliučiai simetriškos lentos, kurios dažnai naudojamos parkų slidinėjimui. Kadangi nosis ir uodega yra vienodi ilgio ir standumo atžvilgiu, galite eiti bet kuria kryptimi.
 3. Kryptinis dvigubas tipas (dvigubas krypties kryptis). Tokiose lentose yra nedidelis hipotekų perkėlimas ir skirtumai tarp nosies ir uodegos standumo. Kietesnė uodega užtikrina stabilumą, o pailga nosis suteikia pranašumų važiuojant ant neapdoroto dirvožemio. Snieglentės su šia geometrija yra parinktos greitam greitkelio freeridei ir lenktynėms.

Santykiai tarpusavyje hipotekos taip pat gali būti įvairiais būdais.

Kaip pasirinkti snieglenčių tvirtinimo sistemas

 1. 4 × 4. Hipotekos yra 4 cm atstumu viena nuo kitos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.
 2. 2 × 4. Vertikaliai hipotekos yra 4 cm atstumu, o horizontaliai – 2 cm atstumu.
 3. 3D modelis. Tai yra hipotekos paskolos rombų pavidalu. Jie naudojami tik “Burton” plokštėse.
 4. Infinite Channel System (ICS) Ar Burtono vystymasis. Varžtai nėra prisukami, bet įkišti į specialų lentą ant lentos. Tai leidžia lengvai pakeisti tvirtinimo detalių padėtį.
Kaip pasirinkti snieglentę: ICS lenta ir EST stendą
ICS plokštė ir EST montavimas

ICS lentoms reikia specialių tvirtinimo elementų, idealiai tinka Burtono EST. Kai kurios įprastinės tvirtinimo detalės parduodamos su specialiu adapteriu disku, kurį galima naudoti su įprastine plokšte ar ICS snieglentėmis.

Kaip pasirinkti tvirtinimo detales

Pirma, mes analizuosime pagrindinius tvirtinimo elementus, o tada kalbėsime kaip pasirinkti jūsų poreikius.

Kaip pasirinkti snieglenčių sportą: ką sudaro kalnas?

 1. Bazė – tvirtinimo pagrindas.
 2. Highback – Grįžkite, nustatydami bagažo kulną.
 3. Arka – traukos guolis.
 4. Dirželiai – Du diržai, užtikrinantys bagažinės priekinę dalį.
 5. Buckley – dvi sagos.
 6. Dujų pedalas – pritvirtinama pirštu užtraukiama juosta, leidžianti reguliuoti jo ilgį.

Tvirtinimo detalių tipai

Tvirtinimo detalės su dviem tvirtinimo elementais (dirželis)

Kaip pasirinkti snieglenčių sportą:
evo.com

Tai yra labiausiai paplitę tvirtinimo detalės. Norėdami uždėti tokias tvirtinimo detales, turite atspausti du diržus, įstatyti koją ir tvirtinti diržus.

Taip pat yra galimybių su specialia apatine juostele – capstrap (capstrap). Jis įsimena bagažinės pirštą ne tik priekyje, bet ir iš viršaus, saugiai prispaudžiant prie pagrindo.

Montavimas su “capstrap”. shayboarder.com

Su sulankstomu aukštuoju (užpakalinio įėjimo)

Kaip pasirinkti snieglenčių sportą: tvirtinama su sulankstoma aukštybe
evo.com

Tai yra modeliai, kuriuos galima užrakinti paprasčiau ir greičiau. Tokiose tvirtinimo detalėse juostelės yra tarpusavyje sujungtos, kad batai būtų geriau tvirtinami. Norėdami juos įdėti, turite atsistoti aukštyn, įdėkite koją ir grąžinkite ją į savo vietą.

“Step-in” stovai

saltypeaks.com

Tai yra sistema, kurioje bagažinė paspaudžia, kai raitelis žengia ant kalno. Viena vertus, batus lengviau pataisyti, kita – sniege gali užsikimšti tvirtinimo elementai, o tada bus sunku jį pritvirtinti.

Be to, užpakalinės tvirtinimo detalės reikalauja specialių kietų batų, taigi geriau jų nepirkti, jei norite ramiai ir atsipalaidavę važiuoti ar pirmą kartą patekti į snieglentę. Pradedantiesiems geriau pasirinkti minkštas tvirtinimo detales su ne per stipria pėdų fiksacija juostelėmis.

EST tvirtinimo detalės

Kaip pasirinkti snieglentę: EST stovai
traektoria.ru

Tai yra “IST” plokščių su “Burton” kanalų sistema modeliai. Skirtingai nuo įprastų tvirtinimo elementų, EST yra lengvo pagrindo, o ant jo vietoj įprastų skylių – bėgikų ir ausų.

Būtent šitose ausyse yra įkišami du varžtai, kurie įtvirtina EST ant plokštės ir leidžia jums pritaikyti tvirtinimo detalių padėtį.

Kitas svarbus dalykas: tvirtinimai visada turi būti parinkti kartu su batais.

Kaip pasirinkti snieglenčių batus

Standumas

Pagrindinis batų pasirinkimo kriterijus yra tvirtumas. Tai priklausys nuo jūsų patogumo slidinėjimo metu ir kaip lengvai valdyti snieglenčių sportą.

Sustorėjimas nustatomas pagal skalę nuo 1 iki 10. Virš penkių batų pažengusiems ir profesionaliems lenktynininkams tiems, kurie turi tiekiamą įrangą ir ketina važiuoti dideliu greičiu palei paruoštus maršrutus.

Stipresni batai suteikia gerą valdymą, tačiau jie yra nepatogūs, ypač jei esate naujokas.

Modeliai su standumu nuo trijų iki penkių yra tinkami pradedantiesiems snieglentininkams, taip pat freeriders ir freestylers. Šiuose gana minkštuose batuose patogu vaikščioti be snieglentės, reikalingos vaikščioti į laukinius šlaitus. Be to, jie nepažeidžia jūsų kojų šokinėjant iš tramplino.

Taip pat yra batai su keičiamu kietumu. Juose yra specialių plastikinių įdėklų, dėl kurių gali keistis nurodyto intervalo standumas. Pavyzdžiui, be įdėklų, batų tvirtumas yra keturi, o su jais – septyni. Tokie batai bus naudingi tiems, kurie važiuoja tiek laukiniais, tiek paruoštais šlaitais.

Su standumo nuo vieno iki trijų gaminami daugiausia vaikų batai.

Siūlų tipas

Klasikinis trikotažas

Snieglenčių batai: klasikinės segės
evo.com

Tai yra labiausiai paplitęs juostos, kurias rankiniu būdu reikia sugriežtinti. Nepaisant paprastumo, daugelis profesionalių sportininkų pasirenka tokius batus, nes mano, kad jie yra labiau patikimi.

Boa sistema

Snieglenčių batai: Boa sistema
evo.com

Šis ratas, kuris sukasi automatiškai užsandarina nėrinius. Su tokia sistema, trikotažas trunka daug mažiau laiko.

Priveržimas

Snieglenčių batai su drožtuvais
evo.com

Greičiau ir patogiau, kažkas tarp klasikos ir Boa. Jūs praleidžiate daug laiko, tačiau nesiremkite sudėtingu mechanizmu.

Išbandę batus, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jie elgiasi vaikščiojant. Jei visiškai nupieštoje bagažinėje su kojų piršto pakilimu atsitraukia, tai tau netinka. Batai turi gerai sureguliuoti koją: tai leis išvengti sužalojimų važiuojant.

Tai viskas. Jei turite patarimų, kaip pasirinkti snieglentę, tvirtinimo elementus ir batus, rašykite komentarus.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 + = 81