Kaip sustabdyti kraują supjaustyti: universalūs patarimai

Kaip sustabdyti kraują smulkiu pjūviu

Kaip sustabdyti kraują smulkiu pjūviu
LSaloni / Depositphotos.com
 1. Nuimkite pjūvį švariu vandeniu, kad pašalintumėte matomus nešvarumus. Izoliuokite žaizda, kad išvengtumėte naujų infekcijų: pašalinkite drabužius ir batus, jei jie liečiasi su pjūviu.
 2. Dezinfekuokite pjūvį. Geriausia imtis minkštosios vaistinės: chlorheksidino biglukonatas (nesudegus), žalumynai (dažomi oda), vandenilio peroksidas (bus burbuliuoti ir dega). Daugiau agresyvių priemonių – jodo, degtinės arba alkoholio – sudegins odą, o pjūvis išgydys ilgiau. Bet jei nieko nėra, paimkite juos.
 3. Dabar pjaustymas turi būti apsaugotas nuo tolesnio bakterijų patekimo. Jei esate sužeistas pirštu ar ranka – jie yra patogūs tvarsti, jei yra pažeista platesnė kūno dalis – padės apsauginis arba sterilus marlė.
 4. Negalima užveržti žaizdos. Oro cirkuliacija leis greitai sugriebti ir išgydyti.

Jei po kurio laiko pjūvis pradeda išsipūsti arba tampa nenatūralus, kreipkitės į gydytoją: tai gali būti infekcinės infekcijos požymiai.

Jei pasisukote sau į gamtą, nėra jokių vaistų, negalima patekti į artimiausią vaistinę, naudoti natūralius lifhakas, kad sustabdytų kraują:

 • Planetos. Kaip vaikas, jis padėjo mums sulūžusius kelius, ir šiandien jis sėkmingai išgydys pjūvį. Šis augalas turi antiseptinių ir žaizdų gijimo savybes – su juo bet kokia pjūvis bus ištrauktas be pėdsakų. Tiesiog nuplaukite kelis pelagelių lapus, prisimink juos rankose, išgausite sultis ir prijunkite prie skausmingos vietos.
 • Žiniatinklis. Jei pjaustysite save, vaikščiate miške, sustabdykite kraują su lengvu sužalojimu, jis padės tinkleliai, suveržti ant pjūties.
 • Duonos traškučiai. Mėsos gabalėlis, paimtas iš kepsninės vidurio, šiek tiek sudrėkina vandeniu ir supjaustytas. Po kurio laiko kraujas nustos.

Būtinai gydykite žaizdą antibakteriniu vaistu pirmą kartą, kad išvengtumėte infekcijos rizikos.

Kaip sustabdyti kraują giliu pjūviu

Kaip sustabdyti kraują giliu pjūviu
Wavebreakmedia / Depositphotos.com
 1. Vizualiai įvertinti žalą. Jei žaizda yra tokia gili, kad matosi odos sluoksniai, riebalai, raumenys, nedelsdami kreipkitės į medicinos pagalbą!
 2. Prieš atlikdami savęs gydymą prieš žaizdą, pažeistą kūno vietą pastatykite virš širdies lygio. Sėskis arba atsigulsi atitinkamai: tai padės susilpninti kraujotaką išpjovimo vietoje.
 3. Jei kūnas turi pašalinių daiktų (stiklo arba aštrių metalų gabalėlių), stenkitės juos atsargiai pašalinti.
 4. Nebandykite iš karto traukti žaizdos: kraujas, tekantis iš pjūvio, padeda jį išvalyti.
 5. Naudodami antiseptiką, pjaustykite pjūvio kraštus, o pačioje žaizdoje uždėkite sterilų audinį (tvarslą arba marlę).
 6. Po to pasikonsultuokite su gydytoju kaip įmanoma greičiau, kad išvengtumėte kraujo apsinuodijimo ar žaizdos infekcijos.

Ką tu darai su gabalais? Ar gydote namuose ar einate į ligoninę? Pasakykite mums apie savo patirtį komentaruose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 36