Kaip valyti orkaitę: 6 efektyvios priemonės

Šiuolaikinės krosnys, ypač elektrinės, dažnai įrengiamos savaiminio valymo sistemomis. Tačiau pirolizės ir katalizės funkcijos labai padidina vieneto kainą.

Dauguma vartotojų pageidauja, kad orkaitė būtų įprasta, hidrolizuojama. Tai yra tada, kai kepimo skarda su vandeniu įdedama į pašildytą orkaitę ir laukia garo, kad ištirps riebalai.

Tačiau vieno vandens dažnai nepakanka. Jei dėmės yra valgomos ir sugauti, jums reikia papildomo valymo produkto. Apie juos bus aptarta toliau, tačiau dabar yra keletas pagrindinių taisyklių.

Pagrindinės orkaitės priežiūros taisyklės

 1. Kuo dažniau, tuo lengviau. Jei vidinis orkaitės paviršius nuvalomas po kiekvieno maisto ruošimo, o kartą per pusvalandį krosnį kaitinant vandeniu ir plovikliu, beveik nereikės tvarkyti visuotinio valymo.
 2. Kad purvą geriau, šiek tiek pašildykite orkaitę, pasukdami ją 15-20 minučių 50 ° C temperatūroje.
 3. Iškart prieš valydami išimkite dėklus, nuimkite šoninius kreipiklius. Jei dizainas leidžia, taip pat nuimkite duris ir stiklą. Visa tai patogiau plauti atskirai.
 4. Nenaudokite abrazyvinių kempinių ar metalinių grandiklių. Nuvalydami riebalus, galite pažeisti orkaitės emalį. Geriau dirbti su kempine ar minkšta raga.
 5. Niekada nedarykite valiklio, ypač cheminės medžiagos, ventiliatoriui ir orkaitės kaitinimo elementams.
 6. Po valymo išjunkite orkaitės dureles, kad per kelias valandas išdžiūtų, o pašaliniai kvapai išgaruoja.
 7. Ar kvapas liko? 10-15 tablečių iš aktyvintos anglies ištirpinkite stikline vandens ir įdėkite į krosnį keletą valandų. Angliai sugeria kvapus.

Kaip valyti orkaitę su soda

Kaip valyti orkaitę su soda

Soda puikiai susidoroja su šviežiais nešvarumais ir pašalina rudą dangą iš karščiui atsparaus stiklo.

Remiantis soda, galite paruošti pasta, kad išvalytumėte orkaitę arba lengviau veiktų.

Kepimo soda ant krosnies sienų (galite tai padaryti drėgnu kempine). Šiek tiek pabarstykite vandeniu iš purkštuvo ir palikite 60 minučių.

Praėjus vienai valandai, nuplaukite orkaitę kempine, mirkytomis muiluotame vandenyje ir nusausinkite popieriniais rankšluosčiais.

Su ilgalaikėmis priemaišomis, soda ir actas yra geriau tvarkyti.

Kaip valyti orkaitę su stalo actu ir soda

Kaip valyti orkaitę su stalo actu ir soda

Su acto ir soda sąveika išleidžiama anglies dioksidas. Tai naikina net išdžiovintą riebalų skardą.

Pirmiausia apdailuokite vidinį orkaitės paviršių su stalo actu, tada įdėkite soda su drėgna kempine. Palikite orkaitę keletą valandų, tada nuplaukite šiltu vandeniu.

Jei dėmės nieko nekeičia, patrinkite juos kempine, pamerkiamu actu.

Kaip iškepti orkaitę su citrina

Kaip iškepti orkaitę su citrina

Yra du krosnies su citrina valymo būdai: naudojant šviežiai spaustytas citrinos sultis ir citrinų rūgšties miltelius.

 1. Pirmasis metodas labiau tinka šviežių teršalų. Sumaišykite lygiomis dalimis su citrinų sultimis ir vandeniu. Naudodami kempinę, gydykite krosnies sienas su šiuo tirpalu. Leiskite stovėti 40-60 minučių, tada nuvalykite viską švaria drėgna šluoste.
 2. Antrasis metodas yra gausus riebalų sluoksnis ir tinkamas mikrobangų krosnelėms valyti. Užpildykite gilią indą ar kitą karščiui atsparų indą vandeniu ir citrinų rūgštimi. Į ½ litro vandens reikės vieno citrinų rūgšties pakelio. Siunčiamas indas į orkaitę, pašildytą iki 200 ° C, 30-40 minučių. Tada leiskite krosniai šiek tiek atvėsti ir gerai nuplaukite. Dėmės, kurios neišeina iš karto, gali būti nuvalytos su šviežių citrinų skiltelėmis.

Metodo efektyvumas parodytas šiame vaizdo įraše.

Kaip iškepti orkaitę su kepimo milteliais

Kaip iškepti orkaitę su kepimo milteliais

Kepimo milteliai arba tiesiog kepimo milteliai gali būti naudojami ne tik kepimui, bet ir po kepimo kepimo skardos ir orkaitės. Galų gale, iš tikrųjų tai yra ta pati soda kartu su citrinų rūgštimi.

Paprastai nuvalykite krosnies sienas drėgnu skudurėliu ir išmaišykite vandenyje ištirpusius kepimo miltelius. Ant kepimo miltelių paketo jums reikia apie 2-3 šaukštus vandens, kad gautumėte storos manų kruopštumą.

Palikite gaminį ant orkaitės paviršiaus 2-3 valandas. Riebalinis sluoksnis surinks vienkartiniu būdu, jį bus lengva nuimti.

Kaip valyti orkaitę druska

Kaip valyti orkaitę druska

Druska yra prieinama priemonė, kuri geriausiai vartojama iš karto po virimo. Šildomas natrio chloridas padaro riebalinę plokštelę laisvą, taigi jums bus lengviau nuplauti purvą.

Pabarstykite druską ant horizontalių paviršių (kepimo skardos, dugniai), kol orkaitė atvės ir palikite pusvalandį.

Jei spintelė atvėsusi, įjunkite šildymą (≈100 ° C). Kai druska turi auksinį atspalvį, išjunkite orkaitę.

Kai temperatūra nukrenta, kruopščiai nuplaukite visus paviršius šiltu muiluotu vandeniu. Galų gale nuvalykite viską popieriniais rankšluosčiais.

Kaip valyti orkaitę su amoniaku

Kaip valyti orkaitę su amoniaku

Daugelis namų šeimininkių mano, kad šis būdas yra veiksmingiausias. Amoniakas puikiai veikia koroziją turinčius riebalus ir sudegina, laikui bėgant krosnyje.

Krosnį galima išvalyti dvasia paliesdami dviem būdais.

 1. Šaltas metodas. Tiesiog ant krosnies paviršiaus sumaišykite amoniaką kempine ar purslų purkštuvu. Palikite naktį, o ryte išplaukite orkaitę plovikliu.
 2. Karštas metodas. Įkaitinkite orkaitę iki 60 ° C. Išjunk ją. Viršutinėje lentynoje uždėkite stiklinę amoniako. Apatinėje dalyje – verdančio vandens indas. Uždarykite duris ir palikite krosnį aštuonias valandas. Šis valymo būdas yra patogus naudoti naktį ar popietę su atviraisiais langais ir mažiausiomis buitinės buveinės nariais. Praėjus reikiamam laikui, krosnyje, ploviklyje į amoniako spiralę įpilkite šio tirpalo.

Po amoniako orkaitė turi būti vėdinama.

Išvalykite krosnį kažkaip kitaip? Pasidalykite savo būdais komentaruose.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + = 27