İPad’i Mac ve PC’de ikinci bir monitör olarak nasıl kullanılır

İPad oldukça işlevseldir, çoğu kişi bir e-okuyucu, oyun istasyonu, vb. Olarak seyahatte bir netbook olarak klavyeyle birlikte kullanır. ve benzerleri. Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, iPad’i deneyimlemek ve olabildiğince sıkmak için başka bir fırsat daha var. Ek bir monitörün rolü ile oldukça iyi ve sadece Mac’e değil, aynı zamanda PC’ye de bağlanıyor.

Böyle küçük bir monitör, Photoshop’la çalışırken, uygulamalar ve diğer kullanışlı araçlar için bir arayüz olarak mesajlaşanlar, renk paleti iyi bir ev olabilir.

İPad’i ek bir monitöre dönüştürmek için şunlara ihtiyacınız olacak:

1. iPad.
2. MacOSX veya Windows ile bilgisayar.
3. Wi-Fi ağı.
4. iPad Air Display için Uygulama (App Store’da 9.99 $ maliyeti).
5. Bilgisayar için Hava Durumu uygulaması (ücretsiz).

Wi-Fi’ye bağlanma olanağınız yoksa, iPad’in ve bilgisayarın Ad-Hoc bağlantısını kullanabilirsiniz.

İPad’de bilgisayarınızdaki ve istemci yazılımındaki Air Display sunucusunu yükleme

Bu örnekte, sunucu yüklemesi Windows 7’de bir bilgisayarda gerçekleştirilecektir. Kurulumda karmaşık bir şey yoktur – yapmanız gereken tek şey ekran sürücülerinin Avatron Yazılımının isteği üzerine kurulmasını onaylamak ve sürücüler yüklendikten sonra yeniden başlatmaktır.

Bilgisayar yeniden başlatılırken, iPad’deki uygulamaları yükleyin. İlk kez çalıştırırsanız, bilgisayarınıza bağlanmak için size talimatlar sunacaktır. Uygulamayı zaten biliyorsanız, onu açık bırakın ve Air Display uygulamasını halihazırda başlatmak için bilgisayarınıza geri dönün.

Teoride her şey sorunsuz gitmeli. Ancak yine de bir hata mesajı alırsanız, ana makinenizin DNS sunucusunu varsayılan ayarlardan (sağlayıcınız) halka açık bir Açık DNS veya Google DNS sunucusuna geçirmeniz gerekir.

Hata mesajı yoksa, iPad’i bilgisayarınıza bağlamanın zamanı geldi.

İçerik menüsüne ulaşmak için Hava Durumu simgesine sağ tıklayın. Standart menü öğelerine ek olarak iPad’inizin adını görmelisiniz.

Tableti ağda görmüyorsanız, tüm bağlantıları bir kez daha kontrol etmeniz ve ağa bağlanmanız gerekir. Cihaz ağda gösteriliyorsa, üzerine sadece fareyi tıklayın.

Bilgisayardaki fare ile üzerine tıkladıktan sonra, tabletin üzerindeki bağlantı simgesi yanıp sönmeye başlamalıdır. Bundan sonra, masaüstünüz yanıp sönmeye başlamalı ve Aero Tema temasından Basic’e geçmelidir.

Aynı monitör üzerinde çalışıyorsanız, varsayılan iPad ekranı sağ tarafta olmalıdır. Birden fazla monitör ile çalışıyorsanız, tablet ekranı ilk monitörün sağ tarafında olacaktır. İki monitörle çalışıyorsanız ve sol taraftaki # 1 ve sağdaki # 2 ise, yeni iPad ekranı aralarında tam olarak yer alacak. Bilgisayarınızda üç monitör varsa, iPad monitörü sol ve orta arasında olacaktır.

Ancak, ek monitörün yerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Air Display simgesini tekrar sağ tıklayın, monitörü belirttiğiniz konuma taşımak için Display Arrangemen seçeneğini seçin.

Ek monitörünüzün konumunu ayarladıktan sonra, amaçlanan amaç için kullanabilirsiniz.

Hava Göstergesinin ek faydalarını kullanma

İPad’i ikinci bir monitör olarak kullanmanın yanı sıra, uygulamada birkaç ek yararlı özellik daha var.

Masaüstünüzü genişletmenin yanı sıra, çoğaltabilirsiniz. “Ayna” moduna geçmek için, uygulama simgesini sağ tıklatmanız, Seçenek’i ve ardından Ayna Modunu seçmeniz gerekir.

Ayrıca, normal modda çalışmaya devam eden dokunmatik ekranlı iPad’i de unutmayın. Bu, ikinci ekrandaki gibi, tablete taşınacak herhangi bir uygulamanın dokunma ile kontrol edilebileceği anlamına gelir.

Sonunda, çeşitli formları ve diğer formları üzerine sürükleyip ekran klavyesiyle doldurabilirsiniz. Örneğin, bir bilgisayarda çalışırsınız ve müşterinizin gerekli elektronik formu doldurmasını istersiniz. Bunu yapmak için sadece iPad’e sürüklemeniz ve ona vermeniz gerekiyor. Doldururken işini bitirebilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3