Spark for Mac – darmowy klient poczty e-mail, który jest przyjemny w użyciu

Jeśli już używasz Sparka na iOS, ustawienie klienta pulpitu potrwa kilka sekund. Aplikacja pobiera dane z Apple ID, a wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć, to wprowadzić hasło z jednego z kont e-mail. Następnie Spark synchronizuje wszystkie ustawienia i rozkłada pocztę na półkach.

Spark dla komputerów Mac

Zamów w przychodzeniu kierując się inteligentnym algorytmem, który jest kluczową cechą Sparka i pozwala nie marnować czasu na mailingi i spam. W inteligentnej skrzynce odbiorczej litery są pogrupowane w kilka kategorii (Osobista, Dystrybucja, Powiadomienia, Zszywane), a ostatnie trzy wiadomości są wyświetlane w każdej z nich. Z tego powodu taśma nie jest zagracona i wystarczy jedno spojrzenie, aby zrozumieć obecny stan rzeczy. Zwolennicy klasycznego folderu Inbox będą musieli po prostu przejść do odpowiedniej sekcji: tam wszystkie litery są wyświetlane według daty otrzymania.

Spark for Mac: inteligentny algorytm

Istnieje kilka sposobów interakcji z wiadomościami. Po przejrzeniu z inteligentnej skrzynki odbiorczej są automatycznie odczytywane i przenoszone na dół ekranu, robiąc miejsce dla innych wiadomości. Znane gesty przesunięcia umożliwiają skonfigurowanie czterech wybranych akcji, pozostałe są przyciskami na panelu i menu kontekstowym z kliknięciem prawym przyciskiem myszy. Dostępne są wszystkie typowe funkcje, w tym już prawie obowiązkowe “Opóźnienie”. Dla niej są przy tym elastyczne ustawienia i powiadomienia.

Spark dla Mac: szybka reakcja

Podobnie jak w wersji mobilnej, Desktop Spark może również przełączać podpisy, wysyłać zaproszenia na spotkania i odpowiadać interlokutorom za pomocą szybkich odpowiedzi, które są podobne do emoji. Istnieją aliasy, foldery i skróty klawiszowe, a jednocześnie kilka układów w zależności od twoich nawyków.

Z innych zalet aplikacji, osobna pochwała zasługuje na obszerną listę usług zewnętrznych zintegrowanych ze Spark, a także ogromną liczbę ustawień, które pozwalają określić, jak i co będzie wyświetlane i pracować w interfejsie.

Spark dla Mac: Ustawienia

Przez minusy można przypisać z wyjątkiem braku niestandardowych filtrów. To jedyna rzecz, której naprawdę brakowało w aplikacji przez tydzień testów beta. Jeśli masz dużo kont i różnych subskrypcji, z których każda ma oddzielne reguły skonfigurowane, będzie to trochę niewygodne. Jest to jednak tylko pierwsza wersja. Najprawdopodobniej ta funkcja pojawi się w przyszłych aktualizacjach.

Cokolwiek to było, aplikacja pozostawia wyjątkowo pozytywne wrażenie, podobnie jak wszystkie produkty Readdle. Wygląda dobrze, działa dobrze i stanowi doskonałą parę dla swojego mobilnego towarzysza.

Spark for Mac obsługuje iCloud, Gmail, Outlook, Exchange, Yahoo i inne usługi pocztowe. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna dla systemu MacOS w wersji 10.11 i nowszych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1