Ekadashi: vienos dienos sausas badas yra geras ir pavojingas

Žmogui reikia poilsio. Kartais mes atostogaujame, eikime į šiltas šalis, išjunkite telefoną ir internetą. Priežastis ir kūnas reikalingi taikai ir harmonijai. Negalima poilsio tik skrandis: atostogų, kaip ir namuose, mes ir toliau persivalgyti. Tuo tarpu mūsų virškinimo sistemai taip pat reikia pauzių. Vedų ​​kultūroje maisto ir vandens susilaikymo dienos vadinamos Ekadasi.

Ekadashi (išverstas iš sanskrito kaip “vienuolika”) yra 11-oji Mėnulio diena po kiekvieno pilna mėnulio ir mėnulio. Paprastai tai yra 11-oji ir 26-oji Mėnulio diena. Induizmu ir Jainizmu šios dienos yra laikomos ypač palankios įvairiems dvasiniams veiksmams, meditacijai ir kūno valymui laikantis bado. Tai yra apie Ekadashi fiziologinį aspektą, apie kurį mes kalbėsime šiame straipsnyje.

Kas yra Ekadashi?

Vedų ​​mokymų požiūriu, kas 11-oji kylanti ir mažėjanti Mėnulio diena pritaria kūno valymui ir jo atsigavimui. Manoma, kad šiomis dienomis Mėnulis yra arčiausiai Žemės ir turi didžiausią gravitacinį poveikį jos vandenims. Kadangi žmogus yra 80% vandens, Mėnulis veikia ne tik jūros potvynius, bet ir kūno fiziologinę būseną. Šioms dienoms esančios ląstelės jau patiria “perkrovą”, o sunkus maistas gali pakenkti sveikatai. Nors atsisakymas valgyti ir gerti, atvirkščiai, leidžia organizmui pailsėti ir stiprėti.

Induizmo pasekėjai mano, kad tokios iškrovimo dienos aktyvina kūno vidinius išteklius, valo jį iš toksinų, gerina sveikatą, atjaunina ir net prailgina gyvenimą.

Šiuolaikinės medicinos požiūriu “Ekadasi” yra prevencinė vienos dienos sausoji badavimo diena. Per 24 valandas (nuo saulėtekio iki saulėtekio) būtina susilaikyti nuo valgio ir vandens. Tuo pačiu metu yra ir rėmėjų, ir priešpriešų iškraunant ir mitybos terapijos.

Sausojo badavimo nauda ir pavojus

“Ekadasis” ir kitų rūšių gydomojo bado rėmėjai teigia, kad Hipokratas vis dar gydo badą; pasninkas yra visose religijose; susierzinimu yra paslėpta didžioji protėvių išmintis.

Manoma, kad “Ekadasi” gali palengvinti tokių ligų simptomus kaip astma, alergija, hipertenzija, skrandžio ir žarnyno ligos, diabetas ir kt.

Pagrindinis argumentas šiuo atveju yra tas, kad, nesukeliant iš išorės, organizmas virsta vidine mityba sunaikindamas savo riebalus, angliavandenius ir baltymus. Tuo pačiu metu organizmas valo toksinus ir toksinus. Dėl kurio ląstelės išgeria, žmogus jaučiasi žvalumo antplūdis.

Svarbu pabrėžti, kad gydomasis pasninkas yra alternatyvios medicinos metodas. Paprastai klasikinės mokyklos atstovai nepalaiko tokių radikalių priemonių. Taigi MD, klinikinės medicinos profesorius, kardiologas Isadore Rosenfeld (Isadore Rosenfeld) priešinasi dietoms, kurių vartojimas reikalauja mažiau nei 1200 kcal per parą.

Jis tvirtina, kad vadinamojo šlakų buvimas žmogaus kūne yra nesąžiningas. Nėra tyrimų, kurie patikimai įrodytų, kad organizmui reikia pagalbos galutinio metabolizmo produktams gauti. Be to, dr. Rosenfeldas mano, kad pasninkas gali susilpninti imuninę sistemą, sutrikdyti širdies ritmą ir sukelti dehidrataciją.

Ekadashi numato atsisakyti vandens ir maisto 24 valandas. Tai įmanoma kaip griežtai greitai (visiškai nesant kontakto su vandeniu ir maistu), ir taupiau (dalinis badavimas, kai vieną kartą per dieną leidžiama gerti ir valgyti). Mokyme sakoma, kad tas, kuris stebina badą, visiškai gauna “atlygį”, o tas, kuris valgo nakto (vakarienė), yra tik pusė. Tačiau svarbu prisiminti, kad vandens praradimas, dėl kurio kūno svoris sumažėjo 1020%, kelia pavojų gyvybei. Gydytojai raginami susilaikyti nuo sauso bado karštu oru, taip pat su dideliu fiziniu krūviu.

“Ekadash” pasekėjai pripažįsta, kad pirmosios kelios žinutės gali sukelti šalutinį poveikį:

 • galvos svaigimas;
 • pykinimas;
 • galvos skausmas;
 • širdies ritmo sutrikimas;
 • kraujospūdžio mažinimas ir kiti.

Tačiau manoma, kad tai yra natūrali kūno, kuris yra atstatytas kovai su šlakiu, reakcija. Jei reguliariai gydys “Ekadasi”, šie simptomai praeis.

Gydytojai teigia, kad sausas badas gali sukelti urolito ir podagros komplikacijas, o ilguoju laikotarpiu – kepenų ir inkstų sutrikimų. Be to, yra ligų, kuriose gydytojai kategoriškai draudžia badauti, ypač be vandens. Tarp jų:

 • tuberkuliozė;
 • širdies ligos ir kraujotakos sistemos;
 • tromboflebitas;
 • kūno svorio stygius;
 • piktybiniai navikai.

Ekadasi taip pat nerekomenduojama nėščioms moterims, slaugančioms motinoms ir žmonėms, vartojantiems galingus vaistus.

Paštas “Ekadasi”: kaip įeiti, stebėti ir išeiti

Kaip minėta, geriausias būdas stebėti “Ekadashi” yra visiškai susilaikyti nuo valgymo ir gerimo. Tačiau tie, kurie negali laikytis tokių griežtų taisyklių, gali gerti vandenį ir valgyti tam tikrus maisto produktus. Svarbiausia tai, kad jame nėra ankštinių augalų ir pasėlių (žirniai, avys, pupelės, pupelės, ryžiai, makaronai ir kt.).

Kiti produktai, uždrausti Ekadashi:

 • špinatai;
 • medus;
 • baklažanai;
 • runkeliai;
 • pomidorai;
 • svogūnai ir česnakai;
 • kopūstai;
 • grybai;
 • prieskoniai, jūros druska ir cukrus;
 • aliejus.

Be to, nerekomenduojama valgyti kitų žmonių namuose, kavinėse ir restoranuose.

Tačiau pats sudėtingiausias dalykas – ne pats postas, bet teisingas įėjimas į Ekadasi ir iš jo išeiti. Mums reikia paruošti kūną badui, dieną prieš atsisakant sunkaus maisto ir apskritai pjaustant dietą.

Išėjimas iš Ekadashi turėtų prasidėti geriant (jei laikotės griežtai greitai). Norėdami tai padaryti po saulėtekio, jums reikia gerti 0,5 litrus sūdyto vandens (vieną arbatinį šaukštelį druskos už pusę litro). Jei pageidaujate, galite įdėti citrinų sultis į vandens ir druskos tirpalą. Praėjus kelioms minutėms po vandens priėmimo, galite valgyti bananą. Manoma, kad šis vaisius apverčia skrandį, neutralizuojant joje susikaupusią rūgštį. Net po kurio laiko jūs galite sau leisti sau lengvus pusryčius. Per dieną po Ekadashi nerekomenduojama valgyti riebių, keptų maisto produktų.

Jei žmogus šauksis Ekadasei, aš sudeginsiu visas jo nuodėmes ir suteiks jam savo transcendentinę buveinę. Ekadas yra tinkamiausia visų nuodėmių sunaikinimo diena. Jis ateina į viską už gerą. Krišna Arjuna

Prisiminti: Ekadasi, kaip ir bet koks religinis greitis, pirmiausia yra dvasinis susilaikymas. Šiomis dienomis turėtumėte skirti auskarams, padėti neturintiems ir daryti gera. Galų gale, induizme Ekadasyje yra gaivinama ne tiek kūno, kiek sielos.

Jei praktikuojate (kada nors praktikuojatės) “Ekadasi” ar kitus bado tipus, pasidalykite savo patirtimi komentaruose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − 72 =