Kaip tinkamai užpilti alų

Kada (jei) geriate pigią alų, nesvarbu, kaip jis patenka į jūsų stiklą ir ar jis ten visur patenka. Bet jei esate tikras gero alaus žinovas, jūs turite sugebėti tinkamai jį supilti. Tinkamai išpilstytas alus leidžia jums mėgautis ypatingu skoniu ir skoniu, ir tai yra pakankamai priežastis, kad šiek tiek išmoktumėte.

Kaip tinkamai išpilti alaus iš butelio, skardinių ir bakstelėjimo

Kai alų įpilkite į 0,5 litro stiklą, nesvarbu, iš kur jis ateina, – butelis, stiklainis ar čiaupas. Taip pat nesvarbu, kokia forma yra jūsų stiklas. Kas iš tikrųjų įtakoja išpilstymo procesą, yra anglies dioksido kiekis alui.

Pavyzdžiui, “Bright Indian El” (IPA) arba Belgijos ale putos šiek tiek daugiau nei tamsaus alaus “Stout” arba “Porter”, todėl turėsite prisitaikyti, kad gautumėte nuostabų varpos viršūnę.

Laikykite stiklą 45 laipsnių kampu

Paimkite švarų stiklą ir laikykite jį 45 laipsnių kampu pildymo metu.

Užpildykite stiklo vidurį

Pradėkite užpilti stiklą, nuleisti buteliuko kaklelį arba čiaupą, kad alus būtų pilamas į stiklo vidurį. Nebūkite atsargūs – jei perpilate per lėtai, gausite putojančio viršaus, ir nebus tobulo skonio, kuris pagerins alaus skonį.

Užpildžius į pusę, pasukite vertikaliai

Kai užpildote stiklą iki pusės, pasukite jį vertikaliai ir pamatysite, kaip susidaro putos.

2-4 cm putplasčio

Kai baigsite pilti, stiklinėje bus apie 2-4 cm putplasčio – ideali “alaus galvutė”.

Per daug

Jei gaunate per daug putplasčio, tai reiškia, kad jūs užpilkite per greitai arba nepakeitėte teisingo kampo. Jei stiklo viršuje nėra putplasčio, jis išpiltas per lėtai ir pernelyg stačiu kampu, o stiklas klaidingai pasukamas.

Slaptas būdas, kaip supilti idealų “tamsaus nektaro” pintą

Jei kada nors pateksite į kokybišką alų iš čiaupo, svarbu tai padaryti teisingai. Čia yra šeši žingsniai iš profesionalaus alaus daryklos Fergal Murray, kaip išpilti sau idealų “tamsaus nektaro” puodą.

Švarus stiklas

alex7021 / depositphotos.com
alex7021 / depositphotos.com

Naudokite švarų stiklą Weizen Glass – jo dizainas yra specialiai sukurtas šiam gėrimui. Formoje ji primena ištemptą sutrumpintą kriaušę su plataus viršaus ir siauros masyvios bazės. Weizen Glass puikiai išsaugo alaus spalvą, skonį ir aromatą. Be to, tai padės jums lengviau išpilti alų.

Kaip išlaikyti

Stiklas turi būti 45 laipsnių kampu. Vietoj to, kol supilti iki stiklo vidurio, užpilkite alų, kol jo lygis pasiekia arfos logotipą ant stiklo. Jei naudojate įprastas akinius, tai yra maždaug ¾ stiklo.

Pilingas

Kai užpilkite Guinnessą, lėtai pasukite stiklą į tiesią padėtį ir užpilkite arfos logotipą, ¼ iš stiklo viršaus.

Gina

Burbulai tekės žemyn kaskados, o alas nusileidžia ir įgauna savo tamsią spalvą.

Putų viršuje

Dave Shea / flickr.com
Dave Shea / flickr.com

Po to, kai alus nusistovėjęs (minutę ar pan.), Užpildykite jį atsukdami krano rankeną. Užpildykite stiklą, kad susidarytų putų dangtelis. Jei jaučiate kūrybiškumą, galite pabandyti užpilti putų dobilų, kaip tikrasis airių žmogus.

Gerti kaip vyras

Vyras niekada nežiūri alaus stiklo. Fergalis aiškina, kad kai geriate alų, alkūnė turi atrodyti aukštyn ir į šoną, o jūsų akys – nukreiptos į horizontą. Jei teisingai išgėrėte alų, pamatysite stiklines eilutes.

Teisingai užpilkite ir mėgaukitės tikru skoniu ir mėgstamu gėrimu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 − = 69