Tinkama mityba. Baltymai

Tęsime straipsnių apie mitybą tema, kurios pradžia čia yra, ir šiandien mes kalbėsime apie baltymus. Priešingai nei įprastai manyti, kad baltymai reikalingi tik pitchingui, verta sakyti, kad baltymai yra svarbi mūsų kūno medžiaga, taip pat angliavandeniai.

Baltymai yra natūralios organinės medžiagos, kurios susideda iš amino rūgščių ir atlieka esminį vaidmenį organizmo gyvenime. Baltymai yra vienintelis amino rūgščių šaltinis žmonėms. Kadangi daugelis aminorūgščių, tokių kaip leucinas, izoleucinas, valinas ir kiti, mūsų organizme nėra sintezuojami, ir vienintelis būdas, kuriuo jie atvyksta pas mus, yra maistas. Baltymai atlieka keletą pagrindinių vaidmenų mūsų kūne:

  • yra raumenų audinio pagrindas;
  • yra medžiaga visų ląstelių, audinių ir organų konstrukcijai;
  • suteikti imunitetą organizmui ir veikti kaip antikūnai;
  • dalyvauti virškinimo procese ir energijos apykaitoje.

Dabar, kai mes sužinojome, kad baltymai mums yra svarbūs, turime nustatyti jo kiekį, nes baltymų trūkumas ir perteklius gali sukelti katastrofiškų rezultatų. Tačiau vidutinis žmogus, kuris nėra susijęs su profesionalių sporto pasauliu, nėra buvęs grėsmė baltymų pertekliui, dažniau problema yra jo trūkumas. Kas tai kupinas? Pirma, energijos medžiagų apykaitos sutrikimas; antra, vidaus organų, tokių kaip kepenys ir kasa, veiklos sutrikimas; tai taip pat sukelia raumenų atrofiją. Žemiau esanti lentelė rodo baltymų normą vyrams ir moterims.

idealbody.org

Pagrindiniai baltymų šaltiniai yra mėsa, žuvis, pieno produktai ir riešutai. Jei dėl kokių nors priežasčių mėsa nevalgote, tai yra pakankamas augalinių produktų kiekis, kuriame yra baltymų. Krupai taip pat turi nedidelį kiekį baltymų (apie 5-7%), bet jo aminorūgščių sudėtis toli gražu nėra tobula, todėl jie nebus geras baltymų šaltinis. Nepamirškite, kad produktai, tokie kaip pienelis, kiauliena, riešutai, be daug baltymų, taip pat turi pakankamai riebalų, todėl turėtumėte pradėti nuo to.

Jei kasdienis darbas neleidžia valgyti darbe, baltymų purtymas gali būti naudinga, kuri pakeičia vieną ar kelis valgio baltymus. Priešingai nei išpopuliarėjęs įsitikinimas, jie neuždengiami į veną ir vienos dienos metu jie nebus auginami didžiuliai ir negraži raumenys. Taigi nebijokite, kad jie jums pakenks.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =