13 príznaky, že stratíte svoj život, ale nepoznáte to

1. Trávite príliš veľa času na veci, ktoré by ste nemali robiť

Videohry. Real show. Prehliadanie internetu. Príliš veľa jedla. Príliš veľa chlastu. Zoznam môže pokračovať neurčito.

Pozerajte sa vážne na svoj život. Kde trávite väčšinu času? Pomôže vám to? To vedie k lepšiemu životu? Je to základ pre vašu jasnú budúcnosť?

Ak nie, potom stačí preceňovať to, čo robíte. A urobte nejaké zmeny.

2. Veľmi si sťažujete

Viem ľudí, ktorí sú neustále ohromovaní životom a neustále mi o tom hovoria. Ste od takýchto ľudí? Sťažujete sa na vašu prácu, svojho šéfa, platu, svojich susedov alebo svojho manžela? Ak to urobíte, potom nič nerobíte, ale zbytočne negatívne. Negatívny nezmení stav vecí.

Záporné vás udrží.

Takže zmeňte svoje myšlienky a hovorte o tom, čo si vo svojom živote ceníte, a nie o tom, čo sa vám na tom nemení.

3. Nevznáš svoj mozog

Ak sa neustále naučíte a nerobíte ako osoba, potom ste zmrazené na mieste. Rovnako ako rybníka, ktorá sa nehýbe, a na ňom rastú všetky zelené veci. To je to, čo sa stane s vaším mozgom, ak ho neustále udržujete v činnosti. A tiež, ak sa nenaučíte nič nové.

Pozitívne výzvy vo vašom živote rozšíria vaše obzory a nebudete degradovaní.

4. Máte príliš veľa negatívnych rozhovorov so sebou

Rozprávanie sa o seba môže spôsobiť alebo zlomiť váš život.

Ak si myslíte, že môžete, alebo si myslíte, že nemôžete … v každom prípade máte pravdu.

Henry Ford

Ak si poviete, že nie ste dostatočne inteligentní, aby ste dostali prémiu alebo začali vlastné podnikanie, máte pravdu. Ak si myslíte, že ste príliš unavení, aby ste sa snažili zmeniť svoj život, máte pravdu. Čokoľvek vám poviete, všetko sa stáva vašou realitou. Tak pozorne sledujte to, čo poviete sami seba! Koniec koncov, môžete si všimnúť, že váš život zodpovedá vašim myšlienkam.

5. Necítite sa inšpirovaní

Máte prednosť pre čokoľvek? Poznám veľa ľudí, ktorí si myslia, že nemajú žiadne pripútanosti. Ale to sa nestane.

V každom prípade musí existovať niečo, čo chcete robiť. Takže musíte niečo znovu objaviť pre seba. Čo vás znepokojuje. A potom urobte viac z toho.

6. Neplánujete svoju budúcnosť

Aj keď je vždy skvelé žiť teraz a teraz, niekedy sa musíte pozrieť dopredu, aby ste zistili, kam chcete ísť.

Ak nemáte cieľ alebo plán, potom ste ako čln, ktorý sa v oceáne bezbolestne potuluje a dúfa, že sa ocitnete niekde na dobrom mieste.

Ale nebudete mať úspech.

Musíte postupovať krok za krokom v pláne, aby ste dosiahli miesto, kde chcete byť. Rovnako ako navigátor Vás zavedie do cieľa, potrebujete vnútorný GPS, ktorý vás bude sprevádzať správnou cestou.

7. Strávite príliš veľa času ľuďmi, ktorí neprispievajú k vášmu rastu

Je veľmi ľahké sa zaseknúť a stretnúť sa s ľuďmi, ktorí vás necítia lepšie. A ak budete pokračovať v tejto močiare, potom zostanete na rovnakej úrovni, alebo dokonca spadnete s týmito ľuďmi.

Rád volám týmto ľuďom energetických upírov. Živia život z teba a na oplátku nedávajú nič dobrého. Hľadajte ľudí orientovaných na rast, aby boli vedľa nich.

8. Ste závislý na telefóne

Samozrejme, smartphony sú super cool gadgets, ktoré môžu očarovať nás, keď ich používame. Napriek tomu, že ide o príjemnú zábavu, premýšľajte o tom, koľko času trávite na telefóne. A ešte horšie – premýšľajte o tých vzťahoch, ktoré by mohli kvôli tomu trpieť. Možno ste komunikovali alebo prehliadli niečo na internete, zatiaľ čo ste s jedným z manželov alebo detí jedli.

Ak je to tak, stratíte značné množstvo času, ktoré by ste mohli minúť na pobyt s vašimi blízkymi, alebo na prípravu plánu pre vašu budúcnosť.

9. Strávite peniaze na niečo, na čom nezáleží

Existuje veľký rozdiel medzi “chcem” a “potrebou”. Som si istý, že to všetko učíme v materskej škole. V modernej spoločnosti sme však tieto hranice rozmazali.

Čoraz častejšie sa stretávate s ľuďmi, ktorí nemôžu splácať svoje pôžičky, ale majú na svete najmodernejšie gadgety.

Ak sa teda zamyslíme, v skutočnosti existuje tak málo vecí, ktoré skutočne potrebujeme. Potraviny, voda, prístrešie a láska sú niektoré z týchto vecí. Všetko ostatné sú len bonusy. Pozrite sa, na čo vynakladáte peniaze a či môžete vykonať nejaké zmeny. Možno môžete ušetriť peniaze na investovanie do vašej budúcnosti.

10. Nestačíš spať

Nie som doktor, ale čítal som dosť kníh, aby som vedel, aký je životný sen. Môžem napísať asi 20 stránok o tom. Ale pravdepodobne nemám dostatok miesta v tomto krátkom článku. Spánek má veľký význam pre dobré zdravie.

Príliš zaneprázdnený na spánok? Existuje zlý zvyk sedieť okolo podnikania alebo robiť nič až do svitania? Potom by ste mali zmeniť svoje návyky.

11. Vášmu telu sa nestaráte

Nielen, že spánok je dôležitý pre vaše zdravie, ale aj pre jedlo a cvičenie. Viem, že vám nehovorím nič nové. Vyvážená strava, zdravá výživa a správna fyzická aktivita majú veľmi pozitívny vplyv. To tiež ovplyvňuje celkový a duševný blahobyt.

Preto sa bližšie pozrite na vašu stravu a úroveň aktivity. Možno si všimnete, že stačí urobiť malé zmeny, ktoré výrazne zlepšia váš život.

12. Neopúšťate svoju komfortnú zónu

Viem, aké ľahké je žiť v komfortnej zóne. V skutočnosti, keď idem do známej reštaurácie, vždy si objednávam to isté. Nie preto, že sa bojím vyskúšať niečo nové. A pretože milujem jedlo z môjho obvyklého poriadku. Ale to nie je komfortná zóna, o ktorej hovorím.

Hovorím o riziku, ktoré zlepší váš život. A majte na pamäti, že existuje rozdiel medzi “rizikom” a “vypočítaným rizikom”. Každé riziko môže byť smrteľné. Vypočítané riziko je však vtedy, keď zvážite všetky možnosti, a preto ste prišli s dobrým primeraným akčným plánom.

13. Žiješ život, ktorý sa ti nepáči

Verím, že úspech sa meria šťastím. Ste šťastní? Ak nie, potom musíte niečo zmeniť! Dokonca aj zmysel pre spokojnosť alebo potešenie vám povie, že žijete život naplno. Život by mal byť zaujímavý!

Ak nemáte radosť z života, pozrite sa na niektoré zmeny, ktoré môžete urobiť, aby ste získali niečo lepšie.

Ak sa na Vás vzťahuje ktorýkoľvek z týchto 13 položiek, potom nezúfajte. Všetko môžete zmeniť. Ale prvá zmena, ktorú musíte urobiť, je zbaviť sa myšlienky, že to nemôžete urobiť. Pokaždé, vaša najväčšia prekážka je vaše myslenie. Takže s týmto a musíme začať. Zmeňte svoje myslenie – to zmení váš život!

(Via)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − = 57