Beyin pozitif düşünmek nasıl

Beyin kötü anıları ve zor bir deneyimi unutmamıza izin vermez. Böylece, bizi geçmiş hataları tekrar etmekten koruyor. Ancak, olumsuz düşünceler iyi görmenizi, her gün sevinmenizi ve mutlu bir hayat yaşamanızı sağlamaz.

Olumlu düşünmeyi öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Negatif düşüncelerin kendini kontrol etmesine izin verme

Aksi takdirde, kuşkular, güvensizlik ve belirsizlik yüzünden bunalmış olursunuz. Yani hiçbir şey elde etmek olası değildir.

Negatifini serbest bırak. Potansiyelinizi geri bırakmasına ve sizi aşağı çekmesine izin vermeyin. Zihnini kontrol et. Kederli durumunuzu fark etmek ve kendinizi olumsuz düşüncelere kaptırmak, dikkatinizi iyi bir şeye dönüştürün. Unutma ki size zevk verir.

Düşünmeye ve bilinçli yaşamaya başlayın. Bir öfke veya umutsuzluk hissediyorsanız, birkaç derin nefes alın. Duygulara değil, ciğerlerinizi dolduran havaya odaklanın.

Düşünceleri olumlu bir kanala yönlendirin

Aklınızda gezinmekten ve her sıkıntıyı analiz etmekten daha iyidir. Olumlu şeyler aramak ve onlara konsantre olmak için her şeyi öğrenin.

Bunu yapmak için bir kağıda ve bir kaleme ihtiyacın var. Günlük kayıt, gün boyunca başınıza gelen üç iyi olay. O zaman nedenlerinin ne olduğunu düşünün. Küçük önemsiz şeyleri bile görmezden gelmeyin, çünkü küçük zaferler yoktur. Bu liste sizi motive edecek ve size güven verecektir.

Olumsuz düşüncelerden uzak durun

Negatif düşüncelerin ters tarafı nedir öğrenin. Eğer 180 derece döndüyseniz, nerede olursunuz? Etkinliğin olumlu sonucunu görselleştirin. O zaman bunu nasıl başaracağınıza dair bir plan düşünün.

Kötü düşüncelerin sebebini bulun. Seni ne acıtıyor? İçinizde böyle duygulara neden olan nedir? Bu kaynakları, size neşe getirecek bir şeyle değiştirin.

Karşılığında daha fazla almak için ver

Başkalarına nazik olduğumuz zaman, kendimiz daha mutlu oluruz. Birisine küçük bir hediye ya da iltifat edin, bir fincan kahve alın ya da bir yabancının yardımına gelin. İnsanlar size minnettar olacak ve bu sizi enerji ile dolduracak.

Şimdiki anın tadını çıkar

Sonunda düşünceleri yeniden programlamak için, her gün pozitif doldurmanız gerekir. Burada ve şimdi yaşa. Yarın değil. Ve gelecek tatil bile değil.

Bilinçli meditasyon pratiği size bu konuda yardımcı olabilir. Vücudun şu anda hissettiği şeylere konsantre olmanıza ve düşüncelerinizi ve duygularınızı dışardan sanki izleyebilmenizi sağlar. Daha sonra, negatifin üstesinden gelmeye çalıştığını hissetmeyi öğreneceksin.

Aşağıdaki soruları cevaplamaya çalışın:

  • Şu anda ne için minnettarım?
  • Artık daha eğlenceli ve daha eğlenceli olmak için ne yapabilirim?
  • Şu anda aşk ve şükranlarımı nasıl gösterebilirim?
  • Şimdi başka bir kişiyi nasıl mutlu edebilirim?

Düşüncelerinizi kontrol etmeyi öğrendiğinizde, beyin buna alışacak, sonra pozitif düşünce sizin için doğal olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 59