Kaip ne prarasti motyvaciją ir visada pasiekti tikslus

Vienas ryškiausių mūsų laikų komedijų Steve’as Martinas (Steve’as Martinas) gavo “Oskarą” ne pirmam pokštui. Jo kelias į sėkmę buvo ilgas:

  1. Po 10 metų jis gavo pirmąjį darbą Disneilendas Anaheime: parduodamas kelionių vadovus lankytojams į parką.
  2. Po metų jis buvo paimtas į parduotuvę, kur jis suvokė, kad buvo įmanoma atkreipti dėmesį į pirkėjus juokais ir paprastomis gudrybėmis.
  3. Viduje mokykloje Steve Martinas atliko mažus klubus Los Andžele: jo skaičiai retai tęsėsi daugiau nei penkias minutes, o lankytojų buvo nedaug.
  4. 19 m. Amžiaus metu kiekvieną savaitę jis dirbo 20 minučių.
  5. Dar 10 metų jis eksperimentavo ir praktikavo, dirbo scenaristu, o iki septintojo dešimtmečio vidurio jis tapo nuolatiniu “The Tonight Show” ir “Saturday Night Live” svečiu.
  6. Tada vyko griuvėsiai: 60 miestų per 63 dienas, 72 miestai per 80 dienų ir 85 miestai per 90 dienų.
  7. Po kelerių metų sunkų darbą savo pasirodymuose Ohajas atėjo beveik 20 tūkstančių žmonių, o trijų dienų Niujorke pasirodė parduota 45 tūkst. Bilietų!

Pusę šimtmečio Steve’as Martinas įsitraukė į 56 filmus, tačiau “Oskaras” buvo tik prieš dvejus metus. Bet ką! Dėl jo išskirtinio indėlio į kiną.

motyvacija
gifs.com

Steve’o Martino kelias į sėkmę yra komedija ne dėl silpnumo. 10 metų treniruotės, 4 metai parodos pasirodymo idealui ir 4 metų svaiginanti sėkmė. ​​Taigi Steve Martin apibūdina savo karjeros pradžią autobiografijoje. Jo istorija yra įkvepiantis aukšto motyvavimo ir atkaklumo pavyzdys.

Kaip likti motyvuotas

Kodėl vienas pasiekia tikslus, o kiti ne? Kodėl nenori visada siekti rezultato? Koks skirtumas tarp gyvenimo sričių, kuriose viskas vyksta, ir sferas, kuriose mes nesėkmei ir pasiduodame per porą dienų?

Šiuos klausimus užduoda beveik visi. Dešimtmečius mokslininkai studijavo motyvaciją, ir vis dar yra daug baltos dėmės. Bet viena išvada atrodo gana logiška:

Geriausias būdas išlikti motyvuotu – dirbti į įmanomas užduotis.

Nei daugiau, nei mažiau

Paimkite apvyniotą, pritvirtinkite jį prie eilės ir pradėkite vairuoti prieš kačiuką. Jos mokiniai iš karto išsiplės, ausys stovi tiesiai, ji atidžiai stebės žaislą. Kai pakuotė yra diapazone, katė užmuša. Tačiau ji mažai tikėtina, kad medžioja paukštį, kuris sėdi aukštai ant šakos.

Mes surengta panašiu būdu. Teniso žaidimas prieš ketverių metų vaiką greičiausiai greitai nuobodus. Ir prieš Sereną Williamsą (Sereną Williamsą) vargu ar pavyks įsitraukti į teismą: priėmimo iššūkiai yra malonūs ir įdomūs tik tada, kai jie pasiekiami. Kitas dalykas yra žaisti prieš lygybę: prarastų ir įgytų taškų galimybės yra beveik vienodos. Pergalė yra įmanoma, tačiau negarantuojama.

Pernelyg paprasti užduotys sukelia nuobodulį. Per daug sudėtinga – atgrasinti. Ir tik tie, kurie yra sėkmės ir nesėkmės ribos, yra įdomūs.

Tai Goldilokų principas (tai yra “Masha” vardas vakarinėje trijų lokių pasakos versijoje) arba auksinis vidurinis ženklas. Psichologijoje jie paaiškina mažų vaikų elgesį: jie dalyvauja užduotims, kurios jiems nėra pernelyg paprastos ir nėra pernelyg sudėtingos.

Su amžiumi mes, žinoma, apmokome spręsti neįmanomas užduotis. Tačiau motyvacija vis dar išlieka didžiausia darbe, esančiame mūsų gebėjimų ribos: ne per sunku, bet ne per lengva.

Rezultatų įvertinimas

Yra dar vienas svarbus aspektas. Nuolatinė motyvacija garantuojama, jei du ingredientai tinkamai sumaišomi: sunkus darbas ir laimės pojūtis. Ir tai yra tinkamas būdas srauto būklei, gerai žinomiems sportininkams ir menininkams. Esant tokiai būsenai, esate tokia sutelktas į užduoties, kurią viskas paprasčiausiai išnyksta.

Norėdami patekti į srautą, turite reguliariai įrašyti, kaip arti esate tikslo: tai yra neįtikėtinai motyvuojantis. Įsivaizduokite, kaip Steve Martin juokauja, ir minios pradeda juoktis. Tai sukelia energijos didėjimą, drąsą ir norą ir toliau linksminti auditoriją.

Kitose srityse pažangos įvertinimas yra kitoks, tačiau taip pat svarbu toliau dirbti. Jūs turite reguliariai gauti pranešimą apie pergales. Štai kodėl malonu mokytis kalbų Lingualeo, Duolingo ir Codecademy: jie nuolat apdovanojami.

motyvacija
giphy.com

2 žingsniai prie motyvacijos

Taigi, visada likti motyvuota:

  1. Laikykis auksinės reikšmės: užsibrėžk save į įvykdomus uždavinius.
  2. Įvertinkite savo pažangą ir švęskite savo laimėjimus kuo dažniau.

Gana paprasta, bet tai veikia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 − 79 =