10 powodów, dla których nie możesz nic zrobić

Wszyscy raz doświadczyliśmy niepowodzeń. Fakt, może istnieć wiele powodów, ale jeśli mówimy szczerze, w większości przypadków, wszystkie one sprowadzają się do jednego: kiedy życie daje nam kilka możliwości, chcemy uniknąć presji i trudności, które są związane z postępem do przodu. O wiele łatwiej jest od razu pogodzić się z porażką: czy nie wystarczy, że czekasz w drodze do snu?

Oto 10 najważniejszych przyczyn niepowodzenia, czyli całe strategie unikania pracy nad sobą. Postępując zgodnie z tymi strategiami, nieuchronnie dojdziemy do awarii. Czytaj i płacz.

1. Boisz się wyróżniać

Każde społeczeństwo obserwuje każdego członka, aby nie wykazywać nadmiernej pewności siebie.

Ralph Waldo Emerson, amerykański eseista, poeta i filozof

Ludzie nie lubią, gdy inni się zmieniają lub robią rzeczy, które sprawiają, że czują się niekomfortowo. Kiedy rzucasz wyzwanie sobie na swój sposób, inni postrzegają to jako zagrożenie dla równowagi wewnętrznej. Sukces innych sprawia, że ​​myślą o własnych niepowodzeniach i na próżno marnują potencjał. Jest to dość nieprzyjemne, więc większość ludzi zareaguje na twoje działania agresją.

sukcesy i porażki
i.imgur.com

Taka jest prawda życia. Jeśli chcesz osiągnąć coś wyjątkowego, coś, co odróżni cię od innych, musisz zrozumieć, że jesteś inny i nauczyć się z nim żyć. Ludzie zadzwoni dziwny, szalony, samolubny, arogancki, nieodpowiedzialny, brzydki, głupi, niegrzeczny, płytkie, niepewny, gruby i brzydki. Będziesz próbował “powrócić do rzeczywistości”, aby zmusić się do zachowywania się jak “normalna” osoba. Być może najbliżsi będą z wami najbardziej okrutni. Jeśli nie masz wystarczającej pewności co do swoich pomysłów i pragnień, to nie zajdziesz daleko.

2. Nie masz wytrwałości

W 2009 roku Carl Marlantes ostatecznie opublikował powieść “Matterhorn”, opartą na własnych wspomnieniach z wojny w Wietnamie. Książka stała się bestsellerem. The New York Times nazwał to “jednym z najgłębszych i najbardziej imponujących dzieł na temat wojny”. Według autora “Upadek Czarnego Jastrzębia” “Mark Bowden,” Matterhorn “- jest to największa książka o wojnie w Wietnamie.

Jak Marlantes doszedł do tego sukcesu? Przez 35 lat starał się opublikować swoją książkę. To więcej niż połowa całego jego życia. Napisał rękopis sześć razy. W pierwszych dwóch dekadach po napisaniu książki wydawcy odrzucili powieść, ledwie ją przeczytali.

Jest wiele takich historii. Pamiętaj, Walt Disney, który był uważany za mierny. Dwadzieścia lat przekonał Pamelę Travers, aby zgodziła się na adaptację swojej książki.

Większość z nas poddaje się zbyt szybko w drodze do cennego celu. Ale prawie każda historia sukcesu jest także historią wytrwałości i walki. Nic naprawdę nie jest łatwe.

3. Brak ci skromności

Tylko nie mieszaj skromności z nieśmiałością. Wiele osób, prawie nie osiągając czegoś, zaczyna uważać się za ekspertów w swojej pracy. Skromność oznacza również zrozumienie, że wiesz daleko od wszystkiego.

Naprawdę wspaniali ludzie wiedzą, że nic nie wiedzą.

Interesujące jest to, że ludzie, których osiągnięcia nie reprezentują czegoś nadprzyrodzonego, najbardziej kochają opowiedzieć o swoim sukcesie. Często stają się trenerami i zaczynają uczyć wszystkich i wszystkiego, jak osiągnąć wysokie wyniki w swojej pracy. I odwrotnie, ludzie, którzy “stworzyli siebie”, dokonali prawdziwego przełomu w swojej branży, zwykle niewiele mówią o tym, jak im się to udało. Oni albo bagatelizują swoje osiągnięcia, albo po prostu o nich nie wspominają. Zamiast tego zdają sobie sprawę, że popełniają błędy, otwarcie mówią o swoich słabościach i tym, czego jeszcze muszą się uczyć.

4. Nie możesz budować relacji i budować silnych relacji

We współczesnym świecie niezwykle ważna jest umiejętność komunikowania się z ludźmi. Istnieją nawet oddzielne szkolenia dotyczące rozwoju sieci. W niektórych branżach bez sztuki nawiązywanie połączeń jest niezwykle trudne (na przykład w przemyśle muzycznym). Ponadto, musisz po prostu poprosić ludzi o pomoc. Czasami jednak nasz strach, niepewność lub odwrotnie, arogancja utrudniają naszą komunikację z innymi ludźmi i sprawiają, że tracimy cenne możliwości, które mogą zmienić całe nasze życie.

66% zatrudnionych pracowników zna kogoś z firmy, w której będzie pracować. Ale nawet poza komunikacją biznesową, pragnienie izolacji może zniweczyć wszystkie twoje wysiłki. Ponadto często prowadzi do depresji. Umiejętność budowania silnych związków romantycznych jest również ściśle związana z umiejętnością spotykania właściwych ludzi i owocnego współdziałania z nimi.

5. Będziesz raczej dyskutować, niż stosować się do czyichś porad

Pragnienie udowodnienia, że ​​masz rację, zamiast kultywować siebie, jest gwarantowanym sposobem na porażkę. Aby osiągnąć sukces, musisz postępować zgodnie z cyklem, w którym zawsze jest informacja zwrotna: spróbuj coś zrobić → uzyskaj informację zwrotną na temat wyników → wyodrębnij z niej użyteczne informacje → spróbuj czegoś nowego.

Ludzie, którzy umierają szybciej niż ponownie rozważają swoją pozycję, często niszczą ten łańcuch i nie przyjmują opinii. Dlatego nigdy się nie zmienią.

Nie oznacza to, że powinniśmy słuchać wszystkich porad udzielonych nam. Chodzi o to, aby uwzględnić informacje, które przychodzą do nas jako informacje zwrotne, niezależnie od tego, czy uważamy je za użyteczne, czy nie. Nie próbuj bronić swojej pozycji za wszelką cenę, tylko wyglądasz tak, jakbyś miał rację przez cały czas.

Ludzie, którzy cierpią z powodu tego problemu, są zazwyczaj bardzo inteligentni i wyjątkowo niepewni. To zła kombinacja. Im mądrzejszy człowiek, tym dłużej zracjonalizuje swoje niepowodzenia i znajdzie wymówki. Używa całego swojego intelektu, aby zbudować mechanizm ochronny dla swojego kruchego ego.

6. Jesteś zbyt rozkojarzony

Sprawdź kanał informacyjny „VKontakte” Facebook, wspinać się do skrzynki pocztowej ponownie, Facebook, znowu, „VKontakte” chłodny komiks, podziel go na Facebooku, ponownie sprawdzić pocztę, odpowiedzieć na wiadomość „VKontakte” Wow, kartinochki z uszczelkami, zakładowego i przez nich powtarzamy od samego początku.

Czy rozpoznajesz siebie?

To nie jest coś, na co warto marnować swój czas, prawda?

7. Nie bierzesz odpowiedzialności za to, co się z tobą dzieje

Ciągle znajduj wymówki dla siebie? Więc nie ruszysz się do przodu. Aby rozwiązać problemy, musisz przejąć kontrolę nad swoim życiem. Ale nie możesz wziąć życia pod kontrolę, jeśli nie bierzesz za to odpowiedzialności. Dlatego jeśli nie ponosisz odpowiedzialności, poniesiesz porażkę.

Tak, to bardzo kuszące, aby zrzucić winę za to, co dzieje się na czynniki zewnętrzne, nalegać, abyś nie mógł nic na to poradzić, że nie jesteś winny, on sam przyszedł. Być może jednak trzeba dać sobie wyimaginowane uderzenie i trzeźwo ocenić swój wkład w obecną sytuację? Im szybciej to zrobisz, tym szybciej to naprawisz.

8. Nie wierzysz, że sukces jest możliwy

Aby wygrać, musisz wierzyć w możliwość zwycięstwa. Nie wiąże się to z wiarą w siebie i nie ma w tym nic nadprzyrodzonego. Twoje podświadome wyobrażenia o twoich zdolnościach wpływają na rzeczywistą wydajność. Na przykład kamazSamooszukiwanie i jego związek z sukcesem w konkurencji. pokazał, że sportowcy, choć mają zły pomysł, ale pozytywny pomysł na ich umiejętności, pokazali lepsze wyniki niż sportowcy o bardziej realistycznym lub pesymistycznym nastawieniu.

Ponadto ludzie, którzy przeceniają swoje możliwości, są coraz łatwiejsi. Łatwiej im zacząć działać. A kiedy uczysz się na swoich błędach, w końcu osiągasz sukces. Tak więc czasami kilka złudzeń może ci dobrze służyć.

9. Boisz się nie być obojętny

Wiele osób przyjmuje wirusa obojętności. Niczego nie inspirują. Tacy ludzie nie mają odwagi poświęcić się całkowicie żadnej firmie, projektowi czy celowi. Wielu z nich bardzo szybko porzuciło to, co zaczęli. Inni po prostu tracą zainteresowanie. I wielu nie ma wystarczającej siły, aby zacząć.

Przewlekła obojętność jest podstępnym mechanizmem obronnym. Podważa motywację i inspirację, które są niezbędne, aby się go pozbyć. Tak więc człowiek popada w błędne koło.

Na poziomie nieświadomym wiele osób boi się podjąć jakąkolwiek pracę, ponieważ rozumie, że może zawieść. To niepowodzenie może spowodować w nich strumień myśli, do których ich psychika jest całkowicie nieprzygotowana: pytania o własne znaczenie, kompetencje, pytanie, czy jesteście godni miłości i tak dalej.

Zwykle ludzie używający tego mechanizmu pozbywają się go tylko wtedy, gdy w ich życiu dzieje się nowa, emocjonalnie napięta sytuacja, z którą sobie radzą.

10. W głębi duszy myślisz, że nie zasługujesz na to, co chcesz

Idąc dalej, doszliśmy do głównego powodu niepowodzeń, które często są ukryte za powyższymi. Jest to wiara, że ​​jesteś niegodny tego, co chciałbyś otrzymać.

Wielu (lub nawet większość) z nas stłumiło swoje najbardziej nieprzyjemne uczucia i idee na swój temat, ale z tego nie zniknęły. Idee te ewoluowały w różny sposób przez kogoś prześladowane w szkole, ktoś nauczyciele lub rodzice są stale powiedział, że nie osiągnąć w życiu, ktoś ze względu na ich zdolność niechęć rówieśników. Wszystko to pozostawia odcisk, którego trudno się pozbyć. W rezultacie sama idea osiągania wysokich wyników często powoduje nam dyskomfort.

Jeśli czujemy, że coś nie należy do nas prawą, zawsze znajdziemy sposób, aby się go pozbyć.

Wady i zalety wysokiej pozycji sprawiają, że niektórzy czują się jak królowie, a inni są oszustami. Czasem, gdy zbliżymy się do sukcesu, w nas zaczyna opowiadać znajomy głos wewnętrzny „karmienie” naszych lęki i zwątpienia, dopóki nie zniszczy wszystko, co osiągnął. Może to być relacja z najlepszych ludzi, których spotkaliśmy, wymarzonej pracy, do której nie mają odwagi, aby rozpocząć wyjątkową okazję do twórczej pracy, którą zamian za praktycznej lekcji.

Cokolwiek to jest, ukryte lęki wychodzą na powierzchnię i znajdują sposób, by zniszczyć to, do czego dążysz. Dokładniej, każą ci to zniszczyć.

Oto najcięższa prawda, jaka kryje się za naszymi porażkami. Chodzi o ciebie. W tym równaniu nie ma nikogo innego. A kiedy temu zaprzeczacie, wasz strach nigdzie nie pójdzie. Będzie niewidzialną barierą oddzielającą cię od szczęścia. Będziesz stale walczył z nim, ale nie będziesz w stanie go złamać. Jest wyjście, ale musisz być gotowy na ból i cierpienie. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie spojrzeć w oczy tego, co przeszkadza ci w osiągnięciu celów. Będziesz znowu mierzył się z tymi samymi problemami. Raz za razem, dopóki nie jesteś gotowy, by zaakceptować, że istnieją.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 35 = 36