10 zasad sukcesu od Tim Ferris

1. Pomyśl o porannym rytuale

Poranek to trudny pora dnia. Budzisz się (wielu – z trudem) i zdajesz sobie sprawę, że słońce jest już wysokie, masz dużo pracy i wciąż jesteś w piżamie. W rezultacie nie podążasz za swoim planem, nie osiągasz celów, ale próbujesz pokonać to, co rzuca na ciebie świat.

Ludzie sukcesu mają swój poranny rytuał, który pomaga dostroić się na owocny dzień. Powinno to być coś tak prostego, jak to tylko możliwe i łatwe lub odczuwalne przynajmniej przez pierwsze pięć razy. Na przykład istnieje tylko jeden świadomy oddech.

Sam Ferris radzi praktykować medytację.

2. Zmień swoją słabość w chip

Wielu odnoszących sukcesy ludzi powiedziało, że są świadomi swoich słabości. Ale zamiast walczyć z nimi, zamienili ich w super zdolności, dając najsilniejsze posunięcia naprzód.

Zadaj sobie pytanie: “Jeśli moja słabość stanie się siłą, jak ja to zrobię?” A potem działaj.

Ludzie sukcesu rozumieją, że ich niedociągnięcia nie są obiektywnie złe. Są to tylko cechy, które są uważane za “niepopularne” lub nie lubią same w sobie.

Żywy przykład: słynny amerykański radiowiec Dan Karlin na samym początku swojej kariery mówił strasznie (w każdym razie, powiedziano mu o tym inni). Zachowywał się w oryginalny sposób: pod każdym względem podkreślał własną specyfikę, nadawał mu styl korporacyjny.

Być może ktoś powie, że rada patentowa na ich niedociągnięcia jest banalna. I będzie miał rację. Oznacza to następującą regułę.

3. Nie komplikuj rzeczy.

Carl Shay, jeden z założycieli Maker Studios (firma sprzedana Disneyowi za prawie miliard dolarów), naprawdę chciał schudnąć. Nie korzystał z najnowszej diety ani zaawansowanej technologii. Carl zdał sobie sprawę: aby uzyskać dobrą formę, nie należy ignorować banału, ale podążać za nim.

Banalną radą jest jeść mniej i więcej ćwiczeń, nadal bardzo skuteczne.

Wszyscy wiemy, że nie mogę powstrzymać się od płaczu. Ale nigdy nie pomyślał, dlaczego to zdanie zamieniło się w powiedzenie.

Nie możemy osiągnąć naszych celów nie z powodu braku możliwości, ale dlatego, że wszystko zbyt mocno komplikujemy.

4. Naucz się myśleć, znosić i czekać

Wiele osób interesuje się tym, co ludzie sukcesu lubią czytać. Jednak Tim Ferris, komunikując się z nimi, określił, które książki zostały im dane, iw rezultacie zebrał swoją oryginalną listę. Obejmuje “Sapiens. Krótka historia ludzkości “autorstwa Yuval Noah Harari, zbiór artykułów” Almanach biednego Charliego “,” Człowiek w poszukiwaniu znaczenia “Victora Franka.

Jedna książka była najczęściej wymieniana. Według Ferrisa zawiera on lekcje, które przydadzą się wszystkim. To jest Siddhartha autorstwa Hermanna Hessego.

Główna lekcja opisana w tym artykule jest taka, że ​​musimy nauczyć się myśleć, czekać i być cierpliwym.

  • Myślenie umożliwia krytyczne podejście do problemów i zadawanie bardziej piśmiennych pytań niż większość ludzi. W konsekwencji otrzymujemy mniej oczywiste odpowiedzi.
  • Patience uczy nas “głodować” i odczuwać dyskomfort. To z czasem pomoże stawić czoła poważniejszym niedogodnościom.
  • Zdolność do oczekiwania to selektywna cierpliwość. Prognozując osiągnięcie wysokich wyników, zdajesz sobie sprawę, że droga do głośnego zwycięstwa może być długa.

5. Postaw sobie zadania przed snem

Założyciel LinkedIn i współzałożyciel Paypal, miliarder Reed Hoffman w ciekawy sposób radzi sobie ze złożonymi problemami. Przed pójściem spać pisze nierozwiązany problem w dzienniku, aby podświadomość “trawiła” go i rozmyślała w nocy.

Być może ta metoda wydaje się zbyt prosta. Znany jest także inny znany tytan, znany z filmu biograficznego “W poszukiwaniu Bobby’ego Fishera” Joshua Weitzkina. Po kolacji zapisuje to zadanie i próbuje go rozwiązać następnego ranka.

Nigdy nie kładź się spać bez pytania o podświadomość.

Thomas Edison, amerykański wynalazca

6. Pomagaj ludziom

Wiele osób osiągnęło sukces, upraszczając życie swoich przełożonych. Nie ograniczyli się do przydzielonych im zadań, ale utorowali drogę liderowi, podjęli dodatkowe obowiązki, niezależnie rozwiązali różne problemy. Dzięki temu zdobyli zaufanie i przekształcili szefa w mentora.

To nie jest lizanie, ale pomoc w zobaczeniu, że inni mogą się sprawdzić. Oczyść drogę ludziom powyżej ciebie, a ostatecznie wytyczysz sobie drogę.

Ta zasada działała w czasach Michała Anioła i Leonarda da Vinci, nadal działa.

Billionaire Chris Sack, który zaczął pracę w Google, dobrowolnie zgłosił się na ochotnika do robienia notatek dla starszych menedżerów na spotkaniach biznesowych. I tak poznałem świat biznesu.

7. Nie myśl o ludziach źle

Często uważamy innych za “złożonych”, złych, chociaż w rzeczywistości są po prostu zmęczeni, martwią się o jakiś problem, są zdenerwowani lub rozczarowani. W większości przypadków ludzie nie chcą cię skrzywdzić. Nie myśl, ale po prostu patrz: może ktoś pokłócony z mężem lub jego domem złamał fajkę. Być może jest po prostu niekompetentny lub głodny.

Lepiej postrzegać ludzi jak duże dzieci. Kiedy komunikujemy się z kapryśnym lub zmęczonym dzieckiem, nigdy nie powiemy, że pomyślał o nas coś złego.

Alain De Botton, autor książki How Proust Can Change Your Life

8. Wybierz mądrze swoje otoczenie

Naval Ravikant, CEO i współzałożyciel firmy AngelList, jednego z pierwszych inwestorów w szeregu startupów, w tym na Twitterze i Uber, oferuje teorię pięciu szympansów. Jego istota jest prosta: otaczający ludzie wpływają na nas niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie.

Jeśli nie weźmiesz pod uwagę tego czynnika, nigdy nie będziesz tak szczęśliwy i szczęśliwy, jak chcesz.

Zoologowie mogą przewidzieć nastrój i zachowanie każdego szympansa, jeśli znają pięć innych zwierząt, z którymi się komunikuje. Wybierz “pięć szympansów” bardzo ostrożnie.

Świat zmienia się według twojego przykładu, a nie według ciebie.

Paulo Coelho, pisarz

Emocjonalnie, fizycznie i finansowo reprezentujesz średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Spójrz na tych, którzy są blisko ciebie. Czy to kim chcesz być? Jeśli masz dzieci lub podwładnych, sam na nie wpływasz. A nie słowa i czyny.

9. Najpierw posłuchaj osoby, a następnie wyciągnij wnioski

Współautor bestsellera “Freakonomika” Steven Dabner wierzy, że moralny kompas można czasem zignorować. Chodzi o to, że nie musisz się spieszyć, aby osądzić osobę, zanim go posłuchasz.

Jeśli kierujesz się wyłącznie swoimi moralnymi cechami, ryzykujesz, że nie słyszysz i nie rozumiesz poprawnie tego, co ci powiedziano.

Demonizacja osoby na samym początku rozmowy doprowadzi do niczego dobrego.

Jeśli chcesz współpracować i rozwiązywać problemy, zwłaszcza gdy ludzie mają różne opinie, twoja pozycja moralna może stać się ogromną przeszkodą.

Kiedy jesteś na etapie generowania pomysłów, zamiast je sprawdzać, kompas moralny należy tymczasowo odłożyć na bok. Nie rozpoczynaj rozmowy od winy i winy. Zwłaszcza jeśli potrzebujesz pomocy tej osoby w szukaniu rozwiązań.

10. Doceń swoje osiągnięcia

Czerpanie dobrych czasów, ciężko osiągnięte osiągnięcia to niesamowicie potężna technika, która pozwala czuć się szczęśliwym. Ferris mówi, że udało mu się osiągnąć wiele bramek wcześniej, ale nie doceniał tego, co zrobił. Po tym, jak zabił smoka, który oddychał ogniem, natychmiast zajął się drugim celem.

Dlatego, gdy sprawy nie układały się tak dobrze, jak byśmy chcieli, Timothy czuł się przygnębiony.

Naprawienie tego pomogło “bankowi dumy”, w którym Ferris codziennie składał liście, na których pisał, co się stało dobrze na ten dzień. W trudnych czasach wyjął słoik i przypomniał sobie swoje osiągnięcia.

Jeśli nie możesz cieszyć się tym, co już zostało osiągnięte, nie możesz stać się szczęśliwym w przyszłości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 1 =