Co robić, jeśli niczego nie chcesz: 6 sposobów na szybkie wyjście ze stagnacji

Czasami spędzamy kilka razy więcej czasu i wysiłku na zadaniach, niż naprawdę potrzebujemy. I to nie tylko lenistwo, ale także to, że wszystkie dni stają się do siebie podobne, a zadania są takie same i nudne. Czasami nie mamy wystarczająco dużo energii, motywacji lub po prostu chcemy się zrelaksować. Tylko praca nie czeka, a co za tym idzie, lista zadań tylko się zwiększa. Dlatego uważam, że w te dni trzeba zrobić sobie małe wstrząsy i ulepszenia. Oto kilka sposobów na ponowne uruchomienie i przezwyciężenie niechęci do pracy.

Nasza piosenka jest dobra, zaczynamy … od końca!

Jeden z moich ulubionych sposobów “podkręcania” mózgu. Kiedy nie mogę się skoncentrować lub po prostu nie mam inspiracji do zrobienia czegokolwiek, zmieniam kolejność działań i zaczynam od końca. Nie ma znaczenia, co to jest zadanie: praca nad nowym materiałem lub przygotowanie planu treści projektu. Po prostu biorę te prace, które wydają mi się najłatwiejsze i najbardziej atrakcyjne. Wtedy są znacznie łatwiejsze do złożenia niż tworzenie od zera. Czasami bardzo interesujące jest pisanie od końca.

Zmiana sytuacji

Jeśli pracuję w domu, mogę tymczasowo przenieść swoje stanowisko pracy do innego pokoju, do kuchni lub nawet na balkon. To samo można zrobić w biurze, przenosząc się do innego pokoju lub pokoju do negocjacji. Najważniejsze to stworzyć niezwykłą sytuację, otoczyć się nowymi obiektami lub pracować w kawiarni.

… lub narzędzia do pracy

Na przykład pozostaw komputer sam i podnieś notatnik długopisem. Tę działalność można połączyć z niewielkim spacerem po parku i pracować na świeżym powietrzu: przygotować szczegółowy plan prezentacji lub raportu, określić wszystkie możliwe rozwiązania problemu, którym należy się zająć. Nawet jeśli większość z nich nie ma sensu, będziesz fantazjować i budzić swój mózg. Tak, i sam list na papierze doskonale aktywuje proces myślowy i pomaga wydostać się ze stagnacji.

DwaFotografy / Shutterstock.com
DwaFotografy / Shutterstock.com

Łamiemy codzienną rutynę!

Przynieś trochę zmian w swoim życiu, wymyślając dla siebie zupełnie inny plan na dany dzień. Rób rano te rzeczy, które zwykle robisz wieczorem lub w porze lunchu. Wyjdź z mieszkania, zjedz barszcz śniadaniowy lub pracuj wcześnie rano. Bardzo lubię pracować wcześnie rano, kiedy wszyscy inni śpią i nie przeszkadzają w spokojnej atmosferze. W tych kilku godzinach mam czas, aby zrobić znacznie więcej niż w ciągu dnia.

Czas na bieg

Nic tak energetyzuje jak bieganie. Nawet jeśli nie jesteś fanem tej lekcji, wykonaj test, aby przewietrzyć swój mózg i rozładować napięcie. Nawet 2 kilometry i kilka kółek w twoim domu naładuje Cię do maksimum i poprawi twoje wyniki. Osobiście zawsze wracam do domu ze świeżymi pomysłami i energią do pracy.

W skrajnych przypadkach można się zrelaksować

Cóż, kiedy jest to całkowicie nie do zniesienia, nie musisz zmuszać swojego ciała, lepiej zaplanować kilka godzin odpoczynku, robić coś pożytecznego i przyjemnego. Musisz być szczery wobec siebie i zgodzić się, że po spacerze, zakupie lub oglądaniu filmu poświęcisz trochę czasu na bieżące zadania. Często takie podejście działa, ponieważ motywujemy się “bezczynnością” i zadowoleni z większej radości podchodzimy do listy spraw.

Vinogradov Illya / Shutterstock.com
Vinogradov Illya / Shutterstock.com

Opowiedz nam o swoich metodach walki z stagnacją i niechęcią do pracy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − 37 =