Dlaczego jesteśmy leniwi i co z tym zrobić

Lenistwo czy zwlekanie?

Na początek porozmawiajmy o lenistwie i zwłokach w ogóle, ponieważ czasami te pojęcia są wyrównywane.

Lenistwo – Brak chęci do działania, pracy, skłonność do bezczynności (Słownik wyjaśniający Ozhegova).

Zwlekanie – skłonność do trwałego odkładania nawet ważnych i nagłych przypadków, prowadzących do problemów życiowych i bolesnych efektów psychologicznych (“Wikipedia”).

Jeśli przetłumaczysz pojęcia na bardziej zrozumiały język, od razu zauważysz różnicę. Lenistwo to niechęć do robienia czegokolwiek, a zwlekanie jest odkładaniem spraw, a często nazywa się to także zwracaniem uwagi na pożeraczy czasu, takich jak surfowanie w Internecie lub sieciach społecznościowych. Porozmawiamy z tobą o lenistwie io tym, jak go pokonać.

W większości przypadków lenistwo jest konsekwencją problemu, a nie jego przyczyną lub istotą. Ustalimy, jakie przyczyny mogą doprowadzić do stanu Obamu.

Dlaczego jesteśmy leniwi?

Przyczyny lenistwa

Brak zainteresowania sprawami

Często odnosi się do spraw wewnętrznych, rutyny domowej, interakcji z agencjami rządowymi i bankami, nudnych zadań do pracy. Pamiętaj: w szkole masz łatwiej rozpocząć naukę od przedmiotów, które Ci się podobają, i odłożyć na później lub wcale Ci się nie znudzić. Jesteś starszy, a podejście pozostało takie samo. Ja sam na myśl o kolejnej kampanii w policji drogowej wydaje się senny, chociaż zastąpienie praw teraz zajmuje nie więcej niż pół godziny.

Bez energii

Nie chodzi tylko o fizyczne, ale o energię emocjonalną. Jeśli jesteś zmęczony w pracy lub na drodze, skąd pochodzą siły, nie tylko wyczyny, ale zwykłe życie z cyklem wydarzeń?

Przez 12 lat studiowałem i pracowałem przy pociągach elektrycznych i mogę powiedzieć na pewno: droga wyczerpuje się tak samo, jak trening. Nie ma znaczenia, że ​​po prostu siedzisz. Tym razem magicznie przejmuje władzę. Przyjeżdżając do domu, raczej nie myślisz: “I zobaczę, czy jestem filmem po angielsku.” Myśl o takim ładunku zaczyna ranić twoją głowę.

Nie ma celu i zrozumienia, dlaczego musisz coś zrobić.

Ten problem jest najbardziej powszechny. Na przykład możesz zaoferować Ci pracę w celu wzięcia udziału w nowym projekcie. Perspektywy rozwoju nie są zdefiniowane, nie ma wykluczenia, a w życiu codziennym nie chcesz tracić czasu na taki projekt.

Czy jest możliwe, aby nie być leniwym, gdy istnieje co najmniej jeden z powyższych powodów? Tak, to jest bezpośredni przewodnik lenistwa!

Co z tym zrobić

Jak przestać być leniwym

Ważne: rozwiążemy problemy z trzecim, a nie z pierwszym.

Jeśli nie ma celu i zrozumienia, dlaczego musisz coś zrobić

Ustaw cele

Nawet jeśli nie chcesz angażować się w planowanie, podsumowywanie itd., Rób to tylko po to, aby walczyć z lenistwem. Jednorazowo. Napisz, z jakich oczu płoną. Co sprawia, że ​​radość i oczekiwanie postępują tak szybko, jak to możliwe (teraz nikt cię do tego nie zmusi). Napisz o tym, co daje energię. Daj sobie dzień na zapisywanie celów, spiesz się, zostawiaj czas na lenistwo.

Przesiać niepotrzebne

Po sporządzeniu listy celów, weź pióro i wybierz te cele, które wymyśliłeś i nie chcesz ich osiągnąć. Na przykład twoja matka nauczyła cię spotykać męża z pracy z gorącym obiadem, ale w rzeczywistości on jej nie potrzebuje i nie chcesz mieć takiego życia. Lub phytonashes z Internetu twierdzą, że trzy siły i dwie równowagi cardio są niezbędne w ciągu tygodnia. Próbujesz, ale nie możesz nadążyć za tym celem. Ona nie jest twoja. Nie jest to dla ciebie osobiście utrzymanie zdrowia i kształtu, które wymagają tak wielu treningów. Ta liczba nie ma z tobą nic wspólnego, podobnie jak narzucony cel.

Zaznacz wszystkie podobne cele na liście. Nie spiesz się, pomyśl o tym, skąd pochodzą cele, o których pomysłach.

Wyczyść głowę

Jeśli chociaż raz przeanalizowałeś szafę, to znasz to poczucie ulgi, gdy wszystkie niepotrzebne, nieodpowiednie, zepsute rzeczy nie leżą już w ładowni, ale znikają z życia. I wszystko, co pozostaje – idealnie siedzi, nadaje się do ciętych kwiatów i kwiatów. Wykonamy tę samą pracę z celami.

Wszystkie niepotrzebne i nieważne cele powinny zostać usunięte lub przekształcone dla siebie.

Na przykładzie tej samej próżności w domu: ustal, jakiego wyniku potrzebujesz. Zmień pasek na poziom komfortu, gdy cel przestanie być przerażający. Na przykład: “Codziennie nowy posiłek gotowy o 19:00 i czyszczenie na mokro” można zastąpić słowem: “Wyjdź w razie potrzeby i gotuj obiad trzy razy w tygodniu, zostawiając porcję następnego dnia lub zamawiając dostawę jedzenia”. Te cele i zadania, które pozostaną i muszą zostać spełnione.

Jeśli nie ma energii

Jak pokonać lenistwo

Określ, o której porze dnia jesteś bardziej produktywny, ile potrzebujesz czasu na sen, kiedy musisz wykonywać pewne rutynowe czynności. Postępuj zgodnie z tym, ustal swój harmonogram, aby zawsze był czas na odpoczynek.

Każdego dnia musisz mieć osobisty czas na ponowne uruchomienie. Jeśli wydaje się, że go nie ma, ponownie zrewiduj plany – wydaje się tylko Tobie. Bez dobrego odpoczynku nie można nic zrobić.

Jeśli nie ma interesu w przypadkach

Ten element jest często nieistotny, jeśli wszystkie powyższe czynności zostały wykonane. W końcu zostawiłeś rzeczy, które naprawdę lubisz i bez których nie możesz, takie jak sprzątanie. A potem przychodzi moment na jeszcze jedną małą zasadę.

Na drodze do osiągnięcia najważniejszego, najbardziej cenionego celu, niektóre zadania będą rutynowe i nieco nudne.

Zanim Steve Jobs dostał pieniądze za sprzedaż iPhone’a, spędził wiele nieprzyjemnych godzin w dyskusjach, sporach i agoniach, jak ulepszyć produkt. Za każdym razem, wypuszczając nowy model, musiał przetestować presję fanów technologii Apple. Czy te momenty z biografii Jobsa są jak najbardziej przyjemne? Czy zegar dyskusji produktu zawsze jest szczęśliwy? Ale gdy istnieje cel, warto zrozumieć, co chcesz dać, aby go osiągnąć. Pozwól rutynie na życie, daj się nudzić. To pozwoli mózgowi lepiej odpocząć i wygenerować więcej pomysłów.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 − = 74