Jak przestać jęczeć i zacząć działać

Stale mówimy, że musimy wszystko przemyśleć, obliczyć wszystko, ale w końcu nic nie robimy. Istnieje wiele wątpliwości, opuszczamy cel, który był pierwotnie, lub obniżamy poprzeczkę do minimum. Często zdarza się, że nagle podjęliśmy decyzję, ale jest już za późno i szansa na odniesienie sukcesu jest stracona.

Co ciągle powstrzymuje nas od wielkich osiągnięć? Nytie, moi przyjaciele! Jeśli czegoś nie dostaniemy lub nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu, ciągle znajdujemy przyczynę w zewnętrznym świecie, obwiniamy innych ludzi, okoliczności, brak motywacji w naszej porażce. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, z wyjątkiem nas, nikt nie jest winien. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności, a zatem jesteśmy prowadzeni w sytuacji, w której musimy być liderem.

Biorąc odpowiedzialność za siebie, możemy kontrolować wynik.

Amerykański multimilioner, trener motywacji i sprzedaży Grant Cardone (Grant Cardone) stał się prawdziwym liderem nie tylko w biznesie, ale także w życiu i nadal zachęca ludzi na całym świecie do osiągania ambitnych celów. Zobaczmy, co on doradza.

1. Miej punkt widzenia “Tak, mogę”

Na początku liderzy zawsze podążają za instalacją “Tak, mogę.” Są w 100% pewni, że wynik jest nie tylko osiągalny, ale rzeczywisty nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Ten nastrój określa, w jaki sposób jesteś gotowy, aby przejść do celu, i umieszcza wszystko na swoim miejscu. Ludzie z instalacją “Tak, mogę” ciągle mówią: “Spróbujmy to rozgryźć”, “Możemy to zrobić”, “Zróbmy to”, a zatem twierdzimy, że wszystko jest możliwe. Dąż do poziomu, w którym “Tak, mogę” staje się zwyczajny, a wszystko inne jest niedopuszczalne.

2. Całkowicie poświęć się sprawie

Jest to znak rozpoznawczy prawdziwie odnoszących sukcesy ludzi. W końcu zawsze staramy się, ale nie przykładamy do tego maksymalnego wysiłku, ponieważ nie jesteśmy pewni, że osiągniemy pożądany rezultat. Obecnie jest zbyt wielu ludzi, którzy nie podejmują swojego biznesu do końca i próbują zrobić coś innego.

Całkowicie poświęcić się biznesowi oznacza wybrać ścieżkę i powiedzieć sobie: “Nie ma drogi powrotnej”.

To jak skakanie do wody: nie ma szans na wyschnięcie.

3. Podejmuj działania na dużą skalę

Porozmawiajmy teraz o działaniach, które podejmujemy, aby osiągnąć cele. Większość ludzi kończy się niepowodzeniem, ponieważ nie robią wystarczająco dużo, aby osiągnąć cel. A wszystko dlatego, że niepoprawnie szacują skalę niezbędnych działań.

Działania na dużą skalę są jedyną pewną drogą do osiągnięcia swoich celów, mówi Grant Cardon. Przynoszą o wiele większy wynik niż się spodziewacie. Weźmy na przykład dzieło artysty. Jeśli rysuje jedno zdjęcie i przychodzi z nim tylko w jednej galerii, prawdopodobieństwo jego sprzedaży nie jest zbyt duże. Ale jeśli artysta rysuje 10 zdjęć i bierze je wszystkie w 10 galeriach, wówczas prawdopodobieństwo, że sprzedadzą co najmniej jedną (a najprawdopodobniej nie jedną) jest znacznie więcej niż w pierwszym przypadku.

Kiedy zaczniesz działać w skali – zobaczysz, jak zmienia się nastrój, cel i rezultat.

Zanim zaczniemy osiągać nasz cel, zwykle zastanawiamy się, dlaczego nie możemy tego osiągnąć. A potem jest lista powodów. To niewłaściwe podejście. Jak tylko przestaniemy myśleć o porażce i całkowicie zobowiązujemy się do celu, będziemy działać na dużą skalę – podejdziemy do pożądanego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 72 = 78