“Chrome” prieš “Firefox”: kodėl firelis vis dar yra tvirtesnis

Per pastaruosius metus visiems tapo aišku, kad kova už teisę būti vadinama “geriausia kompiuterio naršykle” vyks tik tarp dviejų konkurentų. “Internet Explorer” vis dar tęsiasi, “Opera” pasirinko savižudybės taktiką, todėl buvo tik “Google Chrome” ir “Mozilla Firefox”.

Mano darbo kaip naršyklės pobūdžiu, turiu nuolat naudoti vieną naršyklę, tada kitą, kad patikrintų jų našumą, patikimumą, sistemos išteklių sunaudojimą. Tačiau vis tiek nuolatinė naršyklė buvo “Firefox” jau daugelį metų. Ir yra pagrįstų priežasčių.

Tinkinti

Vienas iš labiausiai neginčytinų “Firefox” pranašumų. Mes galime pritaikyti savo sąsają kuo plačiau, įskaitant mygtukų, plokščių ir adresų linijų vietą. Ir jei prie to pridėsite specialius plėtinius ir naudotojo scenarijus, gausite galimybę pažodžiui sukurti jums patogią naršyklę.

“Chrome” sąsaja beveik neįmanoma keisti, nebent atsižvelgsite į galimybę slėpti \ rodyti žymių juostą. Jums reikia tiksliai naudoti “Google” pateiktų elementų išdėstymą ar … Arba eik į “Firefox”!

Temos

Ir dar kartą apie programos išvaizdą.

“Firefox” naršyklės temos visiškai pakeičia savo dizainą, paveikia beveik visus sąsajos elementus, įskaitant mygtukų, plokščių, paslaugų langų ir pan. Išvaizdą. Galite pasirinkti savo operacinės sistemos temą, tapetą ar tiesiog nuotaiką. “Chrome” yra ir temų, tačiau jos veikia tik fono programos vaizdą.

Atminties naudojimas

Taip, buvo laikas (apie du ar tris metus), kai “Firefox” patyrė nepasotintą apetitą RAM ir žymiai pralaimėjo savo konkurentams. Nuo to laiko daug pasikeitė. Kūrėjai didelį dėmesį skyrė šio aspekto optimizavimui, ir jų pastangos nebuvo veltui. Šiandien firelis yra labiausiai paprastas užklausas, priešingai nei “Chrome”, kurio RAM poreikis gali sulėtinti net gana galingą sistemą.

Ar netikėk manimi? Pavyzdžiui, ieškokite naujausio šios temos tyrimo. Ir tada naudokitės mūsų patarimais arba … pradėkite naudoti “Firefox”.

Privatumas

“Google” gauna pinigų reklamos demonstravimui. Kuo daugiau jis žino apie jus ir jūsų interesus, tuo efektyvesnė bus reklama, tuo daugiau pajamų bus kompanija. Tęsti mintis?

Taip, “Google” renka informaciją apie mus, taip pat per savo naršyklę. Skirtingai nuo to, “Firefox” yra atvirojo kodo pelno nesiekiančios organizacijos “Mozilla Foundation” produktas, kuris ypatingą dėmesį skiria gaminių saugumui ir privatumui. Naršyklės kodas yra atidarytas ir platinamas pagal trigubą licenciją GPL / LGPL / MPL, leidžiančią kiekvienam patikrinti, ar nėra užfiksuotų kenksmingų funkcijų.

Greitis

Greitis visada buvo pagrindinis “Chrome” trumpasis korespondentas, jo vizitinė kortelė. Tačiau laikas nesustoja, ir šiandien, atrodo, galima teigti, kad šis teiginys. Taip, klausimas yra plonas, sąskaita tęsiasi milisekundžių, o rezultatas per daug priklauso nuo bandymo metodikos. Nepaisant to, lyginamuoju populiarių išteklių Tomshardware.com bandymu, kurio vargu ar galima įtarti, kad buvo šališkas, “Firefox” gavo gerąją pirmąją vietą.

Taigi, tai yra “Mozilla” produktas, kuris šiandien yra neabejotinas lyderis daugelyje parametrų ir mano asmeninio pasirinkimo. Nors, siekiant objektyvumo, reikėtų pripažinti, kad yra vietų, kuriose Firefox žymiai praranda “Google Chrome”. Bet tai bus dar vienas straipsnis …

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2