Bir flash sürücü nasıl geri yüklenir

– 1 –

Öncelikle, bilgisayar tarafındaki tipik sorunları dışlamak için temel adımları atın. Cihazı başka bir USB bağlantı noktası üzerinden bağlayın. Bu yardımcı değil – bilgisayarı yeniden başlatın.

– 2 –

Sistem USB flaş sürücüye bağlanmakta hiç tepki vermiyorsa, önce bilgisayarın USB aygıtını nasıl göreceğini öğrenin.

– 3 –

Bir antivirüs kullanarak, doğru çalışmasını engelleyebilecek programlar için sürücüyü kontrol edin.

Daha fazla talimatı takiben, sadece flash sürücünün performansını geri yükleyebilirsiniz, ancak bunun üzerindeki bilgileri geri yüklemezsiniz. USB cihazı önemli verileri saklamıyorsa, güvenli bir şekilde devam edin.

Aksi halde, önce özel programları kullanarak bilgileri geri yüklemeyi deneyin. Sadece sürücüyü onarmak için aşağıda listelenen adımları takip edin.

– 4 –

USB cihazını doğru biçimlendirin.

– 5 –

Flash sürücüyü üreticiden onarmak için programı kullanın. Bu araçlar Transcend, PQI, ADATA ve USB sürücülerinin diğer geliştiricileridir. Sadece üreticinin resmi web sitesine gitmeli, orada doğru yazılımı bulmalı, bilgisayara indirmeli ve ekli talimatlara göre kullanmalısın.

– 6 –

Sürücünüzün geliştiricisi destek yazılımı sağlamazsa veya yardımcı olmazsa, üçüncü taraf bir flash sürücü onarım programını kullanın. MacOS için bu tür bir program bulmak pek mümkün değildir, bu seçenek Windows kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Bu yöntem hem sürücüye yardımcı olabilir hem de zarar verebilir. Emin değilseniz risk almayın.

Yöntemin özü şöyledir: sürücünüzün VID ve PID parametrelerini bilmeniz, flash sürücü programıyla uyumlu bir şekilde bulmanız ve geri yüklemek için kullanmanız gerekir.

VID ve PID’yi bulmak için, sürücüyü bilgisayara bağlayın, ChipGenius programını kurun ve çalıştırın. Program penceresinde, sürücünün adını tıklayın – aşağıda gerekli parametrelerin değerlerini göreceksiniz.

ChipGenius kullanarak bir USB flash sürücü nasıl geri yüklenir

VID ve PID için uygun bir yardımcı program bulmak için, değerlerini FlashBoot.ru’daki uygun alanlara kopyalayın ve Ara düğmesini tıklayın. Flash sürücünüzün modeliyle ilgili veriler dizinde bulunuyorsa, arama sonuçları ile birlikte, sürücünün onarımı için programı indirmek için bir bağlantı göreceksiniz.

Bağlantı yerine site, yalnızca yardımcı programın adını görüntülerse, aynı siteyi veya Google üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz.

FlashBoot.ru kullanarak bir flash sürücü nasıl geri yüklenir

– 7 –

Yukarıdakilerden hiçbiri yardımcı olmazsa ve sürücü diğer bilgisayarlarda çalışmayı reddederse, garanti kapsamında geri göndermeyi deneyin veya yardım için servis merkezine başvurun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 + = 74