Dulavratotu yağı yardımı ile muhteşem saç ve kirpiklerin yetiştirilmesi mümkün mü?

Dulavratotu yağının kullanımı nedir?

Dulavratotu yağı, büyük bir dulavratotu (insanlarda – dulavratotu) köklerinden elde edilir. Kök topraklıdır ve zeytin, ayçiçeği ve diğer yağlarda ısrar eder.

Dere otu yağı, cilt bakımı, tırnaklar ve saçlar için kozmetolojide aktif olarak kullanılmaktadır, çünkü sadece yararlı maddelerin bir deposudur:

 1. A ve E vitaminleri kepekle savaşmaya ve saç parlamasına yardımcı olur. B vitaminleri büyümeyi artırır.
 2. İnulin. Epidermis ile temas halinde, keratinize hücreleri temizlemek için kullanılır.
 3. Stearik ve palmitik asitler. Elastin ve kollajen üretimine katkıda bulunur. Bu kafa derisinin yenilenmesini uyarır. Bu yağ asitleri saç büyümesinin aktivatörleridir.
 4. Protein. Kortiği besler, kütikülü sıkıştırır. Bu sayede saçlar pürüzsüz ve parlak görünüyor. Protein, bölünmüş uçlarla mücadelede vazgeçilmezdir.

Dulavratotu yağının kullanımı, içindeki dulavratotu ekstresi konsantrasyonu ile doğru orantılıdır. Ekstrakt yeterli ise, yağ kıl köklerinin güçlendirilmesine ve beslenmesine yardımcı olabilir.

Olga Aleinikova, bir özlem, bir kaş

Dulavratotu özü malzemelerin listesinde nerede olduğuna dikkat edin. Önce zeytinyağı veya başka bir yağ varsa, o zaman broth papatya, vitaminler ve daha sonra devedikeni, daha sonra ana aktif maddenin konsantrasyonu düşüktür.

Dulavratotu yağı nedir?

Kozmetik amaçlı olarak, dulavratotu yağı hem saf halde hem de çeşitli katkı maddeleri ile kullanılır: propolis, sarımsak, çay ağacı, papatya vb. Çoğu zaman eczanelerin ve mağazaların raflarında bu tür şeyler bulabilirsiniz.

 1. Kırmızı biber ile dulavratotu yağı. Yanan bileşenin ana görevi kan dolaşımını teşvik etmektir. Foliküllere daha fazla kan akışı, daha iyi beslenme ve saç büyümesi.
 2. Isırgan otu ile dulavratotu yağı. Isırgan otu özü dulavratotu yararlı etkisi ayıklar. Ayrıca birçok vitamin içerir ve organik asit içerir.
 3. Vitaminler ile dulavratotu yağı. Daha büyük ve daha hızlı etki için dulavratotu yağı ayrıca vitaminler ile zenginleştirilir. Lifhaker’den gelen vitaminler için gerekli saçların ayrı bir makalesi vardır. Okuduğunuzdan emin olun.

Saç için dulavratotu yağı nasıl uygulanır

Bireysel hoşgörüsüzlük dışında, dulavratotu yağının kontrendikasyonları yoktur. Alerjileri tanımlamak için, kulak tarafından uygulayın. Cildiniz gün içinde kırmızıya dönmezse ve kaşınmaya başlarsa, başınıza bulaşabilir.

Dulavratotu yağı hem kuru hem de nemli saça uygulanabilir. Yağı 30-40 dereceye kadar ısıtın. Su banyosunda daha iyi: bir mikrodalgada kullanışlı özellikler kaybedebilir.

Bileşiği kafasına uygulayın. Saç derisine masaj yapın ve yağı tüm saç uzunluğu boyunca dağıtın (kırmızı biberli dulavratotu yağı hariç, sadece köklere uygulanır). Omuzların altındaki saçlarda, genellikle yaklaşık beş yemek kaşığı gereklidir.

Bir topuzda saç toplayın, duş başlığı takın ve başınızı bir havluyla sarın. Dulavru yağını saçınıza bir buçuk ila iki saat boyunca tutun.

Sıcak su, papatya infüzyonu veya elma sirkesi zayıf bir solüsyon ile durulayın (su litresi başına bir çorba kaşığı). Saçlı deri ve saçlar yağa eğilimli ise, şampuanla yıkayınız.

Saç kurutma makinesi olmadan kuru saç (mümkünse).

Eğer yağ yıkamak istemiyorsa, çok fazla aldınız ya da dengesiz bir şekilde dağıtdınız. Bir problemi çözmek için, yumurta sarısı yenmek yardımcı olacaktır: saçların üzerine koyun ve bir kafa yıkayın.

Ayrıca mısır nişastası kullanarak yağ filminden de kurtulabilirsiniz. Saç omuzlara kalmışsa, telleri onlara dökün, tozu tarakla ovun ve durulayın. Uzun saçlar, nişasta ile daha iyi işlem görür, suya yonca haline getirilir.

Dulavratotu yağı ile maskeler

Haftada bir veya iki kez düzenli olarak dulavratotu yağı kullanıyorsanız, birkaç ay sonra saçların belirgin şekilde daha büyük hale geleceği ve durumlarının iyileşeceği düşünülmektedir.

Dulavratotu yağına dayanan maskeler için aynı frekans önerilir.

 1. Saç büyümesini aktif hale getirmek için yağların karışımı. Dulavratotu ve hint yağı 2: 1 oranında karıştırın. Bir çay kaşığı kuru maya ekleyin. Maskeyi yaklaşık iki saat boyunca tutun, ardından iyice durulayın.
 2. Hardal tozu ile maske. Biber gibi, hardal saç derisinin kan dolaşımını artırır ve bu nedenle saçların büyümesini hızlandırmaya yardımcı olur. Bir çorba kaşığı hardal tozu, eriyik oluşumuna kadar ılık su ile seyreltilir. Bir yemek kaşığı dulavratotu yağı ve az yağlı ekşi krema ekleyin. Maskeyi saçınıza 30-40 dakika tutun. Kafanı iyice yıka.
 3. Yağlı saçlar için konyak maskesi. Yağ bezlerinin işlerini normalleştirir, saçlar kalınlaşır. Üç yemek kaşığı ısıtılmış dulavratotu yağını ve bir çorba kaşığı kakaoyu karıştırın. İki yumurtanın çırpılmış yumurta sarısını ve bir çorba kaşığı bal ekleyin. Maskeyi yarım saat boyunca bir havluyla sarın.

Kirpik ve kaşlar için dulavratotu yağı nasıl uygulanır

Kirpiklere gür, yoğun ve parlak bakıma ihtiyaçları vardır. Bu bakımın bileşenlerinden biri dulavratotu yağı olabilir. Kirpik uzatmalarından sonra genellikle iyileşme için kullanılır. Ayrıca, son derece nadiren büyüdüğü için kaşlarını teneffüs etmesi gereken kızların yardımına da geliyor.

Kirpik ve kaşlarla ilgili olarak, her şey çok bireyseldir. Kirpikleri güçlendirmeniz gerektiğinde, dulavratotu yağını deneyebilirsiniz. Ancak bir ayda sonuç sıfırsa, profesyonel hatlara geçmek daha iyidir. Ciddi bir kimyasal maruziyetin ardından (örneğin kemoterapi veya yanık sonrası) veya yaşla birlikte zayıflamış kirpiklerden sonra kirpiklerinizi geri yüklemeniz gerektiğinde, hemen profesyonel aletler kullanmak daha iyidir. Dulavratotu burada güçsüz.

Olga Aleinikova, bir özlem, bir kaş

Kirpik için bir fırça al veya büyükannem yöntemini kullan: eski bir karkas veya astardan bir tüp kullan. Dağıtıcıyı durulayın, şişeyi durulayın ve iyice fırçalayın. Bir şırınga kullanarak tüpü dulavratotu ile doldurun ve dağıtıcıyı yerine yerleştirin.

Makyajı çıkarın ya da sadece göz kapaklarını micellar suyla silin. Prosedürü akşamları geçirmek daha iyidir. Bazı kızlar bütün gece yağ bırakırlar, bazıları da bir iki saat boyunca saklamayı ve yatmadan önce yıkamayı tercih ederler. Çare ilaçların gözünüzde yakalayacağından korkarlar (incinmez, hoş olmayan bir film oluşur) veya yatak çarşaflarını lekeleyecektir.

Kirpik ve kaş için biber ve diğer yanıcı katkı maddeleri ile lavanta yağı kullanmayın!

Eğer astardan bir fırçanız varsa, üstteki göz kapağındaki yağı kirpiklerin büyüme çizgisi yakınında ve ayrıca kaşların üzerinde uygulayın. Karkastan bir fırça kullanarak, kirpikleri ve kaşları ortadan uçlara doğru taraklayın. Aşırı yağı pamuklu ped ile temizleyin.

İşlemden sonra, kendinizi her zamanki gibi yıkayın.

Bir ila iki ay boyunca günlük olarak kullanılan kirpik ve kaşlar için dulavratotu yağı. Bundan sonra bir mola verebilir ve kursu tekrarlayabilirsiniz.

Kirpikler ve kaşlar için dulavratotu yağı ile maskeler

Etkisi artırmak için, dulavratotu yağı diğer yağlarla ve ayrıca otlar ile birleştirilebilir.

 1. Aloe suyu ile castor-dulavratotu maskesi. Kirpikleri ve kaşları nemlendirir ve güçlendirir. Eşit oranlarda (yaklaşık bir çay kaşığı) kastor ve dulavratotu yağı ve aloe suyu karıştırın.
 2. Kuşburnu ile maske. Saç dökülmesini durdurur, kirpikleri ve kaşları daha yoğun hale getirir. Eşit oranlarda dulavratotu, deniz topalak ve badem yağı yanı sıra dogrose suyu karıştırın.
 3. Vitamin maskesi. Aynı büyüme hızına ek olarak, kirpikleri ve kaşları çevrenin olumsuz etkisinden korur. Bir çay kaşığı dulavratotu, zeytinyağı ve bir ampul A ve E karıştırın.

Herhangi bir kozmetik aracı kullanmadan önce, her zaman kompozisyonunu ve sertifikasyonunu kontrol etmelisiniz. Dulavratotu yağı istisna değildir. Bir eczanede satışta olsa bile. Kaliteli dulavratotu yağı saçların, kaşların ve kirpiklerin bakımı için denenebilir. Ama mucize etkisini beklemek buna değmez. Dulavratotu ekstresinin uygun konsantrasyonu ile büyük saçlar daha kalın ve daha güçlü hale gelir. Ama artık yok.

Olga Aleinikova, bir özlem, bir kaş

Hiç dulavratotu yağı kullandın mı? Saçların, kaşların ve kirpiklerin bu ürüne nasıl tepki verdiklerini bize anlat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 + = 40