Herkes için olması gereken Windows için 12 ücretsiz program

1. Tarayıcı: Google Chrome

Ücretsiz Windows yazılımı: Google Chrome

Belki de en popüler PC programının başlığına sahip olan web tarayıcısıdır. İronik olarak, standart Windows tarayıcıları sistemin zayıf noktası olduğunu kanıtladı. Gelişmiş kullanıcılar, hatalar, yavaş geliştirme ve şüpheli kolaylık nedeniyle onları uzun süre terk etti. Internet Explorer’ın yerini alan yeni tarayıcı Edge, durumu iyileştirdi. Ancak pazar lideri – Google Chrome ile eşit olamazdı.

İlk olarak, Chrome, işlevlerini tamamlayan çok sayıda yararlı uzantıyı desteklemektedir. İkincisi, çapraz platformdur ve kullanıcı verilerini mobil cihazlarla senkronize eder. Ayrıca, geliştiriciler tüm modern teknolojilere hızlı bir şekilde destek sağlıyor. Bu nedenlerden dolayı, standart tarayıcı yerine Google Chrome’u yüklemek mantıklıdır.

Google Chrome’u indir →

2. BitTorrent istemcisi: uTorrent

Ücretsiz Windows yazılımı: uTorrent

Tarayıcı, büyük programları, videoları ve diğer büyük dosyaları indirmek için uygun değildir: indirme, herhangi bir zamanda kesintiye uğrayabilir ve ilerleme kaybolacaktır. Ve hızın sizi mutlu etmem olasılığı yoktur. Bu amaçlar için, herhangi bir boyuttaki dosyaları hızlıca indiren ve bağlantı sorunlarından korkmayan başka uygulamalar da vardır.

İyi bir örnek, uTorrent programıdır. Yüklemeleri kurmak için yüksek hız ve zengin işlevleri birleştirir. Bunun için yerleşik reklamlarla bile baş edebilirsiniz.

UTorrent indirin →

3. Medya Oynatıcı: VLC

Ücretsiz Windows yazılımı: VLC

Windows Media Player, temel biçimlerin çoğunu sindirir, ancak disklerdeki ve Web’deki bazı videolarla baş edemeyebilir. Bu durumda, alternatif olarak, VLC oynatıcısını deneyin. Bu basit ama güçlü oyuncu, DVD ve video da dahil olmak üzere çok sayıda multimedya formatı oynayan çapraz platform medya işlemcisidir.

VLC indir →

4. Müzik Çalar: MusicBee

Ücretsiz Windows yazılımı: MusicBee

Sabit sürücüye indirilen müzik dinliyorsanız, iyi bir müzik çalara ihtiyacınız var. En iyi seçenek Winamp olduğunda, ancak satış sonrası, projenin geleceği tartışıldı ve kullanıcılar bir yedek aramak zorunda kaldı. Seçmek için belirgin bir favori kolay değildir. Ama hızlı, güzel ve işlevsel bir oyuncu arıyorsanız, MusicBee’ye daha yakından bakın.

iTunes, podcast çalma ve web radyo, Android’e senkron çalma listeleri, mini çalar, değiştirilebilir arayüzler medya kütüphanesi, EQ ve yeni özellikler için eklentiler ithal parça – Özellikleri arasında.

MusicBee indirin →

5. Messenger: Skype

Ücretsiz Windows yazılımı: Skype

Skype, ücretsiz görüntülü görüşme yapmak için en popüler programdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Microsoft, messenger’ı satın aldı ve Windows’a entegre etti. Şimdi program işletim sistemi ile dağıtılmaktadır. OS önceden yüklenmiş Skype’ın herhangi bir sürümü mevcut değilse, resmi siteden her zaman indirilebilir.

Skype’ı indirin →

6. Grafik editörü: Paint.NET

Ücretsiz Windows yazılımı: Paint.NET

Grafik editörü – fotoğrafçılar ve tasarımcılar için vazgeçilmez bir araç olup, başka herhangi bir kişiye yararlı olabilir. Profesyonellerin Photoshop ve benzeri programları varsa, Paint.NET basit kullanıcı görevleri için yeterli olacaktır.

Görüntüyü kırpmanız, boyutunu değiştirmeniz, renkleri ayarlamanız veya işaretlemeniz gerektiğinde bu hafif ve minimal editör kurtarmaya gelir.

Paint.NET indirin →

7. Bulut Sürücü: Google Drive

Ücretsiz Windows yazılımı: Google Drive

Cloud disk, belgelerle çalışırken iki önemli görevi çözer: dosyaları farklı kullanıcılar ve aygıtlara erişilebilir hale getirir ve ayrıca yedek kopyalarını oluşturur. Bu kategorideki en iyi hizmetlerden biri olan Google Drive’ı güvenle taşıyabilirsiniz. Kullanıma hazırdır, buluttaki belgeler için 15 GB ücretsiz depolama alanı sunar ve çeşitli ofis hizmetleri Google ile entegre olur.

Google Drive’ı indirin →

Alternatifler OneDrive veya Dropbox olarak kabul edilebilir.

8. Arşivleyici: 7-Zip

Ücretsiz Windows yazılımı: 7-Zip

Bir kez özel bir program olmadan açamayacağınız bir arşivlenmiş belge alabilirsiniz. Bu nedenle, güvenli ve bilgisayarda 7-Zip yüklemek daha iyidir. Bu yardımcı program, PC’deki herhangi bir dosya arşivini okuma ve oluşturma ile ilgili tüm sorunları çözmelidir.

7-Zip indir →

9. PDF editörü: Foxit Okuyucu

Windows için ücretsiz programlar: Foxit Reader

Herhangi bir modern tarayıcıda okumak için bir PDF dosyası açabilirsiniz. Ancak, sadece belgenin içeriğini okumakla kalmaz, aynı zamanda düzenleyin: notlar oluşturun, yorum ekleyin veya başka bir formata dönüştürün? Bunun için özel bir PDF editörü uygundur. Örneğin, işlevsellik, kullanım kolaylığı ve hız arasında altın bir ortalama sunan Foxit Reader.

Foxit Reader’ı indirin →

10. Sistem Temizleyici: CCleaner

Ücretsiz Windows yazılımı: CCleaner

PC sistemde kullanıldığı için, kaçınılmaz olarak hatalar ve fren vermeye başladığı için çöp biriktirir. CCleaner yardımcı programı, evrensel, basit ve etkili bir işletim sistemi temizleme aracıdır.

Sabit disk alanını boşaltır, geçici tarayıcı ve diğer programları siler, Windows kayıt defterini sıraya koyar ve gereksiz uygulamaları tamamen silmeye yardımcı olur. CCleaner yarı otomatik modda çalışır ve uzun bir kurulum gerektirmez.

CCleaner indirin →

11. Anti-Virüs: Avira Ücretsiz Güvenlik Paketi veya Kaspersky Ücretsiz

Windows için ücretsiz programlar: Avira Free Security Suite

Windows için iyi bir antivirüs gereksiz olmayacaktır. Sistem önceden tanımlanmış bir korumaya sahiptir, ancak bağımsız uzmanlardan en yüksek notları sabit bir şekilde alır. Aynı zamanda, Avira ve Kaspersky Lab gibi şirketlerin anti-virüs çözümleri, AV-TEST gibi popüler testlerin sonuçlarında genellikle liderler arasındadır. Ve bu şirketlerin gerekli koruma seviyesini sağlayan ücretsiz ürünler var.

Avira Free Güvenlik Paketi İndir →

Kaspersky Free indir →

12. Renk kontrolü: f.lux

Windows için ücretsiz programlar: f.lux

Küçük, fakat daha az kullanışlı olmayan bir yarar f.lux, günün saatlerine göre ekranın renklerini ayarlar. Yerleşim ve aydınlatma koşullarını belirtmeniz yeterlidir. Bundan sonra, f.lux akşamı, bilinen ve uyku hormonunun üretimini baskılayan mavi ışığın parlaklığı ve yoğunluğunu azaltacaktır. Bu, doğru rejimi gözlemlemenize ve gözlerdeki yükü azaltmanıza yardımcı olacaktır.

F.lux indir →

ikramiye

Ninite web hizmeti, birkaç programı yalnızca birkaç tıklamayla listeden indirmenize ve kurmanıza izin verecektir. Sadece sitedeki gerekli uygulamaları işaretlemeniz ve Ninitinizi Al’ı tıklamanız yeterlidir. Bilgisayarınıza yüklenen bir yükleyici, seçilen programların en son sürümlerini otomatik olarak sunacaktır.

Önemli bir şey mi kaçırdık? Yorumlara listeye ekleyebilirsiniz!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =