Kendi başına jel vernik kaldırmak ve tırnaklarını kaybetmemek için nasıl

Ne yapılamaz

Bir kaç gün sonra bazı jel-vernikler kütikülün etrafında bükülmeye başlar. Genellikle problem ya vernikte ya da ustanın tırnaklarını yeterince yağlamamış olması. Bu parlak rekoru kırmak istiyorsun, ama yapamazsın. Jel, tüm düzensizliklere nüfuz eder, bu nedenle, yırtılarak, küçük bir çiziği tam bir çatlağa dönüştürebilirsiniz. Ve bu sadece çivi ucuna değil.

Bu tavsiyeyi göz ardı eden adama inanın: çivi tabanındaki çatlak çok hoş olmayan bir şeydir. Bu acı verici, çok çirkin ve sadece sağlık için kötüdür. Ve sağlıklı bir tırnak yaş için büyür.

Ne kadar istersen, verniği sökme.

İstisna – tamamen kurutulmuş jel değil. Sakin bir şekilde soyularak kalıntıyı asetonla durulayın. Verniğin kurumuş olmadığını nasıl anlayabilirim? Bu basit: tırnaklar hoş kokmuyor, her şeye yapışıyor, vernik bulaşıyor.

Manikürün bitiminden sonra, her çiviyi bir parmak pedi ile bastırın ve hafifçe kenarlara doğru hareket ettirin. Bir şeyleri bozmaktan korkmayın: cila düzgün bir şekilde kurutulursa, kötü bir şey olmaz. Bir şey yanlış yapılırsa, bir lamba olmadan kurulamaz. Üst tabaka sert olabilir, ancak renkli – yarı nemli olabilir. Bu kapsama uzun sürmez.

Bununla yüzleşiyorsanız, usta iddiayı cesurca sunun. Ya da bir kalın yerine birkaç ince tabaka uygulamak için çok tembeldi ya da kuruma için yeterli zaman harcamıyordu ya da düşük kaliteli bir lamba kullanmıştı. Her durumda, bu mümkün olan en kısa sürede bertaraf edilmelidir, çünkü vernik yiyecek veya leke kıyafetlerine girebilir.

Aseton ve folyo ile jel-vernik nasıl kaldırılır

Özel cihazlar için mağazaya gitmek istemeyenler için basit ve ucuz bir yol. Ama ayrıca bir eksi var: aseton tırnaklarını kurur.

Aseton ve folyo ile jel-vernik nasıl kaldırılır
hochu.ua

İhtiyacın olacak

  • pamuklu tekerlekler;
  • vernik, aseton ile çıkarılması için araçlar;
  • tırnak törpüsü;
  • krem veya petrol jölesi;
  • folyo.

Pamuk yün boşluklarından kesip tırnakların şeklini tekrarlayın, böylece aseton ciltle daha az temas eder.

Çiviyi mümkün olduğunca çok vernikle katlayın. Böylece asetonun jele nüfuz etmesi daha kolay olacaktır ve prosedürün süresi azaltılacaktır.

Cildi asetondan çivilenmek için, petrol jeli veya yağlı bebek kremi ile yağlayın.

Pamuk boşluklarını oje sökücü ile ıslatın (aseton olmadan alabilirsin, ama etkisi daha da kötüleşir), onları tırnaklara takın ve folyoyla üst üste sarın – böylece aktif madde buharlaşmaz.

Eh, şimdi en sıkıcı kısmı. İşlemi hızlandırmak için parmak uçlarına masaj yaparken 15-20 dakika bekleyin.

Zaman dolduğunda, folyoyu parmaklarınızdan pamuklu yün ile çıkarınız – vernik onlarla birlikte çıkarılmalıdır. Eğer yardımcı olmazsa, jeli turuncu bir çubukla iyice toparlamaya çalışın. Eğer çalışmazsa, işlemi tekrarlayın.

Jel-cila özel bir cihazla nasıl kaldırılır

Aseton ile ıslanmaktan daha güvenilir, hızlı ve nazik tırnaklar ve cilt yolu. Ama özel bir adaptasyon ve onu ele alma deneyimine sahip olmanız gerekecek.

Jel-cila özel bir cihazla nasıl kaldırılır

İhtiyacın olacak

  • Bir tırnak cilası çıkarıcı veya farklı sertlikteki çeşitli tırnak dosyaları.

Jel verniği çıkarmak için kullanılan aparat küçük matkaplara veya taşlama parçalarına benzemektedir. AliExpress üzerinde hem pahalı profesyonel modelleri hem de daha basit olanları satın alabilirsiniz. Ev kullanımı için yeterli ve ucuz bir cihaz: Her iki günde bir jeli çıkarmak olası değildir.

Genellikle aparata birkaç ataşman bağlanır: sert seramik veya metalden yoğun pamuk yüne benzer. Güçlü nozullar jelin ana kısmını çıkarmalı ve yumuşaktır – manikürün yanında çalışmak, lake kalıntılarını çıkarmak ve tırnağı parlatmak için.

Verniği çıkarmadan önce, neyin bozulmadığı konusunda pratik yapın: yanlış tırnaklarda veya plastik parçasında. Yani, hangi açıdan çalışmanın daha uygun olduğunu anlayacaksınız.

Yeteneklerine güvendiğinde, kendi tırnaklarına git. İhtiyacınız olan tek şey, her çividen jeli kesmek için kademeli olarak katman katmanlarıdır. Mümkün olduğunca yumuşak bir şekilde hareket edin, dirsekleri masanın üzerinde tutun, böylece elin kıvrılmamasına dikkat edin. Çiviye zarar vermeyecek şekilde basınç uygulamayın. Vernik sürtünene kadar yavaşça döner nozul ile ütüleyin. Ve sonra daha yumuşak bir nozula git.

Tırnak dosyalarını da kullanabilirsiniz, ancak daha fazla zaman alacaktır ve kütikülün yanındaki alanları işlemek için çok uğraşmanız gerekecektir. Ayrıca cildi sürtme riski vardır.

Özel peçete ile jel-lak nasıl kaldırılır

Bu tür peçetelerin AliExpress veya kozmetik mağazalarında bulunması daha kolaydır ve daha sonra geleneksel verniklerin sökülmesi de dahil olmak üzere bunları ve kullanımlarını taşır. Bununla birlikte, jel-vernik her zaman ilk denemeden kaldırılmaz ve tırnaklarınızı kurutma riski vardır.

brookenails.blogspot.ru

İhtiyacın olacak

  • tırnaklar için peçeteler;
  • krem veya petrol jölesi;
  • turuncu bir çubuk;
  • Tırnak törpüsü.

Her paket, her biri aseton ile emprenye edilmiş tiftiksiz bir bez içeren birkaç ayrı poşet içerir. Torbanın iç kısmı, geleneksel bir folyoya benzeyen bir malzemeden yapılmıştır.

Jelin üst tabakasını soyun. Cildi tırnakların etrafına bir yağlı krema ile uygulayın. Poşetin bir kenarını kesin, peçeteyi çıkarın ve çivi etrafına sarın. Şimdi parmağınıza bir torba koyun ve yavaşça bastırın, böylece uçmaz.

15 dakika bekleyin ve cila gidip gitmediğini kontrol edin. Yerinde ise, turuncu bir çubukla hafifçe almayı deneyin. Gerekirse, prosedürü tekrarlayın. Sadece verniği çıkarmak için tekrar kullanılan sıvı pipetine dökün ve tekrar parmağınıza koyun.

Jel-vernik kaldırıldıktan sonra ne yapılmalı

Jel oje çıkardıktan sonra tırnaklar çok korkunç görünebilir, çünkü onları kurutmak için büyük bir şans vardır. Korkmayın, tırnaklara ve tırnaklara özel tırnak yağı sürün. Bunu herhangi bir kozmetik mağazasında bulabilirsiniz.

Elde değilse, olağan olanı yapar. Etki o kadar fark edilmeyecek, ama birkaç tekrar – ve tırnaklar neredeyse yeni olacak.

Tırnakların bir ya da iki gün için tırnak cilasından ayrıldığından emin olunuz. Bunun düşüncesi küfür gibi görünüyorsa, eczaneden şeffaf bir bakım verniği kullanın.

Jel vernik kaldırılması nasıl basitleştirilir

Yağ kullanın

Jel daha uzun sürer, tırnaklarda daha az yağ bulunur. Bu nedenle, cila uygulanmadan önce tırnaklar özel bir kurutma maddesi ile muamele edilir. Bu adımı atlarsanız veya manikür çivi yağını koymadan önce yarım saatte daha büyük bir hızla ilerlerseniz, jel daha hızlı ve daha kolay bir şekilde çıkarılacaktır. Bununla birlikte, manikür de en uygun zamanda bozulabilir.

Özel bir veritabanı kullan

Uygulamayı yapmadan önce jel cilasının çıkarılması daha da kolaylaşırsa, tırnakların soyulmasını önleyiniz Base Coat (Rusça’da soyma taban tabakası olarak tercüme edilir). Baz tırnakları koruyacak ve sizi aseton kokusundan koruyacaktır. Ancak jel daha az dayanır: iki ila üç gün içinde vernik büyük parçalara ayrılmaya başlar. Özellikle sıcak duştan sonra.

Jel vernik kaldırılması nasıl basitleştirilir
lily.fi

Bir taban katmanı uygulayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin. Genellikle kurutulmuş taban şeffaf olur, ancak paket üzerindeki talimatlara başvurmak daha iyidir. Şimdi jel-cila uygulayabilirsiniz.

Renk kaplamasından kurtulmak için turuncu bir çubukla almak yeterli olacaktır. Tabanın kalitesine bağlı olarak, jel ya tamamen ya da büyük parçalar halinde çıkarılacaktır.

Bazıları PVA’yı alternatif olarak kullanır. Ancak yapıştırıcı sadece parçalarla ayrılır, uzun süre kurur ve damlacıklar halinde parmak üzerinde yuvarlanmaya çalışır. Bu etkiyi ortadan kaldırın, tutkalı su ile seyreltin ve vernikten eski bir boya fırçasının yardımıyla uygulayın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 8