Nasıl dans etmeyi öğrenirsiniz: Denemekten korkmayanlar için video dersleri

Ana soruların cevapları

Dans etmeyi öğrenmek zor mu?

Aslında, bu yeni başlayan bir diğer durumdan daha zor değildir. Dans yönleri birbirinden çok farklıdır. Bunlardan birini ustalaştırmış olsanız bile, bir başkasını incelemeniz alışılmadık olacaktır.

Bununla birlikte, tüm danslar kişinin bedenine sahip olma yeteneği ile ilişkilidir. Ve eğer bu sizin için bir yenilik değilse (örneğin, dövüş sanatları, jimnastik, yüzme ve hatta daha az dansla uğraştınız), yeni hareketlere uyum sağlamanız, vücudunda arkadaş olmayan bir acemiden daha kolay olacaktır.

Daha ahşap bir gövdeye sahip olsanız bile, çaresizlik yapmayın. Başarının sırrı sürekli pratikte.

Video derslerinde derslerden daha çok dans etmeyi öğrenmek daha zordur. Vücudunuz plastik ve itaatkarsa, videodan eğitmenin hareketlerine benzer bir şey yapabilirsiniz. Aksi halde, danslar ile hızla dehşete kapılabilirsiniz: videoda gösterilen ile aynada gördüğünüz arasındaki fark çok güçlü olacaktır.

Ve yine de denemeye değer. En azından uygun yönü belirlemek için.

Haftada kaç kez dans edecek?

İlk önce, kasları egzersiz yaptıktan sonra hastalanabilir. Ancak, kuvvet antrenmanından ya da koşmadan farklı olarak, vücudun bir iyileşme periyoduna ihtiyacı yoktur.

Bu nedenle, her zaman dans etmeye cesaret edebilirsin. Öğretmenlerimden biri günde 25 saat dans etmen gerektiğini söyledi. Her durumda, ne kadar çok dans ederseniz, o kadar dikkat çekici bir gelişme olur.

Modern dansları nasıl dans etmeyi öğrenmek

Bu yönden, fitness kulüpleri ve dans okullarının programlarında sıklıkla bulunabilecek üç tip seçtik. Ve birincisi plastik ve delice güzel bir kontemporari.

çağdaş

Modern dansları nasıl dans etmeyi öğreniriz: Çağdaş
Abel M / Flickr.com

Caz-modern, yoga ve dövüş sanatlarının çağdaş karma unsurları, doğaçlamalara ve nefes alma konusuna dikkat çekiyor. Bu özgürlük ve esneklik, hareketin doğal güzelliğidir.

İşte Çağdaş tarzı bir arada bir video. Deneyin, sadece öğretmeden önce ısınmayı ve germeyi unutmayın.

Ama ikinci kısım:

Bu arada, ısınma hakkında. Aşağıdaki videoda – ısınma, germe ve kombinasyonu ayrıştırma ile dolu bir ders. İngilizce olarak, ama her şey açık ve çeviri olmadan.

Tekrarlamak için zamanınız yoksa veya herhangi bir hareketin nasıl yapıldığını düşünmüyorsanız, hızı 0,25 olarak ayarlayın.

Kombinasyonları sevdiyseniz, ancak henüz tekrarlayamazsanız, Contemporary’deki rutin dersleri olan birkaç klip daha.

Büyük olasılıkla, güzel kombinasyonlar yapmadan önce bunu dans okulunda yapmak zorunda kalacaksınız.

Şerit plastik

Modern dansları nasıl dans etmeyi öğreniriz: Plastik şerit
imperiamarket.by

Birçok insan, pilon ve şerit-plastik üzerinde işgali karıştırır. İkincisi sadece kutupsuz gerçekleştirilebilir bir şehvetli dans.

Şerit plastikle uğraşırken, makinede durmayacak ve bir çorap çekmeyeceksiniz. Burada her şey kadın bedenin doğal cinselliklerine dayanmaktadır. Tabii ki, birçok öğretmen çağdaş ya da modern Latin Amerika danslarının ve diğer yönlerin şerit-plastik elemanlarını çeşitlendiriyor, ama her şey öğretmene bağlı.

Dansınızın ne kadar güzel görüneceği, vücudunuzu nasıl yöneteceğinizi, eklemleriniz ne kadar mobil olduğunu ve kasların ve tendonların nasıl gerildiğini de bilir.

Aşağıdaki videoda kombinasyonun ayrıştırılması var. Çok basit değil, ama çok şehvetli ve güzel. Ve yerde hareket etmenize gerek yok, böylece dizleriniz acı çekmeyecek.

Ama farklı dans okullarından şerit-plastik dersleri olan bir çalma listesi. Ayrı hareketler ve kombinasyonlar vardır.

Ve bir, daha basit bir kombinasyon. İlki işe yaramazsa deneyin.

Oryantal dans (oryantal dans)

Modern dansları nasıl dans etmeyi öğrenirsiniz: Oryantal dans (oryantal dans)
· Júbilo · haku · / Flickr.com

Bu, diğer şeylerin yanı sıra, plastisiteyi geliştirmeye ve hatta bazı sağlık sorunlarından kurtulmaya yardımcı olan şehvetli ve güzel bir danstır.

YouTube’un göbek takibinde çok fazla dersi var. Aşağıda bunların bazıları vardır.

Burada temel hareketler çok kolay açıklanmaktadır:

Ve ikinci kısım:

Aşağıda, başka bir öğretmenin yeni başlayanlar için beş dersi olan bir oynatma listesi bulunmaktadır.

Sokak danslarını nasıl dans etmeyi öğrenmek

Hip Hop

Sokak danslarını dans etmeyi öğrenmek: Hip Hop
pinterest.com

Hip-hop sadece yaklaşık 50 yıldır. Ancak bu süre zarfında farklı unsurlar, plastik, özel çiplerle birçok yön ve tarz ortaya çıktı.

Buna ek olarak, modern hip-hop genellikle daha zengin kelime dağarcığı ve orijinal kombinasyonlar sağlayan diğer dans yönlerinden hareketlerle desteklenir.

Ama demetleriyle gelmeden önce üssünde ustalaşman gerek. Aşağıdaki oynatma listesinde temel hareketleri, adımları ve birçok kombinasyonu bulacaksınız. Her şeyin müsait olduğunu açıklayın. Zamanınız yoksa, videonun hızını azaltın.

Bir sonraki büyük parça listesinin silindirlerinde, hip-hopda eylemsizlik, manipülasyon ve izolasyon kavramları açıklanmaktadır. Ayrıca, şimdiye hazırsanız, doğaçlama, Savaştaki davranışlar ve kombinasyonlarınızı çeşitlendirmek için hip-hop hareketinin çeşitli türleri (yerde) hakkında bir hikaye var.

Break dansı

Sokak dansı dans etmeyi öğrenmek: Break Dance
Colonne / Flickr.com

Breakdance farklı unsurlardan oluşur: zeminde püf noktaları ve güç hareketleri, dalgalar, fiksasyonlar ve dansın yapıldığı değişen seviyeler.

İşte bu kanalda farklı tarzlarda bir eğitim var: Waving, King Tut, Robot, – kuvvet unsurları tekniğinin analizi ve farklı düzeylerdeki temel hareketler.

Aşağıda, Footwork’ten “6 adım” öğesinin ayrıntılı bir analizini içeren bir video var.

Ve burada “kaplumbağa” nın nasıl yürütüldüğünü görebilirsiniz.

Burada, dans ve güç unsurları tekniğinin detaylı bir analizini içeren birkaç break dans öğesinin bulunduğu hacimli bir çalma listesi var.

Tverk

Sokak danslarını dans etmeyi öğrenmek: Tverk
Lauren Wood / Flickr.com

Aktif olarak kalça, kalça, göbek ve ellerde çalışmak zorunda olduğunuz cinsel dans. Bu oynatma listesinde, hareketlerin ayrıştırılmasıyla ilgili birkaç ders bulacaksınız.

Balo salonu danslarını nasıl dans etmeyi öğrenmek

vals

Balo dansları dans etmeyi öğrenmek: vals
vimbly.com

Hayatında en az bir kez bir vals emin olacaktır. Özellikle amatör düzeyde dans etmek çok zor olmadığından.

Ellerinizi nasıl tutacağınızı ve valslerin temel adımlarını çiftler halinde veya ayrı ayrı nasıl yapacağınızı öğreneceğiniz dört iyi ders.

Sosyal dansları nasıl dans etmeyi öğrenmek

Sosyal danslar yarışmalar için yaratılmaz, ancak ortaklar arasında iletişim ve zevk için. Burada dansçının kendini, duygularını ve duygularını ifade edebileceği doğaçlama geliyor.

bachata

Sosyal dansları nasıl dans etmeyi öğreniriz: Bachata
pinterest.com

Bu dans Dominik Cumhuriyeti’nden geliyor. O çok şehvetli ve bazen erotik. Bachata’nın temeli, ikincisine vurgu yapan dört adımdır. Dansta rotasyonlar ve atıcılar, küçük destek var.

Bachata çift dansı olmasına rağmen, öğrenebilir ve tekli kombinasyonları öğrenebilirsiniz. Örneğin, henüz bir ortağınız yoksa.

Aşağıdaki videoda – ana adımların analizi. Vücudun ağırlığını nereye taşıyacağımı, ellerini nasıl tutacağınızı, nasıl bir aksan yapılacağını – her şey en detaylı şekilde anlatılır.

Ama aynı öğretmenin bachata varyasyonu.

Aşağıda çiftlerde bachata dans etmek isteyenler için bir çalma listesi. Bunlar, dans okulu Imagine dansından Dominik Bachata’da dersler.

Kizomba

Sosyal dansları nasıl dans etmeyi öğreniriz: Kizomba
youtube.com

Bu tutkulu çift dans, Afrika’dan ya da Angola’dan geliyor. Şimdi tüm dünyada gerçekleştirilir ve özellikle Fransa ve Portekiz’de popülerdir.

Adımlar, bir sürü kalça işi ve bir ortakla yakın temas. Bazen çok yakın. Örneğin Tarraxinha tarzında, bu sosyal dansın daha yavaş ve daha şehvetli bir versiyonu.

İşte kizomba derslerinin bir çalma listesi.

Ve başka bir dans stüdyosundan videolarla bir tane daha çalma listesi.

Hepsi bu kadar. Favori eğiticileriniz varsa, bunları makaledeki yorumlarda paylaşın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − = 80