Ne ve nasıl giyilir: moda sonbahar-kış trendleri 2017/2018

Temelde bu değil şarkıcı ve modelleri ve tarihlerde gidip, inceleme, gezi arkadaşlar edinmek, şirketleri çalıştırmak veya evden çalışma kadın ve erkek olduğu için bu yazıda üzerinde çalışmak, ben, eğilimler müşterilerime uygun olacağı hakkında düşünce Çocuklarla ve köpeklerle yürüyüş. Hepsi güzel ve farklı kombinasyonlar çeşitli ne kadar rahat giysiler yanı sıra sabahları güven veriyor sihirli iksir olarak, hedefleri ve arzuları ulaşmak için bir araç olarak bir gardırop gerekiyor.

Ben (Vogue, Harper ‘s Bazaar, InStyle, GQ ve GQ Stil, L’Officiel, SNC Marie Claire, Cosmopolitan Cosmopolitan Alışveriş, Glamour, Glamour Stil Kitabı), Avrupa, Rus ve Amerikan dergileri, uzman tasarımcıların sadece koleksiyonları analiz, aynı zamanda var İnternet portalları (WhoWhatWear, StyleCaster, Coveteur, Refinery29, Net-a-porter), makale eğilim kurumları (WGSN Düzenlendi). Sonuç olarak, bu tarz fikir fikirleri ortaya çıktı.

7. Hugge. Düşük sıcaklıklarda güzellik

Sonbahar-kış 2017-2018 moda trendleri: sarılmak
tabularasa-ny.com, lemlem.com, thisisthegreat.com

Belki de bu, Rus enlemlerinde tam olarak ortaya çıkabilen uzun yıllardaki ilk eğilim. İlk bakışta bu tamamen sportif bir trend gibi gözüküyor: Bolonya’dan gelen paltolar ve ceketler, renkli polar tişörtü, antrenman pantolonları ve sıcak spor ayakkabılar. Daha yakından incelendiğinde, her şey değişir.

Ana şey, kayak inişinden sonra dağ evlerinin ve ruh halinin rahat uyumunu sağlamaktır. Örneğin, nişanlanmış yıldızlar ve geyiklerle kaplı, uzun boyunlu bir süveterin birleştirilmesi, mulled şarap renginin deri katırları veya açık iş yünlü çoraplarla dağ botları giyilmesi.

Bu iplikteki ince insanlar hacimli bir tabakalılık oynarlar: örülmüş bir elbise, şişmiş bir örtü benzeri battaniye ve uzun döngülerle bağlı kalın bir çalıntı.

Moda sonbahar-kış 2017/2018: huggie
Luca Tombolini, Kim Weston Arnold / indigital.tv

Ve en önemlisi: Bu eğilim vücudun vücut kompozisyonu, vücudunun kabulü ve buna karşı doğal tutum ile ilgilidir. Bu nedenle, rahat bir yüz, sakin bir gülümseme, minimum makyaj ve takı ile kombine edilir.

 • dikkate almak: Renklerin ve giysi dokularının kontrastı, görünümün karşıtlığına karşılık gelmelidir.
 • ilham: Andersen’in masalları Neil Gaiman’ın “İskandinavyalı tanrılar” adlı kitabı, kuzeyle ilgili karikatürler: “Buz Devri” den “Beyaz Buz Masalları” na kadar.

6. Mavi kanın uzmanlığı 7/24

Sonbahar-Kış 2017/2018: Mavi kanın uzmanlığı 7/24
Kim Weston Arnold / indigital.tv

İki yıl önce, YouTube’da “yeni romantizm” üzerine bir video yayınladım. O zamandan beri, trend tüm yaş ve fiyat segmentlerine nüfuz etti. İngiltere’nin yalnızca Kraliçe Victoria döneminin değil, aynı zamanda diğer devletlerin krallarının yanı sıra kilise ve iş elitlerine de değiniyor.

Önceki yıllarda bu eğilim demokratik olmaya çalıştıysa, şifon bluzları temel takımlarla birleştirdiler, o zaman bu mevsim taviz vermiyor. Jakar, brokar, ipek gibi lüks kumaşlar aynı değerli süslerle birleştirilmelidir: inci, elmas, altın. Kadife mavisi, zümrüt, şarap, siyahın sadece akşam değil, aynı zamanda gün içinde de giyilmesi öneriliyor, çünkü hüküm süren insanlar kotların ne olduğunu bilmiyorlar.

2017 sonbaharında moda trendleri: Mavi kan spesiyalleri 7/24
Kim Weston Arnold / indigital.tv, stjohnknits.com

Bu trendin erkek ve kadın ofislerinde kafeslerde “Galler Prensi”, tüvit takımlar, boynuz çerçeveli gözlükler ve dekorasyon olarak anahtarlar bulunuyor.

Belki de bu konunun ana özelliği, herhangi bir iş için tasarlanmamış, bolca dekore edilmiş ellerdir.

Burada değerli taşlar, genişletilmiş kollu, puflar, kıvrımlar, ruffles, kol düğmeleri, bilezikler, yaylar ve kurdeleler ile saatler ve bilezikler vardır. Eğime hafifçe dokunmak istiyorsanız, kısmen “Hugge” trendinin battaniyeleriyle yankılanan eldivenlere, pelerinlere ve kapaklara dikkat edin.

 • dikkate almak: plastik vücut ve yüz şekillendirici. Ne yazık ki, bu şeyler, muhatabın gözüne bakmak için duruş, belirsiz yürüyüş ve isteksizlik ile birlikte iyi çalışmaz.
 • ilham: dizi “Thrones Oyunu”, “Genç Baba”, “Alice Harikalar Diyarında” adlı kitap, “Demir Maskeli Adam” filmleri ve “Kral Konuşuyor!”.

5. Şehir uyurken, mafya uyanır

Moda sonbahar-kış 2017/2018: Şehir uyuyor, mafya uyanıyor
Monica Feudi, Yannis Vlamos, Monica Feudi / indigital.tv

T-Shirt’lerde denim renkleri indigo ve etkileyici grafikler. Bu bir unisex teması, tema-ajitasyon, kast, yaş ya da başka herhangi bir bölünme yoktur – özgürlük, eşitlik, ortak bir düşman uğruna tek bir mitinge gitmeye hazırlığın kardeşliği.

Ancak, bu sezon, devrimciler temiz, bireysel ve asetik bir tadı vardır. Deliksiz kot, haşlanmış efektler ve amorf silüetler. Pürüzsüz dokular üzerinde siyah ve koyu maviden oluşan ücretsiz kombinasyon. Aksesuarlardaki şehirciliğin unsurları: yol işaretleri, arabalar, suç mahallini çevreleyen yağmur damlaları, bant gibi saydam boncuklar. Sarı taksiler veya uyuyanların turuncu yelekleri gibi parlak renkler. Burada, uygulamalar, olaydaki tüm bilgileri ekleyen bir dedektif kurulunun uygulaması olarak görünebilir.

Sonbahar-kış 2017/2018: Şehir uyuyor, mafya uyanıyor
kesnyc.com, comme-des-garcons.com, vogue.com

Konunun meraklı tarafı yapısökümdür. Tasarımcılar, bazen yelekler, ceketler ve yağmurlukların alışılmış desenlerini gözden geçiriyorlar; Bu, toplumun sarsılmaz görünen bir şeyi yeniden gözden geçirmesi gerektiği fikrinin somut örneğidir.

Aksesuarlar: bir haberci şapkası, bir çanta yerine belgeler için sabit bir klasör. Mafya ayrıca sanat ve kumar oynamaya da (kart takımlarının sembolizmine) bayılıyor.

 • dikkate almak: iç çekirdek Bu konu, dışsal evrensellikle, içsel bir gerekçelendirme gerektirir. Şahsen ne ile savaşıyorsun? Protestoluğunuza hangi toplumsal veya politik süreçler neden oluyor? Giysilere yazılmış olan sizin için anlamı nedir?
 • ilham: bulmacalar ve labirentler, film “Blasting Blonde”, Fantômas hakkında kitaplar, Guy Ritchie’nin filmleri.

Duygular ve bağlarda oynamak

Duygular ve bağcıklarda oynamak
Yannis Vlamos, Kim Weston Arnold, Yannis Vlamo / indigital.tv

Bu hikaye, önceki konunun ciddi ruh halinin tersine ve dikkat, daha fazla bilgi boşluğundan bahsedildi. Dünya savaş, ekoloji, çocuk işçiliği, dilenci emekli maaşları, kadın hakları ve göçmen haklarının ihlali hakkında konuşmaktan bıkmıştı. Hadi eğlenelim!

Fakat bir konuya alay etmek, başka bir saldırganlık biçimidir. Düşmanı “yenmek”, bir şakaya olan önemini azaltıyoruz.

Yani, kaygısız oyuna geri dönün. Buradaki çocukculuğu çok yüzeyseldir, çünkü kalabalıkların siyah ceket ve mavi kot pantolon giydiği bir şehirde eklektik, renkli kombinasyonları, sadece ruhun büyük gücü olan insanlar alabilir.

delikli – burada aynı pahalı malzemeler, hem de “özel mavi Kanlar 24/7” bir eğilim vardır, ama bunlar tedavi edilmemiş bir kenar olacak karikatür kazak veya dantel ile kombine edilecek ve kadife kullanılabilir.

Bu sezon moda nedir: Duygu ve dantel oyunu
olympialetan.com, tessawear.com, vogue.com

Süslemeler sadece plastikten değil, aynı zamanda pembe altından da kaynaklanıyor: gümüşün soğukluğu ve sarı altının pathos’u yok. Gökkuşağının bütün renkleri olan tiftik ve kürk: bir sette daha çok çiçek, daha iyi.

Bütün gardırop güvenli, mantıksız ve icat edilir. Dikkatsizce sıcak kıyafetlere sarılırlar, sanki bunların sahibi yağmur, soğuk ve rüzgara karşı bağışıktır. Tarz psikolojisi dilinde, gerçekle temasımız anlamına gelen ayakkabılar, ışıltılı, taşlı ve payelerle kaplıdır.

 • dikkate almak: çevreleyen insanların duyguları. Bu eğilim, çevrenizde, kendileri ve başkalarının iyi vakit geçirmesine izin vermeyen yetişkinlerin kınanma görüşlerinin olduğu zamanlarda işe yaramaz.
 • ilham: Telefon, çizgi roman, çocuk oyuncak mağazaları, Walt Disney evren, çizgi film “Oyuncak Hikayesi” film “Marie Antoinette” bir dizi emoji.

3. Uzay – yeni evimiz

Sonbaharda giymek gerekenler: Uzay - yeni evimiz
Yannis Vlamos, Umberto Fratini / indigital.tv

Kabul ediyorum, bu trendi sevmiyorum. Gelecekte henüz gelmemesi nedeniyle çok fazla korku ve endişe var. Ama aynı zamanda yapıcı bir kanala dönüşebilir. Örneğin, astronominin yaygınlaşması alanında kişisel bir marka geliştirdiğimiz bir müşterim var. Onun sonbahar gardırop yüksek teknoloji kumaşlar hücresel yapıdan ceketler ile yenilenir ve kişisel bir tılsım ayakkabı tonları “koyu nikel” satın aldı.

Başka bir deyişle: Eğer tanımlama tarayıcılar Ağabey yüzünü koruyan, maskeli ve kukuletalı arkasına saklanamaz ve gelecekte ve diğer gezegenlerin kolonizasyonu hayal, sonuçta, bilim, oluşturma yapmak mümkündür.

Bu trendin en önemli şeyleri spor bilekliklerinden VR-gözlüklere, gümüş deriden, ipekden, yünden ve metal bir kaplamaya sahip diğer malzemelerden giyilebilir cihazlardır. Tabii ki, siyah deri, özellikle lak kaplama ile veya daha iyi – siyah vinil ve şeffaf plastik. Yansıtıcı ve flüoresan aksesuarlar ya da karanlık ve telaşlı şehirdeki su birikintilerinden yüksek hızda bir cip atayabilen “küçük adam” ın düşüncelerinin somutlaşmış halidir.

Sonbaharda giymek gerekenler: Uzay - yeni evimiz
tomford.com, Yannis Vlamos / Indigital.tv, iroparis.com

Bu trendi kendinize uyarlamanın mükemmel bir yolu, taslağınıza göre bir 3D yazıcıda bir aksesuar veya dekorasyon yaratmaktır – bu teknoloji zaten mevcuttur. Işık yayan diyotları taklit eden küpeler, ayrıca robotlar ya da mekanik silahlarla ilgili her türlü fanteziler, metalik gözler burada harika görünüyor.

 • dikkate almak: cildin durumu. Siyah bu eğilime Öğeler veya pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir ve böylece gözlerinin altında düzensizlikler, genişlemiş gözenekleri, aşırı parıltı T-bölgesi, sivilce, kırışıklık, yüz şişmesi ve küçük koyu halkaları vurgular.
 • ilham: filmi “The Matrix”, “Mars”, “Yolcular”, “Yıldız Savaşları” ve “Uzay Yolu”, HG Wells, Stanislaw Lem ve Strugatsky kardeşler tarafından kitap. Bernard Verber’in çalışmalarından bilim adamlarının görüntüleri. Kendall Jenner ve Rihanna’nın görüntüleri.

2. Paris bohemya iş başında

Paris Bohemya iş başında
Kim Weston Arnold / indigital.tv, tuckernyc.com

Tüm moda unsurları trendde birleştirildiğinde ve tüm rakamlara ve karakterlere esnek bir şekilde uyum sağladığında nadir görülen bir durumdur. Ancak burada çok fazla kişisel zevk ve uyum duygusu alacak. Sağa adım atın – ve geniş omuzlu bir adamsınız, soldan bir adım – ve geçmişten üzücü bir ziyaretçiyi resmetiyorsunuz.

Bu eğilimin hilesi, kesinlikle feminist, ancak isyan olmadan, 5 numaralı trendde olduğu gibi, ama bir kadının arzuları ve hedefleri ile belirlenen özgüven gücüdür. Bir anne, bir patron, bir sanatçı ve bir avara olabilir. Hayatındaki erkekler, boş zamanlarınızı harcayabileceğiniz ancak koruyucular ve ekmek kazananları olmayan kişilerdir. Bilinmeyen bir şekilde, kendisiyle ilgilenir.

Bu eğilimi tanımlamaya başladığımda 70’leri gördüm: bere, kadife, kadınsı elbiseler, boğazlı, ipek eşarplar. Sonra 80’leri gördüm: geniş omuzlar, kadınlarda artan hacimdeki erkek elbiseleri, belden geniş şeritler. Şimdi 40’ların ve 60’ların unsurlarını görüyorum.

Moda sonbahar-kış 2017/2018: Paris bohemia iş başında
Umberto Fratini, Yannis Vlamos / indigital.tv, sandro-paris.com

Şaşırtıcı bir şekilde, yirminci yüzyılın moda yılları çatışmaz, ancak iyi koordine edilmiş bir takım çalışması gösterir. Bunun bir kombinasyonu vardır: Bir kafes içindeki hacimli uzamış bir ceket bir çiçeğin içinde bir banda giydirilir, bir kayışla durdurulur ve bir keçe şapka ile desteklenir. Büyükannenin hırkaları ve örgüleri yok!

Ya da kumaştan kurtulmuş olmamasından dolayı akan bir yün pantolon takımı. Onun altından dikkatsizce yıpranmış bir gömlek giyiyor. Kadın çantasını tutmadan özgürce yürür.

Bu eğilim kazak dost olduğunu, ancak hiçbir eğilim desenleri № 7. eğilim daha hücresi yok, fakat daha basit, olabilir fütürizm ile rekabet etmek değil hafif metal kaplama (tercihen sıcak bronz, altın, bakır № 6. karşılama pileli etekler, ).

 • dikkate almak: mevcut gardırop Belkide zaten uygun elbiseler ve geniş bir kemer var. Daha sonra kaliteli bir moda kostümüne yatırım yapmaya değer. Bu eğilim çok pragmatiktir ve kaliteye niceliği tercih eder.
 • ilham: filmler “Hayalperestler”, “Annie Hall” ve “American Gigolo”.

1. Bir megaklık için Şamanizm

Megacity için Şamanizm
urbanzen.com, alenaakhmadullina.ru, Monica Feudi / indigital.tv

Bu, sezonun en çok tartışılan konusu. Ruh, bilgi-sanayi dünyamıza nasıl dönülür? Gerçek nedir Tüm gezegende mutluluk ve zenginlik kazanmak için ne tür bir ilah dua etmek? Bu tema, yaşamımızın temellerinin önemini bize hatırlatır. Neden bir aileye başladın, neden bir iş açtın? Bozkırlara gidip orada, kökten gelenleri anlamak için ayın üzerinde meditasyon yapmak için çok geç değil.

Tasarımcılar için en önemli ilham kaynağı Amerika Kızılderiliydi. Bazı analistler burada Trump’ın yüzleşmesiyle ilgili tamamen politik çıkıntıları görüyorlar. Katılmıyorum: Peru, Brezilya, Aztekler ve Mayalar’ın süsleri, Trump’dan çok önce modadaydı.

Peki neden bu kültürler? Belki de bu, onların azim, medeniyetin yararlarına kayıtsızlık ve onların gümrük ve inançlarını korumak için her ne pahasına olursa olsun bir istektir. Sibirya’da da, güçlü şamanik uygulamalarla son derece ilginç yerleşimler var, ama onlardan önce, neyse ki, dünya tasarımcıları henüz ulaşmadı.

Megacity için Şamanizm
world.dvf.com, Kim Weston Arnold, Yannis Vlamos / indigital.tv

Bu eğilimde bile, mitolojik düşünce denen ezoterik bir özellik vardır. Psikologlar, en büyük kaos anlarında ve karar vermede objektif verilerden yoksun olduğumuz için, hepimiz istemeden güneş tutulmalarına, servet anlatan falezlere ve solitaire oyunlarına dönüyoruz. Tüm otantiklik için, bu konu paralel dünyalar (örneğin rüya dünyası) hakkında düşünmek zorundadır. Giysilerde, bu çok katmanlı, genişlemiş bir hacimde ifade edilir.

Ana dokular vahşi uzun saçlı hayvanların, koyun derilerinin ve alacalı kürklerin derileridir. Doğal kürk dikte yok, yapay bir tane giyebilirsiniz. Bu konuda özellikle ilginç olan, parlak doğal tonlarda lekelerle boyanmış kürkler. Kürk mantolar, yelekler, atkılar, çantalar, ayakkabılar – böyle bir “vahşi” kürkten her şeyi dikerler!

Eğilimin önemli bir unsuru, memleketinde bir göçebe ya da gezginmiş gibi hacimli çantalar ve sırt çantalarıdır.

Ve yine, saçak ile panço, renkler Navajo giyim, insanların nakış o resimler, Peru kadar parlak, çok renkli mayo, floresan parçacığı ile ilgili en fazla cana, örme kazak, parlak boncuklar, tüyler ağır süsler, ahşap figürler ve taşlar. Desenli, pantolonlu ve renkli deri etekli hafif elbiseler.

yama cepler, bir eşarp, bandana, kovboy çizmeleri, dizeleri ve haşlanmış kot ile geniş kenarlı şapka ile ekose ve kot ceket: kovboy estetik – demokratik eğilim sürümüne olarak.

 • dikkate almak: Bu sezonun önde gelen trendi. Bu nedenle, eğer aktiviteniz toplumun gerçek görevleriyle biraz bağlantılıysa, en azından bir saçak ile bir çanta seçin veya saç yapımı gibi dağınık örgüler kullanın. Bu eğilim oldukça parlak ve ayrı şeylerde somutlaştırılabilir. Baştan ayağa bu şekilde giyinmek gerekli değildir.
 • ilham: TV dizisi “Vahşi Batı Dünyası,” bir prenses Pocahontas hakkında bir karikatür, kitap Clarissa pinkola Estes Carlos Castaneda eserleri, filmi “Windy Nehri”, Marlboro sigara reklamı, makale ve antropolog Claude Lévi-Strauss tarafından kitaplar “kurtlarla Running”.

0. kırmızı içecekler latte bir kadın

Kırmızı içecekler latte bir kadında
Yannis Vlamos, Monica Feudi / indigital.tv, cacharel.com

Bu, ana eğilim, ki, açıkçası, hiç de öyle değil. Bu, yaz mevsimindeki deniz tarzından daha da az bir eğilimdir çünkü en azından yıldan yıla tekrarlanmasına rağmen bütünsel bir tema olarak adlandırılabilir.

Bu eğilim sadece bir şey söylüyor: moda dünyası acilen paramıza ihtiyaç duyuyor. Rafine edilmiş temel gardıroplarımızı güncelleme ve sadece kahverengi torbayı brendi ile değiştirmenin zamanı ve şehvetli kırmızı ile kırmızı elbise. Tek kelimeyle, burada her şey çok güzel, kullanışlı, kombinasyonlar için basit, ideal olarak yıllarca işe yaradı, çoğu kadın ve erkeğe uygun.

Genel olarak, bu trenddeki ana şey yumuşak dokular ve güzel renkler.

Yani, tüm şeritlerin kahverengi: acı çikolata, deve yün, tarçın, karamel, kremsi bej bir gölge. Sonbahar limonunun yumuşak bir rengine kadar sarı hardaldan sarı hardal – sonbahar 2017 güneşli olmayı vaat ediyor. (Çok, çok, sadece cilt tonları geçenlerde ilkbahar-yaz 2018 gösteren başladı ve sarı orada yukarıda Merakla, sarı, satış sıralamasında beşinci yere sahip ..) şarap Daha burada tonları, liman şarap ve yabani meyveler, hem de ormanın kalanını: ladin, zümrüt renkleri, yosun ılık bir ton.

Ayrıca trendin cinsel yönü de vardır – baştan ayağa kırmızı gül, gül, altın, leopar, bezelye.

Kırmızı içecekler latte bir kadında
hugoboss.com, therow.com, clubmonaco.com

Bu eğilimin dokusu mat ve Max Mara’dan kazak ve kaşmir paltolar gibi akıllı şekerleme ile. Hem triko hem de tekstil var.

 • dikkate almak: yaş. Bu parlak dergilerden bahsetmeyeceksin, ancak bu şeyler (özellikle birbirleriyle kombinasyon halinde), saygın erkeklere ve kadınlara en iyi gözüküyor 55-60 +.
 • ilham: “Sex and the City” den Samantha Jones’un görüntüsü

Eğer trendleri takip etme gereği hakkında bir fikre sahip değilseniz, modanın geçtiğini düşünürseniz ve stiliniz kalırsa, kaliteli bir gardırobunuz varsa, bu sizin görüntünüzün hiçbir değişikliğe ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Moda trendleri, toplumsal süreçleri haber raporlarından ve sosyolojik raporlardan daha doğru bir şekilde tanımladıkları için ilgi çekicidir. Sonuçta, moda konuşmak istediğimiz ana konuları yansıtıyor, en acil değil, istenen.

Sizleri sadece güzelleştirmekle kalmayıp aynı zamanda hedeflerinize ve hayallerinize en yakın olan parlak bir sonbahar ve kış diliyorum!

Ayrıca okuyun:

 • Moda manikür nasıl yapılır: sonbahar-kış trendleri 2017/2018 →
 • Ucuz şeyler giymek ve her şekilde bakmak →
 • Her durumda şık ve rahat kalmayı nasıl →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 + = 88