Prag’da Ne Görmeli: Tembel ve aktif turistler için bir rehber

Tembel ve birkaç gün için geldi

Prag Kalesi. müzeler bulunmaktadır pitoresk kuleleri, bahçe ve saray kompleksi, tarihi binaları, 45 dönümlük bu antik kale alanı. Başlıca turistik: Aziz Vitus Gotik Katedrali, Aziz Wenceslas ve St Adalbert ve simyacılar efsaneye göre yaşamış minyatür evler, Altın Lane.

Prag Gezi: Prag Kalesi
commons.wikimedia.org

Eski Şehir Meydanı. Ünlü Astronomik ortaçağ saat, Tyn Kilisesi (Prag’ın simgelerinden biri), bir taç şeklinde kristal avize St. Nicholas Katedrali ile belediye binası duruyor. Rus İmparatoru II. Nicholas tarafından sunuldu.

Eski Şehir Meydanı
affordabletravelpackages.com

Charles Köprüsü. Vltava Nehri’nin kıyılarını birbirine bağlayan 520 metre uzunluğundadır. Hangout müzisyenleri, sanatçılar, hediyelik eşya satıcıları yerleştirin. Köprü 600 yıldan fazladır.

Prag manzaraları: Charles Köprüsü

Petršinský Tepesi ve Petřín Gözetleme Kulesi. Pitoresk bahçeleriyle Prag’ın en yüksek tepesi, Eyfel’in daha küçük bir versiyonuna benzeyen bir kule, bir ayna labirenti ve bir görüntüleme platformu.

Prag'da Gezinti: Petřín Tepesi ve Petřín Gözetleme Kulesi
Airfrance.com

Wenceslas Meydanı. 750 metre uzunluğunda, bir bulvara benziyor. Ulusal Müze’nin anıtsal bir yapısının yanı sıra, Çek Cumhuriyeti’nin koruyucu aziz olan St. Wenceslas’a ait bir anıttır.

Prag manzaraları: Wenceslas Meydanı
Expedia.com

Küçük ülke. Güzel evler ile Prag’ın tarihi bölgesi.

Prag'da görülecekler: Mala Strana
commons.wikimedia.org

Prag Hayvanat Bahçesi. Avrupa’nın en büyüklerinden biri. Hayvanat bahçesi, ormanın yeniden yaratıldığı eşsiz bir pavyona sahiptir.

Prag'da görülecekler: Prag Hayvanat Bahçesi
Zoopraha.cz

Bir haftalığına gelenler için

Zizkov Televizyon Kulesi. Onun özelliği alışılmadık bir dekorasyon. Dev bir pik demir bebek (her biri 700 kg ağırlığında) heykeltraş David Cherny tarafından yapılan kule boyunca sürünüyor. Binanın yüksekliği 216 metredir. İçerisinde bar, restoran, gözlem platformu ve tek kişilik oda numarası bulunan bir otel bulunmaktadır.

Oraya nasıl gidilir: Jiřího z Poděbrad istasyonuna metro ile ya da aynı adı taşıyan tramvay durağına giden kara yolu ile.

Dans evi. Savaş sırasında yıkılan bir binanın yerine inşa edildi. Ev, bir dev tarafından yumruğa sıkıştırılmış gibi görünüyordu: mimarın fikrine göre, dans eden bir çift için bir mecaz. İnsanlarda, sıra dışı bina “Ginger ve Fred” (Ginger Rogers ve Fred Astaire’den sonra) ve “Sarhoş Ev” denir.

Prag'da görülecekler: Prag'da Dans Evi
Vyvoj.hanakroa.com

Adres: Jiráskovo náměstí 1981/6, Praha 2.

Yere ulaşmak için, makalenin sonunda toplanan uygulamaları kullanın.

Kafka Müzesi. Eski tuğla fabrikasının binasında yer almaktadır. Müzenin avlusunda, ziyaretçilerin verdiği sözlerden su çıkaran ünlü bir çeşme – iki bronz işeyen adam duruyor. Müze iki bölümden oluşuyor: “Varoluş alanı” ve “Hayali baskı evi”.

Prag manzaraları: Kafka Müzesi
Bigblueman.us

Adres: Cihelná 2b, Praha 1.

Letna Parkı. Buradan Vltava Nehri ve köprülerinin şık fotojenik (özellikle gün batımında) manzarası açılır. Parkta 20 metrelik bir barbell ile 24 metrelik bir metronom var. Bu noktada Stalin için büyük bir anıt vardı. Yakınlarda eski çift ayakkabılarını görebiliyorsunuz – geçmişe katlanmak için acımadan ihtiyacınız olanın sembolü.

Letna Park, Prag'da Metronom
Valentynvpraze.cz

Adres: Letenske sady (Letna Park), Prag 7 – Letna.

En dar sokak – Vinarna Chertovka. Genişliği 70 santimetredir. Bir kişi üzerinde yürüyebilir: bu amaç için trafik özel trafik ışıkları ile düzenlenir. Önceleri, evler arasında bir yangın geçidi idi ve “Şeytan” yakındaki şaraphaneye çağrıldı.

Prag'daki en dar sokak - Vinarna Chertovka
Amusingplanet.com

Sokak, pek çok ilginç turistik mekanın yer aldığı Kampa adasında (Venedik Venedik’teki) bulunmaktadır. 500 yıllık bir su değirmeni çarkı dahil.

Oraya nasıl ulaşılır: Charles Köprüsü’nden 150 metre yürüyün (eğer merkezden Hradcany’ye doğru giderseniz, köprüden sonra sağa dönmeniz gerekir).

John Lennon’un duvarı, sadece efsanevi Beatle’a değil, özgürlüğe de insan yapımı bir anıt olarak kabul edilir. Duvar pek çok kez boyanmış, ancak gençler tekrar boyanmış. Kült yer turistik bir yer haline geldi.

Prag'daki John Lennon Duvarı
Happytrips.com

Adres: Velkopřevorské náměstí, Praha 1.

Tankodrom Milovice. Prag’a 50 km uzaklıkta. 1968 ile 1991 yılları arasında Sovyet birliklerinin Merkez Grubu’nun merkez dayanır Artık bu bölümdeki binebilirsiniz tanklar, kamyonlar, özel amaçlı ve dört bisiklet, ile büyük bir eğlence kompleksidir.

Seks Makineleri Müzesi. Seks siber makinesi de dahil olmak üzere 300’den fazla meraklı sergi içerir. Müzede eski erotik filmlerin gösterileri var. Sergiyi sadece yetişkinler görebilir.

Prag'da Seks Makineleri Müzesi
Getlostmagazine.com

Adres: Melantrichova 18, Praha 1.

Eğer zaman ve arzu varsa, ziyaret ve diğer Prag müzeler: simyacılar ve büyücüler, LEGO, çikolata, mum, işkence, hayaletler ve efsaneler, minyatürler, nar, komünizm, KGB, yüksük Charles Köprüsü, Soğuk Savaş, tarihi lazımlık ve tuvaletler, Apple ve diğerleri. Tam liste burada görülebilir.

Demiryolları Krallığı. Prag Hotel Anděl’de yer almaktadır. Bu, dünyanın en büyük (121 metre uzunluğunda) ve Ustecky ve Karlovy Vary toprakları boyunca çalışan demiryollarının detaylı breadboard modellerinden biridir. İstasyonlar, manzaralar, küçük kasabalar en küçük ayrıntıda yeniden yaratılıyor.

Prag Demiryolları Krallığı
Eyca.cz

Adres: Stroupežnického 3181/23, Anděl, 150 00 Praha 5.

Olağandışı anıtların turu. Kendinden asfalt yol üzerinde yürüyüş turu düzenleyebilirsiniz.

 • Gusova Caddesi’nde asılı bir adam var (Sigmund Freud’a bir anıt).
 • Vltava’nın kıyısında, Kampa Müzesi’nden uzak olmayan 34 penguen yürüyüşü ve altı metrelik bir sandalye var.
 • Müzede birçok alışılmadık heykel de var. Örneğin avluda, Zizhkovskaya TV kulesinde sürünen üç tane büyük bebek var – “kardeşler” var.
 • Estates Tiyatrosu’nun yakınında “Vicdanlı Pelerin” ya da “Komutan” (Mozart’ın “Don Giovanni” operasına adanmışlık) bulunur.
 • Futura galerisinde, 90 derecelik bir açıyla bükülmüş iki çıplak beş metrelik insan figürü olan bir skofancy anıtı var.
 • Prag’ın Na Zábradlí Tiyatrosu’nun duvarında, akşamları parıldamaya başlayan bir insan embriyosu var (Siyah Davut’un işi).
 • Vodichkov caddesindeki alışveriş merkezi “Lucerne” de Çek Cumhuriyeti’nin patronunun olağandışı bir heykeli var. St Vaclav ters çevrilmiş bir at üzerinde oturur.
 • Petrin Tepesi’nin dibinde komünizmin kurbanlarına bir anıt var.

Gastronomik yerlerin turu. Çek Cumhuriyeti’nde kesinlikle otantik işyerlerini ziyaret etmeli ve ulusal yemekleri denemelisiniz.

Bu tür kafeler ve barlar, örneğin Zizkov ve Vinohrady bölgelerinde.

Denemek için gerekli veprevo bir diz, gulaş, ördek, ütopenty, turşu peynir ile köfte.

Turistlerin görülmesi önerilir:

 • Karmelitska 18’deki Ferdinada restoranda.
 • Wenceslas Meydanı’ndaki Vytopna bira deposunda. Buradaki bira, ziyaretçilerin masaları arasına yerleştirilmiş raylar üzerindeki küçük lokomotiflerde servis edilir.
 • Kafka Müzesi yakınlarındaki Kafeli kahve dükkanı, çok lezzetli sıcak sıcak çikolataların bulunduğu. Adres: Míšeňská 67/10, Praha.

Yerel gibi hissetmek isteyenler için

Bisiklet Turu. Şehirdeki turistik olmayan yerleri keşfetmenin en iyi yolu bisiklet (klasik veya elektrikli) kiralamaktır. Prag’da, yerel halkın dinlendiği yerlerde meydana gelen çeşitli bisiklet yolları vardır. Detaylar için buraya tıklayın.

Riegro Bahçeleri’nde Yamaç, güzel bir manzara açıldığı yerden. Burada Prag sakinleri pikniğe geliyor. Size bir battaniye getirdiğinizden emin olun.

Prag Riguer Bahçeleri
lamenteinsana.blogspot.ru

Açık hava sinemaları: Vltava Smihovskoy plaj Zlute Lázně’yu kıyısında yer Výletní kino Smíchov, bir sanat alanı MeetFactory (film Salı günleri gösterilir).

Prag'da Açık Hava Sineması
Dolcegustoblog.com.ua

Setin Naplavka Eğer taze sebze, meyve, ekmek, balık, peynir ve diğer ürünleri satın nerede açık konser mekanları ve barlar, çiftçi pazarı, Vltava Nehri üzerinde (cumartesi günleri kapalıdır). sauna birinde Nisan-Ekim arası burada demirli gemileri açar.

Setin Naplavka
Prazskenaplavky.cz

Kolbenova’da bit pazarı. Burada farklı Avrupa ülkelerinden satıcılardan ucuz nadir bulabilirsiniz. Piyasa, hafta sonları 09: 00-14: 00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Kolbenova şirketinde Flea Market
Actionlivepartner.com

Yarış kızağı Tüm yıl boyunca 800 metre uzunluğunda. Kızak üzerinde 62 km / s hıza ulaşabilirsiniz.

Prag'da yarış kızağı
Slevomat.cz

Tiyatro “Ta Fantastika”. Bu, siyah kabinin optik etkisine dayanan, sanat performanslarının gösterildiği siyah bir tiyatro. Bu nedenle sahnede bulunan nesneler “hayata geçiyor” ve aktörlerle birlikte aktörler haline geliyor. Buradaki ana ifade edici araç hareket, ışık, müzik. Bir çevirmene gerek yoktur.

Prag’da zaman ve para kaybetmemek ne

 1. Deneyimli gezginler, belediye binasında saati geçmeye başladıklarında, eski şehir meydanında beklemek için özellikle tavsiye etmemektedir. Evet, manzara merak edilir: figürler hareket etmeye başlar, trompetçi çalıyor. Ama onu bekleyen zaman kaybetmek kesinlikle buna değmez.
 2. Aynısı başka bir eylem için de geçerli – Prag Kalesi’nde nöbetçi değişiyor. Bu konuda özel bir şey yok.
 3. Oldukça pahalı olan Yahudi mahallesi ve burada bulunan mezarlık ziyareti. Tarihi mezarlara çekilirseniz, birçok ünlü Çekin gömülü olduğu Visegrad kalesini ziyaret etmek daha iyidir.
 4. Vltava boyunca yürüyüşler yapabilirsiniz. Oldukça kısa, pahalı değiller ve nehri bankalardan da görebilirsin.
 5. Ana İstasyonun önündeki parkta oturmak tavsiye edilmez: Değerlendirmelere göre bu, Prag’daki ceza planında en huzurlu yer değil.
 6. Zlatu sokağına giriş için para ödemeyin: Akşamları ücretsiz olarak yürüyebilirsiniz. Ayrıca, Prag Kalesi’nin kraliyet odalarından oluşan bir turda da tasarruf edebilirsiniz.
 7. Old Town Meydanı’nda şiş ile çok lezzetli jambon reddetme. Muhtemelen, pişman olacağınız büyük ve pahalı bir parçayı keseceksiniz.
 8. Prag’da alışveriş merkezlerine ve pasajlara zaman harcamayın. Onlar hakkında özel bir şey bulamayacaksınız.

Gezginler için faydalı uygulamalar

Ayrıca okuyun:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =