Silinmezse bir klasör nasıl silinir

1. bilgisayarı yeniden başlatın

Bu durumu çözmek için zamanınız yoksa, bilgisayarı yeniden başlatmanız yeterlidir. Çoğu durumda, yeniden başlatmanın ardından, sorun klasörü olağan şekilde silinebilir.

2. Arşivleyiciyi kullanın

Silmeye çalıştığınızda, Windows silinecek öğeyi bulamadığını bildirirse, arşivleyici size yardımcı olabilir. Uygun 7Zip, WinRAR veya benzer bir program. Çalıştırın ve “Sıkıştırmadan sonra dosyaları sil” seçeneğini belirledikten sonra sorun klasörünü arşivleyin. Program otomatik olarak dizini silmeli ve sadece oluşturulan arşivi silmeniz gerekir.

Bir klasör nasıl silinir, silinmezse: Arşivleyiciyi kullanın

3. Klasörü yönetici hesabıyla silin

Bir dizini silememe, erişim hakları ile ilişkilendirilebilir. Bu gibi durumlarda, sistem yönetici hesabından bir parola ister veya yalnızca gerekli hakların eksikliğini bildirir. Bu sınırlamayı aşmak için, istediğiniz şifreyi hemen girmeniz veya bir yönetici olarak giriş yapmanız ve sadece klasörü silmeniz gerekir.

4. Sistemi virüslere karşı kontrol edin

Virüsler ve diğer zararlı yazılımlar da klasörün kaldırılmasını engelleyebilir. Bilgisayarı bir antivirüsle kontrol edin, ardından dizinden tekrar kurtulmayı deneyin.

Silinmezse bir klasör nasıl silinir: Virüsler için sistemi kontrol edin

5. Klasör içinde kilitli dosya olmadığını kontrol edin.

Genellikle bir klasörün silinmesi, ona eklenmiş dosyalar bir veya başka bir program tarafından kullanıldığı için çıkmaz. Böyle bir çatışmanın çok kolay olup olmadığını kontrol edin: dizini açın, dahili dosyaları seçin ve bunları silmeye çalışın. Sistem bir veya daha fazla nesneyi silmeyi reddederse, bunları sistem araçlarını veya üçüncü taraf programlarını kullanarak engelini kaldırın. Sonra klasörü kendiniz silin.

6. Üçüncü taraf dosya yöneticisini kullanın

Standart Explorer nesneyi silmeyi reddederse, bunu üçüncü taraf bir dosya yöneticisinde yapmayı deneyin. Örneğin, Total Commander (Windows) veya Commander One’da (macOS).

Silinmezse bir klasör nasıl silinir: Üçüncü taraf bir dosya yöneticisi kullanın

7. Klasörü güvenli modda sil

Diğer yöntemler yardımcı olmazsa, bilgisayarı güvenli modda önyükleyin, sorun dizinini bulun ve silin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 3