Tedavi ve ilaçlarda iflas etmemek için bir VHI politikası almalı mıyım?

VHI nedir ve nasıl çalışır?

Gönüllü sağlık sigortası, zorunlu sağlık sigortası programı kapsamında çalışmayan kliniklerde tıbbi bakım almanızı sağlayan bir sigortadır. Kabaca söylemek gerekirse, sıradan bir politika ile VHI politikasıyla devlet polikliniğine dönüyorlar.

Kanun zorunlu sigortayı düzenliyorsa, ayrı bir belge yoktur. Yani, her sigorta şirketi kendi kurallarını belirler ve sözleşmeye hangi koşulların dahil edileceğine karar verir.

Genellikle bir politika tasarımcıdır. Yani, size temel bir hizmet ve bunun için bir dizi ek hizmetler sunulur. Baz klinikte asgari bir hizmettir ve olası seçeneklerin listesi sınırsızdır. Bu evde doktorun ve acil bakım ve diş hekimliğinin, ve çok daha fazlası.

Rusya’da, VHI, kural olarak, işverenler tarafından hazırlanmakta, bu, istihdam edilirken çekici bir sosyal paketin parçasıdır. Fakat işte bu, beklenen ve beklenmeyen bir ek politika yapmaya değer mi?

Gönüllü sağlık sigortası

Buradaki avantajlar, ücretsiz olarak ödenen ücretler ile aynıdır:

 1. Daha yüksek düzeyde konfor ve teknik ekipman ile özel kliniklerde hizmet.
 2. Sıraların yokluğu.
 3. Kaliteli hizmet. Bu, personelin kibarca muamelesini ve serbest ayakkabı örtüleri ve diğer tek kullanımlık sarf malzemelerini kapsamaktadır.

Buna ek olarak, hasta bir kez VHI politikası için öder ve daha sonra sigorta masraflarını sağlık kurumuna geri ödeyecektir. Sigorta sadece manipülasyon, standart dışı tedavi tutan tasvip etmiyorum: Bu yaklaşım bazen doktorlar ödenen merkezlerde yapmak gereksiz testler ve atamalarının sayısını azaltır.

Gönüllü sigortaların dezavantajları

VHI’nin dezavantajı bir, ama çok büyük. Bu pahalı.

VHI politikası hastane ziyareti için bir indirim bileti değil, bir sigorta ürünüdür.

Sigorta şirketi kar amacı gütmez, hasta olduğunuz ve poliçede verilen tüm paralarla hastanelerde geçirdiğiniz için VHI’nin birçok kısıtlaması vardır. Elde edilen hesaplamalar genellikle hasta lehine değildir.

Bir politika kaydederken bilmeniz gerekenler nelerdir?

Sigorta satın almak veya iş almak, çalışanların LCA ile birlikte çalıştığı ve akrabaları programa dahil etmek istiyorsanız, bir takım soruları netleştirdiğinizden emin olun:

 1. Politikanın resmileşmediği hastalık ve şartların listesi. Makaleyi hazırlarken, bir düzine şirketin sigorta kurallarını yeniden okudum. Ve her yerde, HIV taşıyıcıları ve kanser hastalarıyla birlikte VMI ile 65 yaş üstü kişiler ve kronik kardiyovasküler hastalıkları olan kişilerle bir anlaşma yapmayı reddettiler. Sigorta açısından bakıldığında, kârlı değildir.
 2. Bir tıbbi organizasyona başvurma kuralları. Sözleşmenin şartlarına göre, kliniğe gitmeden önce sigortaya başvurmanız gerekir ve yerel operatör sizi doktora gönderir. Ve eğer yapmazsanız, o zaman tedavi masraflarınızda olacaktır.
 3. Sigorta kuruluşunun çalıştığı klinikler. Seçim ne kadar küçükse ve klinikte o kadar mütevazi ise, doktorların özel bir muayene veya manipülasyon yapamayacak olma olasılığı daha yüksektir. O zaman başka bir yere gitmek ve paranı harcamak zorundasın.

Ayrıca, hangi durumlarda sigorta olacağına ve hangi sigortanın olacağını belirten tüm sigorta ve sözleşme kurallarını dikkatle okuyunuz.

Sigorta kapsamında olmayanlar nelerdir?

Tüm sigortaların farklı koşulları vardır. Başka sözleşmelerde olmayan belirli bir fiyat için sözleşmenizde bulunması mümkündür. Ancak standart politikalar çoğu durumda aynıdır. Daha önce sözü edilen HIV enfeksiyonu ve malign neoplazmlara ek olarak, aşağıdakileri kapsamazlar:

 1. İlaçlar. Paranız için tablet almanız gerekecek.
 2. Doktora önleyici ziyaretler. Bir şey için endişelenmediğinizi varsayalım, ama her yıl, hatta yılda iki kez diş hekimi ve jinekologu ziyaret etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Kendini izlersen, doktor sağlıklı olduğunu onaylayacaktır. Ve bu tedavi bir sigorta olayı sayılmayacaktır. Örneğin, bir sertifikaya damga koymanız gerektiğinde doktora gitme konusunda da aynı şey söylenebilir.
 3. Hamilelik ve doğum. Bu olaylar bir sigorta olayı sayılmaz ve hamilelik sigortası ve kliniklerinin tıbbi desteği ayrı tekliflere sahiptir.
 4. Psikiyatrik yardım. Stres, tükenmişlik ve depresyon terapisti ile paranız için konuşacaksınız.

Temel politikanın ne zaman işe yaradığını söylemek daha kolay: hastalığınız olduğunda, doktora döndünüz ve sabırla iyileştiniz. Hastanede kaldıkları sürece (rahat bir odada), diğer tüm ekstra paralar için ilave çiplerdir.

Bir LCA politikası satın almaya değer olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bir politika satın almaya değip değmediğini öğrenmek için biraz yapmalısınız:

 1. Tedavide ne kadar harcadığınızı hesaplayın.
 2. İhtiyacınız olan servis paketlerini bulun.
 3. Hangi sigortanın ve hangi miktarın sağlandığını kontrol edin.

Geçen yıl o kadar çoktur ticari kliniklerde tedavi için harcanan ve çoğunlukla rutin denetimler için yardım istedi (tablodaki – Veri, fiyatlar benim bölge için alakalı yuvarlanmış):

hizmet Maliyet (rub.)
Bir jinekolog resepsiyonu 2 300
Analizler ve sınavlar 3 750
Tıbbi manipülasyon ve tedavi 4540
Diş hekiminin profilaktik muayenesi 150
Profesyonel diş temizleme 3000
Terapötik masaj 8000
Terapistin danışması 550
ilaçlar 4724
toplamda 27014

Sigorta şirketlerinden birinin hesap makinesi, dişhekimliği hizmetlerini de içeren minimum bir politikanın, yılda 35.000 rubleye mal olacağını buldu. Bu durumda, tedavi için de para harcayacağım çünkü tüm korunma, eğer sigorta kurallarına inanıyorsanız, cüzdanıma tamamen düşüyor. Yani, masaj, diş temizliği ve uyuşturucu satın alma – listemdeki en pahalı ürünler – sigorta dışı kalacaktır.

Bu maliyetleri kapsayan bir politika satın alabilirsiniz. Ama fiyatı gök-yüksek olacak – yüzbin ruble altında.

birçok kat daha ucuz: ilgi için, ben, bir kaza veya hastalık bir sigorta sözleşmesi yapma mantıklıdır dürüst yetkilileri çünkü yaralanma veya hastalık riskinin endişeli sanki o bireyler LCA için politika, dezavantajlı olduğu doğrudan söyleyen iki sigorta şirketleri, içinde geri çağırdı .

Bir LCA politikası satın almak mantıklı olduğunda

Gönüllü sağlık sigortası birkaç durumda faydalıdır:

 1. İşveren yardımı ile akrabalarınızı uygun koşullarda sigorta programına bağlarsınız.
 2. Çok hastasınız ve ücretli kliniklerde tedavi görüyorsunuz.
 3. Çok paran var ve maksimum rahatlıkla tıbbi yardım almak istiyorsun.

Bu durum söz konusu değilse bir doktora kuyrukta soğuk algınlığı bütün gün protorchali kaynaklanmaktadır, çünkü insanları kaybetmek dik uzmanlara çekici değil istiyorum, astlarının düşünen işverenler için LCA bırakın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 60 = 65