12 gerų ir 5 blogų būdų sutaupyti benzino

Nuo 15 iki 60% sutaupoma benzino. Tai, kiek galite gauti, jei taikote visus šiame straipsnyje išvardytus metodus. Nuostabu, kiek benzino deginsime veltui tiesiai ant žemės.

Sužinokite, kiek papildomų litrų praleidžiate!

Metodas 0: apsilankykite tarnyboje

Ne varžybose.

Kuro suvartojimo padidėjimą gali sukelti daug nesėkmių. Viskas, kas parašyta šiame straipsnyje, daro prielaidą, kad jūsų automobilis yra tinkamas naudoti.

Reguliariai aplankykite paslaugą.

Metodas Nr. 1: Cx sumažėjimas

Cx – aerodinaminio vilkimo koeficientas. Kuo daugiau automobilis atrodo kaip muilo baras, tuo mažiau jis yra.

Pavyzdžiui, Gelendvagen, Cx = 0,55:

Hugo90 / Flickr.com

Lada Priora, Cx = 0,32:

SergejusRodas / Flickr.com

“Toyota Prius”, Cx = 0,25:

mariordo59 / flickr.com

Lenktyninis automobilis: Cx = 0,16:

Salva

“Na, gerai, matau. Ką turėčiau daryti su savo “Gelendwagen”? Su sledgehammer, kokie aštriieji kampai tinka? »

Mes nepaliesime kampų, bet norėdami pasirinkti kažką iš nereikalingo, tai gera idėja. Čia ir tabletė yra naudinga:

Elementas Padidinti Cx
stogo bagažinė +10%
atidaryti langai +5%
atviras liukas +3%
antena +2%
“Skrandis” +3%


Jei jau pamiršote, kai paskutinį kartą bagažinę panaudojote ant stogo, kodėl gi neatsimenate?

Ir kodėl kiekvieną trečią kartą jo automobilį sužaloja skrandis, aš tikriausiai niekada nesuprantu. Pastabose galite pabandyti “apšviesti mane”.

Metodas Nr. 2: automobilio svorio sumažinimas

Na, tai suprantama: mažiau masės – mažiau vartojimo.

Patikrinkite, ar jūs nešiojate su jumis nereikalingus dalykus (vaikų kėdė, žiemos guma ir balionai su “nezamerzajkoj” vasarą).

Norėčiau įdėti papildomą triukšmo izoliaciją? Atminkite, kad padidins jūsų automobilio masę 50-100 kg, o vartojimas bus 0,4-0,7 litro. Tai reiškia, kad triukšmo izoliavimui mokėsite visą automobilio gyvenimą.

Šalyse, kuriose yra puikūs keliai, yra tikslinga pašalinti rezervą. Tiesa, aš girdėjau, kad ten yra naujų automobilių ir todėl jie nėra baigti. Rusijoje toks “triukas” vargu ar gali būti vadinamas sėkmingu. Aš nežinau, kaip tai yra Ukrainoje su keliais.

3 metodas: pakeiskite savo vairavimo stilių

Kažkas čia yra neribotos santaupos (ir pagal nuobodu Vokietijos eismo saugos taryba – iki 25%).

Kokio vairavimo stiliaus yra ekonomiškiausias?

Paklauskite savo senelio: “protingas” greičio pasirinkimas, sklandus greitis ir stabdymas. Taip pat turite atsižvelgti į šviesofores ir eismo situaciją apskritai. Jei trumpai: kuo mažiau vartojate stabdį, tuo mažiau išlaidų.

4 būdas: išmintingai apsispręskite laiką

Kairėje

Jūs stovite gedulyje – jūs eikvoti dujas.

Galbūt būtų tikslinga palikti maržą? Gal apskritai 6 ryte? Taip, atvykstate anksčiau, bet jūs sutaupysite laiko ir degalų, o likusią valandą galima skirti, pavyzdžiui, Lifehacker rodymui.

Visgi aš nevažiuoju į centrą darbo dienomis. Aš sutaupau visus tokius atvejus ir sekmadienį, kai keliai yra daug laisvesni, juos sugenda.

Metodas Nr. 5: pagrįstai pasirinkti maršrutą

Navigatorius

“Lifkhaker” reguliariai skelbia straipsnius apie navigatorius. Daugumoje navigatorių įrengta eismo pranešimų funkcija. Kitomis dienomis tai gali sutaupyti kelias valandas ir porą litrų benzino.

Beje, draugai, bus puiku, jei komentaruose rašysite savo mėgstamą paslaugą. Aš tik vertinu šią temą.

Metodas Nr. 6: važiuojant keliu naudokite kreiserinį greitį

Kruizinis greitis – tai greitis, kuriuo degalų sąnaudos yra minimalios. Dažniausiai tai pasiekiama per paskutinę pavarą, kurios greitis siekia 2-2.5000 apsisukimų per minutę.

Kuo galingesnis automobilis, tuo didesnis kreiserinis greitis. Mano Ford Fiesta “droselis” (83 AG), šis greitis yra apie 90 km / h.

Padidėjęs greitis virš kruizas neišvengiamai padidins vartojimą. Kiek kainuoja? Paimkite, pavyzdžiui, VAZ 2105:

  • 80 km / h – 7 litrai 100 km
  • 100 km / val. – 11 litrų 100 km (šaltinis).

Labai dažnai kreiserinis greitis nurodytas automobilio techninės priežiūros knygoje. Pažvelk, galbūt tu jį išvardijai ten.

7 metodas: pasirinkite reikiamą pavarą

Atėjo laikas

Kaip sakiau, degalų suvartojimas yra minimalus, kai ant tachometro – 2-2,5 tūkst. Aps / min. Stenkitės visada pasirinkti tokią pavarą, kad galėtų važiuoti tiksliai tokiu greičiu.

Šiuolaikinėse mašinose kartais nustatoma speciali užuomina, kuri signalizuoja, kai reikia persijungti aukštyn arba žemyn. Pasibaigus kelionei, tokia mašina netgi gali jus pakenkti “aplinkosaugos vertinimui”.

Jei turite automatą, tada, žinoma, nereikia galvoti apie pasirinktą greitį.

Metodas Nr. 8: gumos parinkimas

Visi

Kai kurios padangos sunaudoja daugiau degalų, kiti mažiau. Skirtumas gali siekti 0,5 litro 100 km. Sutikti, daug?

Ekonomiškų padangų pasirinkimas remiasi ne gamintojo duomenimis, bet realiais bandymais, kuriuos atlieka visi pagrindiniai automatiniai leidimai.

9 metodas: nestatykite ratų su didesniu spinduliu

Daugelis jų automobilio ratų turi didesnį spindulį, pavyzdžiui, R16 vietoj R14. Žinoma, galima sutikti, kad automobilis atrodo “griežtesnis”:

aresauburn ™ / Flickr.com

Deja, turėsite sumokėti už tai, padidindami išlaidas.

Kiek kainuoja?

Nenustatiau patikimų duomenų, bet manoma, kad 1 cm spindulys padidina 1 litro sunaudojimą 100 km. Tai daug.

10 metodas: teisingas padangų slėgis

Nenurodysiu talpinti padangų. Taip, tai sumažins vartojimą, bet kokia kaina? Tikslingiau juos pumpuoti ant viršutinės ribos, kurią rekomenduoja gamintojas.

Čia sakoma, kad slėgio kritimas nuo 2,0 kg / kv. cm iki 1,5 kg / kvadratą. cm, kuro perteklius kainuoja apie 3%.

Stebėkite slėgį savo padangose. Arba mokėkite rubliu.

11 metodas: pirkite šildomą garažą

Žiemą automobilio šildymas nėra lengvas, o degimo metu dega taurusis benzinas. Šildomas garažas gali išspręsti šią problemą vynmedžiui.

12 metodas: gaukite nuolaidų kortelę

Tu juokėsi, bet jau keletą metų mačiau tą pačią degalinę, ir aš supratau, kad ten visai neseniai įdiegta nuolaidų kortelė. Tai užtruko 5 minutes. Dabar aš sutaupau 3% kiekvieno degalų. Esu įsitikinęs, kad daugumoje didelių tinklų yra kažkas panašaus.

Blogas režimas # 1: Išjunkite elektrinius prietaisus

Žinoma, jei jūs išjungsite kondicionierių šilumos ir prakaito metu, vartojimas žymiai sumažės (maždaug 2 l / 100 km). Atverti langai nėra pasirinkimas. Taip pat nepamirškite, kad šiuo atveju automobilio aerodinamika pablogės. “Vairavimas” netgi kažkaip atliko eksperimentą: daugiau kuro valgo – oro kondicionierius arba atviri langai. Nors žudyti, aš nepamenu jo rezultato. Rašykite komentarus, kurie taip pat skaito šį straipsnį, nei visi jie baigėsi.

Iš tos pačios serijos išjunkite priekinius žibintus, muziką, šildomas sėdynes.

Nemanau šio sėkmingo išsaugojimo metodo. Jei jūs tikrai atsipalaidavote automobilyje, tuomet jūs turite eiti pasibaigus ir pasukti į dviračiu.

Blogas būdas numeris 2: judėjimas “aeracija” didelių vagonų

Kelyje jūs galite tvirtai pritvirtinti prie šliaužiančio vagono ir eiti į “aeraciją”. Jie sako, kad tai gali sutaupyti net 3% benzino.

Norėčiau pamatyti žmogų, kuris yra toks susirūpinęs dėl ekologijos, kad jis yra pasirengęs ilgą laiką “nuryti” Kamazo išmetimą. Manau, kad vagono vairuotojas netrukus toleruos tokį “kiškį” ir bandys ką nors padaryti. Taip, ir apie “Stebėkite atstumą” galite pamiršti.

Trumpai tariant, forumai.

Blogas 3 metodas: variklio priedai

Aš turiu galvoje “stebuklingus priedus”, kurie įpilami į dujų baką arba į karterį ir kurie žada degalų taupymą. Aš vieną kartą sekiau šia tema, bet niekada automobilių autorius negalėjo atskleisti jokių reikšmingų sutaupymų.

Savo ruožtu, baigiau šią temą. Ar turite dar vieną patirtį? Rašykite komentaruose.

Blogas kelias Nr. 4: važiavimas “neutralia”

Kai mašina iš inercijos kyla iš kalvos ar smiginio iki šviesoforo, pavarų svirtį galima į neutralią padėtį. Mašina sustabdo variklio stabdymą, o tai reiškia, kad mes sutaupome. Čia tokia čia teorija.

Tačiau čia įrodyta, kad netgi neįmanoma pasiekti degalų taupymo. Tuo pačiu metu važiavimas “neutraliu” gali būti pavojingas – reikiamu metu jūs tiesiog negalite greitai pasiekti. Ir tai gali prireikti, pavyzdžiui, slydimo atveju.

Tiesą sakant, aš kartais pats einu. Aš atsikratysiu to!

Blogas kelias # 5: elektra varomos ar hibridinės automobilio pirkimas

NRMA

Kai kuriose šalyse elektriniai automobiliai turi didelę naudą: mokesčių lengvatos Japonijoje ir Norvegijoje, nemokama automobilių stovėjimo aikštelė Londone, juostos toje pačioje Norvegijoje.

Hibridų savininkai ir netgi elektra varomi automobiliai – tai nuostabūs žmonės, kurie mūsų orą valo. Tačiau negaliu pripažinti, kad sėkmingai įsigyjama elektra varoma transporto priemonė tik kaip taupymo priemonė. Net JAV, hibridas pradeda mokėti už save tik po 90 000 km rida. Nesistebėkite, jei Rusijoje ji iš esmės nesumokėtų. Jums nėra naudos, o šių automobilių kainos yra pakeliui į dangų.

Kokius būdus išsaugoti praleidau?

Rašykite komentarus!

Taip pat aš būsiu laimingas su tavimi ir juokiomis idėjomis.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − 31 =