“Apple” logotipo istorija

Pirmąjį “Apple” logotipą sukūrė Ronas Waynas (Ronas Waynas). Šis vardas nepasakomas paprastiems žmonėms, bet net milžinams. Tuo tarpu Ronaldas yra trečias “Apple” steigėjas, o taip pat – didžiausias XX a. Pralaimėtojas. Jis pardavė už 800 dolerių savo 10 proc. Akcijų bendrovei tik po 11 dienų nuo registracijos. Negalima padaryti šio bėrimo žingsnio, Ronaldas dabar būtų vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių, turintis 30 milijardų dolerių. Analitikai teigia, kad “Apple” kaina tris kartus padidės trigubai, o tai reiškia, kad “Wayne” gali prarasti apie 100 milijardų dolerių, tiesiog nesitikėdama “Apple”.

Apple_first_logo

Ronaldo Wayne sukurtas logotipas neturi nieko bendra su dabartine. Tai buvo miniatiūrinis meno kūrinys. Centre buvo vaizduojamas išskirtinis anglų mokslininkas Isaakas Newtonas, kuris ketina apleisti obuolį (įžvalga!). Ateityje “Niutono tema” tęsis, kai “Apple” išleidžia savo PDA.

Jei jums padidinti logotipą, tai galima pastebėti, kad palei siena yra tekstas: Niutonas … proto “Forever Voyaging Per Svetimojo jūrose minties … Alone (Newton … Um, kad vien tik plūduriuoja per keistų jūrų minties). Tai eilutė iš William Wordsworth “Preliudo” autobiografinės poemos, kuri visiškai atrodo taip:

Ir iš mano pagalvės, žiūrėdamas šviesą
Mėnulio ar palankių žvaigždžių galėčiau pamatyti
Antechapel, kur stovi statula
Iš Niutono su savo prizmę ir tylą
Marmuro indekso protas amžinai
Kelionė per keistą minties jūrą, viena.

Vertimas atrodo taip:

Iš mano pagalvės, apšviesta šviesa
Mėnulis ir geros žvaigždės galėčiau pamatyti
Ant pjedestalo yra Niutono statula.
Jis turi prizmę. Tylus veidas
Kaip vienintelis proto dialas
Keista jūra plaukia per mąstymą.

Logotipas buvo įdomu (visi šie nuorodos į Newton, kuris buvo iš tikrųjų vien, paslapties ir pan reidą), bet mažai tinka šiandienos verslo realijas. Todėl Wayne’is buvo naudojamas maždaug metus. Tada Steve Jobs kreipėsi pagalbos į grafinį dizainą Robą Janovą (Rob Janoffą). Buvo reikalaujama sukurti paprastą, šiuolaikišką, gerai atpažįstamą logotipą.

Ronas sugebėjo atlikti šią užduotį kažkur per savaitę. Interviu su “Grįžti į išsaugotą” Janovas kalbėjo apie tai, kaip buvo sukurtas logotipas. Robas nupirko obuolį, įdėjo į dubenį ir pradėjo piešti, nuosekliai šaldamas nereikalingas detales. Garsusis “apgraužti” buvo pagamintas specialiai: reikėjo nupiešti logotipą, kad jis yra stipriai susijęs su obuoliais, o ne kitų vaisių / daržovių / vaisių. Baito / įkandimo (baito / užkandžio) išraiškos panašumas vaidino svarbų vaidmenį.

Robas Yanovas pagamino logotipą, kuris suteikė gerą pagrindą spekuliacijoms ir mitais. Dažniausias, aktyviai remiamas “Win-users” ir “Linux” yra tas, kad “Apple” simbolis atspindi seksualinių mažumų paramą. Tai nėra visiškai teisinga. “Apple” remia LGBT bendruomenę, kuri tarnauja kaip įrodymas neseniai filmą, bet spalvotas logotipas buvo sukurtas prieš metus, kaip gėjus pradėjo naudoti vaivorykštę kaip simbolis.

Alanas TuringasAntrasis mitas yra dar įdomesnis. Jie sako, kad obuolys, vaizduojamos vaivorykštės spalvose, yra Alano Turingo pagarbos ženklas. Turingas yra išskirtinis anglų matematikas ir kriptografas, kuris padarė įmanomą indėlį kovojant su fašizmu. Per Antrąjį pasaulinį karą, jis krekingo ENIGMA užkoduota ir Kriegsmarine, o po – turėjo didžiulį poveikį kompiuterių mokslo (Tiuringo testas darbą apie dirbtinio intelekto teorijos). Turingo privalumai neišgelbėjo jam nuo baudžiamojo persekiojimo dėl homoseksualumo. Alanas susiduria su dviem metų kalėjimo, jei jis nesutinka su hormonų terapija (kuri, be kita ko lėmė krūties ir chemijos kastracijos augimas). Be to, Turingas paėmė labiausiai vertingą: galimybę daryti tai, kas jam patiko – kriptografija. Kaip rezultatas, Alanas tapo atmainomis, o tada visiškai nusižudė. Ir savižudybės forma buvo labai neįprasta: Turingas nukrito nuo obuolio, kuri anksčiau buvo pumpuojama cianidu.

Robas Yanovas paneigia abu mitus. Pasak jo, nereikia ieškoti slaptos reikšmės. “Apple” spalvotas logotipas buvo sukurtas taip, kad atspindėtų tai, kad įmonė gamina kompiuterius su gėlių monitoriais. Tada aguonų ekranas gali būti šešių spalvų. Šios spalvos tik buvo nurodytos ant logotipo. Nėra spalvų išdėstymo dėsningumų. Yanovas spalvas išdėstė atsitiktine tvarka, taigi iš pradžių buvo apgalvota tik žalia spalva.

Šioje formoje logotipas tęsėsi 22 metus. 1998 metais Steve Jobs, kuris anksčiau buvo išvežtas iš “Apple”, grįžo į įmonę. Tuo metu “Apple” susidūrė su didžiulėmis finansinėmis problemomis. Konkurentai piktavaliai pataria uždaryti parduotuvę ir perduoti pinigus akcininkams. Buvo reikalingos svarbiausios priemonės. Ir tu žinai, kas “Apple” ištraukė iš krizės? Pramoninis dizaineris Jonathanas Ive pasiūlė naują kamerą “iMac G3”.

iMac G3

Kompiuteriai, kurie atrodo kaip “lollipops”, tiesiog išsaugojo “Apple”. Be to, jie tapo žinomomis – jų vaizdai atrodė filmuose, serialuose, blizgančiuose žurnaluose. Akivaizdu, kad spalvotas aguonas spalvotas logotipas atrodys kvailas. “Apple” pasitraukė nuo spalvoto logotipo naudojimo. Taigi, nuo 1998 m. Matome lakonišką monochrominį logotipą. Bendrovė brandinta. Ir su juo, ir mes.

***

Robas Janovas sukūrė neįvykdytą logotipą. Tai nėra banali ženklai, bet tikras simbolis. Bet čia Janovo pranašumai nebuvo kažkaip ypatingai paženklinti “Apple”. Pastabos pradžioje minėjau “Nike” logotipą. Jį sukūrė Carolyn Davidson, studentas ir laisvai samdomasis narys iš Oregono. Nike, tuo metu, kai jauna kompanija, sumokėjo 35 dolerius už darbą. Tačiau po dešimties metų bendrovės įkūrėjas Phillip Knight davė jai brangaus žiedo su deimanto “smūgiu” – firminiu stiliumi, taip pat voku su bendrovės akcijomis. Riteris įvertino dizainerio darbą, todėl jis tapo “Nike” bendrove (nors ir su nedideliu paketu).

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 6 =