Kaip atskirti padirbtus pinigus iš šių: išsamios instrukcijos

Viskas, ko reikia žinoti apie pinigus

Ką padarė pinigų, kuris vystosi dizaino pastabas, ar naujų banknotų infliacijos poveikio klausimas – “. Finansinę aplinką” šie klausimai bus atsakyti į kitą paskaitą serijos Ji vyks vasario 28 d 19:00 Bibliolaboratorii ant “Winery”, adresu: Maskvos, 4 Syromyatnicheskiy Pereulok 1, 6 psl, įėjimas 4 (emocinis intelektas plėtros centras) ….

Įėjimas į visas ciklo “Finansinė aplinka” paskaitas yra nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas, todėl geriau užsisakyti iš anksto. Norėdami įsitikinti, kad turite pakankamai vietos, sekite nuorodą ir užsiregistruokite.

Kiek netikrų pinigų yra Rusijoje?

Rusijos bankas reguliariai skelbia duomenis apie bankų sistemoje esančių padirbtų banknotų ir monetų skaičių. 2017 m. Buvo galima surasti 45313 padirbtų banknotų. Palyginimui: 2016 m. Buvo rasta 61 046 klastotės.

Labiausiai klastotė sąskaita yra 5000 rublių, gerai, ir mažiau nei visi padirbėjai yra suinteresuoti popieriaus taškų ir monetų tos pačios nominalo. Centrinis federalinis apygarda yra pirmaujanti dėl nustatyto padirbtų banknotų skaičiaus, o po to – Pietų ir Šiaurės vakarų federalinis apygarda.

Iš kur gaunami pinigai, kas kontroliuoja jų skaičių ir kiek jų turėtų būti šalyje, galite sužinoti svetainėje fincult.info.

Realių sąskaitų ženklai

Pagrindinės charakteristikos, pagal kurias galite identifikuoti tikrus banknotus:

  • Žymenys matomos per šviesą.
  • Mikro vizoriai ir užrašai, kuriuos galima matyti didinamuoju stiklu 8-10 kartų.
  • Informacija, kuri keičia spalvą priklausomai nuo vaizdo kampo.
  • Reljefiniai užrašai, suvokiami liečiant.
  • Elementai, kurie šviečia ultravioletinių arba infraraudonųjų spindulių poveikio.

Norėdami nustatyti, ar realus sąskaita yra jūsų rankose ar netikras, turite patikrinti bent tris skirtingų tipų saugos funkcijas.

Jei esate sugautos tos pačios nominalios banknotų, išsiskiriančių išsamiai, neskubėkite skambėti žadintuvui. Labiausiai tikėtina, kad tai yra skirtingų metų pakeitimai – žr. Emisijos metus sąskaitos kampelyje.

Ką atrodo realūs pinigai?

Dabar apyvartoje iš esmės yra 2004 ir 2010 m. Pakeistų banknotų. Ankstesni variantai yra sunkiau patenkinti – vienas sąskaita gyvuoja vidutiniškai nuo 2 iki 2,5 metų. Mes išsiaiškinsime, kaip atskirti tikrus banknotus nuo klastotės namuose be specialios įrangos.

5 000 rublių – 2010 m. Pakeitimas

Ant priekinės pusės banknoto pavaizduotas paminklas Nikolajus Muraviev-Amūro Chabarovskas ant kranto fone, ant nugaros – tai tiltas per Amūro upės.

Pasirenkant dešinėje kupono lauką priekinėje pusėje matosi Muravėjo-Amūros portretas ir nominalios vertės skaitmeninis nominalas. Galite pamatyti 5000 iš netolygių plyšių eilučių. Manyti, kad ši perforacija neturėtų būti jaučiama.

padirbti pinigai: 5000 rublių autentiškumo ženklai
Autentiškumo ženklai, matomi šviesoje

Tolimuosiuose Amurio banko paveiksluose yra nedideli grafiniai elementai.

padirbti pinigai: mikroformas 5000 rublių
Microimages ant priekinės pusės

Dekoratyvinis wstążka priekinio šoninės briaunos sąskaitų pridėtinės mikrotekstu apačioje – pakartojant skaičius yra 5 000. viršutinę ir apatinę dalis priekinės pusės yra fragmentai užpildytos linkę paženklinti pasikartojimo skaičius 5000.

padirbti pinigai: microimage ant nugaros 5 000 rublių
Microimages ant atvirkštinės pusės

Ant nugaros pusėje galite matyti dvi mikrotekstu juosteles: viršuje – pasikartojančios skaičių 5000, apačioje – tekstas “TSBRF5000”. Kuponų laukų viršutinėje ir apatinėje dalyse yra smulkių linijų modelis. Nepadidinus, jis suvokiamas kaip lygus laukas.

Ant apsauginės juostos matomas nominalios vertės skaitmeninis žymėjimas. Jei pažvelgsite į kampą, pastebima, kad atskiri skaitmenys pasikeis vienas nuo kito.

padirbti pinigai: autentiškumo požymiai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas, 5000 rublių
Autentiškumo ženklai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas

Vertikalios juostos su ornamentu centre yra monotoniškas laukas. Pasukite sąskaitą į savo rankas ir pažiūrėkite, kaip atrodo raudonos ir žalios juostelės. Raidės “PP” yra ant dekoratyvinės juostos kampu. Chabarovsko herbas pavaizduotas žaliąja spalva, gradientos horizontalioje juostoje juda nuo vidurio į apačią ar į viršų.

padirbti pinigai: autentiškumo ženklai, pastebimi liesdami, apie 5 000 rublių
Autentiškumo ženklai, pastebimi liečiant

Jutiklinis pasirinkti teksto “bilietas Rusijos banku” ir “penki tūkstančiai” etiketė žmonėms su regos sutrikimas, skaitmeninės priskyrimo nominalios vertės, baigiamuosius darbus ant priekinių šoninių kraštų banknoto.

Rusijos banko interneto svetainėje galite rasti išsamios informacijos apie banknotų apsaugos funkcijas.

Atrankos banknotai 2017 m

2017 m. Pabaigoje Rusijos bankas išleido naujus banknotus, kuriuose jis naudojo anksčiau nenaudojamų banknotų apsaugos būdus. Suklastoti tokie banknotai sukčiai mokysis ne netrukus, jei iš viso, mokytis. Bet visais atvejais mes suteikiame pagrindinius būdus išbandyti naujus pinigus.

Ir iš karto atsakykite į klausimą, kodėl sąskaitose pavaizduotos Sevastopolio ir Vladivostoko vaizdai. Šie miestai pelnė labiausiai balsų per visą rusų balsą.

Sąskaitų dizainą sukūrė “Goznak” ir Rusijos banko menininkai – jie sukūrė daugiau nei 20 naujų banknotų eskizų. Spalvų schema buvo pasirinkta todėl, kad banknotai įvairių nominalų labiausiai skiriasi viena nuo kitos spalvos – tiek regos negalią turintys žmonės lengviau juos atpažinti.

Nominalas 200 rublių yra iš didelio tankio popieriaus su polimeriniu impregnavimu, todėl jų gyvenimo trukmė didėja. Numatoma, kad šie banknotai bus labai brangūs, taigi padidės nereikalingumo reikalavimai – kiekviena tokia pastaba išliks iki 20 mėnesių. Tai gana tinkamas laikas: pinigų ženklai, kurių nominali vertė yra 50 ir 100 rublių, gyvena vidutiniškai 15 mėnesių. Numatyta vidutinė 2 000 rublių banknota ilgiau nei 2,5 metų.

Kodas vedamas į Rusijos banko svetainę skiltyje su atitinkamo banknoto aprašymu: 200 rublių ir 2 000 rublių. Čia galite rasti banknotų skiriamuosius bruožus, per kuriuos nustatoma pinigų autentiškumas.

200 rubliai

padirbti pinigai: 200 rublių
Priekinė pusė

Iš priekio yra paminklas užtvindytiems laivams Sevastopolyje, ant kito pusės – muziejus-rezervatas “Chersonese Taurietis”.

padirbti pinigai: 200 USD rublis
Atgal pusėje

Banknoto priekinės pusės kairėje pusėje matosi apsauginis siūlas: tamsi juosta su pakartotine šviesos formos numeriu 200.

padirbti pinigai: autentiškumo požymiai 200 rublių
Autentiškumo ženklai, matomi šviesoje

Ant priekinės pusės paviršiaus yra keturi sriegio fragmentai. Ryškiame lauke dešinėje yra vandens ženklas: paminklas užkastiems laivams ir numeris 200.

padirbti pinigai: mikroformos priekinėje pusėje 200 rublių
Microimages ant priekinės pusės

Viršutinės ir apatinės banknoto dalies priekinėje pusėje šalia saugos siūlų yra mikroteksas – lengvas užrašas žalia fone Rusijos banko. Dešinėje ir kairėje yra grafo prieplaukos vaizdai. Apatinėje šių vaizdų dalyje yra pasikartojantis užrašas “Sevastopolis”, pastebimas didinamuoju stiklu. Po paminklu užliejamiems laivams yra kartojasi užrašas “200 rublių”. Skaitmeninis nominaliosios vertės nominalas yra suformuotas iš pasikartojančio žodžio “Sevastopolis”.

padirbti pinigai: microimage ant 200 rublių atgal
Microimages ant atvirkštinės pusės

Kitame pusėje yra Krymo žemėlapis, sudarytas iš nedidelių grafinių elementų: 200 skaičiaus ir Krymo floros bei faunos atstovų mikroprojektų. Pagal Hersono vaizdą yra mikrotekstas: tamsiame fone yra šviesus kartotinis užrašas “Chersonesus Tavrichesky”.

padirbti pinigai: autentiškumo požymiai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas
Autentiškumo ženklai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas

Jei šiek tiek paversite sąskaitą sau ar sau, saugos diržu pastebėsite šviesius stačiakampius, kurie, pakreipę, pasisuksite aukštyn ir žemyn. Pažiūrėkite į saugos siūlą esant ūmiam kampui: jis taps ryškus, jame pasirodys rublio simbolis – ₽.

Kairėje, monofoniniame lauke po herbu, galite pamatyti žodį “Rusija”. Jei pakreipiate sąskaitą ir žiūri į šį lauką ūmaus kampo, matote nominalios vertės figūras, kurių kiekviena turi savo spalvą.

padirbti pinigai: autentiškumo ženklai, pastebimi liesdami
Autentiškumo ženklai, pastebimi liečiant

Raidės “Rusijos banko bilietas” ir “Dviejų šimtų rublių”, taip pat horizontalūs brūkšniai išilgai pastabos briaunų, išsiskiria į priekį.

2 000 rublių

padirbti pinigai: 2 000 rublių
Priekinė pusė

Iš priekinės pusės matyti Rusijos tiltas ir Tolimųjų Rytų federalinio universiteto Vladivostoko statyba, kitoje pusėje – kosminė paroda “Vostochny”.

padirbti pinigai: atvirkštinė pusė 2 000 rublių
Atgal pusėje

Apsauginis siūlas ant stoglangio atrodo kaip tamsi juosta su kartotiniais “CBR” užrašais.

padirbti pinigai: autentiškumo požymiai 2 000 rublių
Autentiškumo ženklai, matomi šviesoje

Dešinėje banknoto dešinėje pusėje esančiame ryškiame lauke yra vandens ženklas – tiltas ir 2 000 skaičių.

padirbti pinigai: mikroformas 2 000 rublių
Microimages ant priekinės pusės

Banknoto priekinės ir galinės pusės viršutinės ir apatinės dalys yra mikroteksas – pakartotiniai žodžiai “Bank of Russia”. Pažiūrėkite į universiteto įvaizdį – jo apatinėje dalyje yra pasikartojantis užrašas “Vladivostokas”. Tą pačią užrašą supa laukas su skaitmenine nominalo pavadinimu. Pagal pavadinimą “Du tūkstančiai rublių” yra mikroteksto juostelė “2 000 rublių”.

padirbti pinigai: mikroformas ant nugaros 2 000 rublių
Microimages ant atvirkštinės pusės

Užrašo gale yra Tolimųjų Rytų žemėlapis. Jį sudaro nedideli elementai – skaičius 2 000 ir Farerų salų floros ir faunos atstovai. Atvirkštinės dalies fonas susideda iš nedidelių kosmoso temos grafinių elementų. Pagal kosmodromo įvaizdį buvo pradėtas užrašas su neigiamu mikrotekstu “Kosmodromas Vostochny”.

padirbti pinigai: autentiškumo požymiai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas, iki 2000 rublių
Autentiškumo ženklai, matomi, kai keičiasi žvilgsnio kampas

Kai paversite banknotą sau ir sau ant saugos apsiausto, pastebimai iš vienos pusės nominalios vertės figūrų judesį. Akivaizdžiu kampu yra vaivorykštinio fono spalvoti rublio simboliai. Monofoniniame lauke su žodžiu “Rusija” (jis yra kairėje esančioje pusėje), kai atsiranda nuolydis, atsiranda 2 000.

Dešinėje skaitmeninio nominalo nominalas yra mėlynas laukas. Ant jo esančio kampo galite pamatyti rublio simbolį. Saulės įvaizdyje, kai banknotas virsta, aiškiai pastebimas perteikiantis blizgus žiedas.

padirbti pinigai: autentiškumo ženklai, pastebimi liesdami, 2 000 rublių
Autentiškumo ženklai, pastebimi liečiant

Paslinkite pirštu išilgai banknoto ir pajusite, kaip išilgai kraštų yra reljefo smūgis, skaitmeninis pavadinimo nominalas, paryškinamos užrašai “Banko Rusijos bilietas” ir “Du tūkstančiai rublių”.

Ką daryti su suklastotais pinigais?

Jei įtariate, kad turite rankines netikrą sąskaitą, netrukus pabandykite jų atsikratyti artimiausioje parduotuvėje. Yra labai tikras pavojus būti už barų. Baudžiamasis kodeksas numato, kad sąmoningai padirbti pinigai parduodami iki 5 metų prievartinio darbo ar laisvės atėmimo bausmės iki 8 metų, taip pat yra solidali bauda.

Buvo abejonių – eik į banką. Specialistai tirs įtartinas sąskaitas ir, jei reikia, išsiųs juos nuodugniam patikrinimui. Jei pinigai pasirodys esą tikri, komercinis bankas jį perves į nurodytą sąskaitą. Jei pasirodys, kad sugavote netikrą banknotą – deja, jo vertė nebus grąžinta.

Sukčiavimai gali būti perduoti policijai. Pasakyk man, kaip ir kada gavote šiuos pinigus, jie bus siunčiami į egzaminą ir pradės tyrimą. Galbūt bus galima atgauti žalą, jei jūs tiksliai prisiminsite, iš kur atsirado padirbtų banknotų.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3