Kaip pagerinti savo protinius sugebėjimus

Žmogaus smegenys yra nuostabus organas. Jis yra labiausiai prieinamas ir tuo pat metu sudėtingiausias “prietaisas” visatoje.

Mes siūlome keletą būdų, kurie padės “siurbti” smegenis.

Mokymas

 • Aerobinis pratimas. Tai yra pratimai, kuriuose deguonis yra pagrindinis energijos šaltinis. Aerobinis treniruotes stiprina raumenis, normalizuoja kraujotaką, šalina stresą. Neseniai Ilinojaus universiteto tyrimas taip pat parodė, kad “deguonies” pratybos turi teigiamą poveikį smegenims. Iš viso 30 minučių treniruotės per dieną, o kognityvinių funkcijų darbas pagerėja 5-10%.
 • Stiprumo pratybos. Ar niežėjimas yra bukas? Nesvarbu, kaip tai yra! Svorio kėlimo ne tik kaupiasi raumenis, bet taip pat gali padidinti vadinamųjų galvos smegenų kilmės neurotrofinio faktoriaus lygį, baltymą, kuris yra atsakingas už apsaugoti neuronus smegenyse.
 • Muzika. Kitame tyrime nustatyta, kad smegenys pradeda dirbti geriau, jei treniruočių metu klausysite savo mėgstamą muziką. Taigi, pasirinkite tinkamą muziką, kad galėtum paleisti į genijus.
 • Šokiai Tai puikus būdas išlaikyti tinkamumą, pagerinti plastiškumą ir koordinavimą. Be to, atsižvelgiant į gydytoją, neurophysiologist ir neuropsychiatrist, knygos “The Perfect smegenis bet kokio amžiaus”, Danielis Dzh.Amena, šokiai – tai taip pat puikus simuliatorius mąstymas. Galų gale, šokdami, mes naudojame įvairias smegenų dalis.
 • Golfas. Nesvarbu, kad jis vadinamas intelektualiuoju žaidimu: ne taip lengva apskaičiuoti smūgio jėgą ir rutulio trajektoriją, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Be to, gydytojai mano, kad golfo stimuliuoja jutimo smegenų žievės veikimą.
 • Joga. Pasirodo, senovės Indijos dvasinė ir fizinė praktika ne tik turi teigiamą poveikį sveikatai, bet ir pagerina atmintį, gebėjimą savikontrolę ir ilgalaikę dėmesio koncentraciją. Bent jau tokioms išvadoms atvyko Ilinojaus universiteto mokslininkai, vadovaujami Neha Gothe (Neha Gothe).

Maitinimas

 • Vanduo. 80% kūno sudaro vanduo. Tai būtina kiekvienam organui, bet ypač smegenims. Kito mokslinio eksperimento metu buvo nustatyta, kad trokštantys žmonės blogiau susidoroja su loginėmis problemomis nei tie, kurie prieš bandymą gėrė pusę litro vandens.
 • Omega-3. Nesočiosios riebalų rūgštys yra labai naudingos. Įskaitant smegenis ir nervų sistemą. Jie užtikrina greitą energijos srautą, reikalingą perkelti impulsus iš ląstelės į ląstelę, o tai savo ruožtu didina protinius sugebėjimus ir padeda greitai išgauti reikiamą informaciją iš “atmosferos” rezervuarų. Omega-3 daug žuvies, graikinių riešutų ir sėmenų aliejaus.
 • Žaliai. Špinatai ir kiti žalumynai yra folio rūgštis, vitaminai E ir K. Šios medžiagos neleidžia vystytis demencijai (demencijai). Be to, antioksidantai, esantys žalia, apsaugo smegenis nuo insulto, Alzhaimerio ir Parkinsono.
 • Obuoliai. Jų sudėtyje yra kvercetino – medžiagos su spazmolitiniu, priešuždegiminiu ir kitokiu naudingu poveikiu. Tačiau mums svarbiausias dalykas yra tai, kad kvercetinas apsaugo smegenų ląsteles nuo žalos, todėl neleidžia pažeisti jo pažinimo savybių. Dauguma jo obuolių žievelės.
 • Riešutai Jie yra daug baltymų, o baltymai aprūpina smegenis energija. Be to, riešutai yra daug lecitino, kurio trūkumas organizme gali sukelti išsėtinę sklerozę ir kitas nervų ligas.
 • Vitaminai. B9 (citrusai, duona, pupelės, medus) ir B12 (kepenys, kiaušiniai, žuvys) – be šių medžiagų, neįmanoma normaliai veikti organizme. Pirmasis reikalingas norint sukurti ir išlaikyti naujas ląsteles sveikoje būklėje, o antrasis – senyvo demencijos simptomų ir mąstymo sumaišties.
 • Kiaušiniai. Kas buvo anksčiau: vištiena ar kiaušinis? Galbūt atsakysite į šį filosofinį klausimą, jei valgysite abu. Galų gale vištienos kiaušinis yra cholino šaltinis, jis padeda vystytis smegenų pažinimo funkcijoms, ty gebėjimui suprasti, mokytis, mokytis, suprasti, suvokti ir procesą.
 • Pienas Gerkite, vaikai, pienas, būsite sveiki! Galų gale, pienas yra kalcis, kuris stiprina kaulus. Be to, mokslininkai nustatė, kad stiklinė pieno per dieną pagerina atmintį ir kitus psichinius gebėjimus.
 • Kava. Tai nėra pokštas. Moksliniai tyrimai parodė, kad kofeinas gali pagerinti dėmesį ir trumpalaikę atminties. Ir, žinoma, pridurs žvilgsnio.
 • Šokoladas. Jūs einate į egzaminą – valgote šokoladą. Visi tai daro, bet nedaug, kas žino, kodėl. Atvirkščiai, mažai žmonių žino, kaip šokoladas daro mus protingesnes. Tai viskas apie gliukozę ir flavonolius. Cukrus pagreitina reakciją ir pagerina atmintį, o flavonoliai skatina kitus pažinimo įgūdžius.

Kasdienybė

 • Geras miegas Mes jau kalbėjome apie tai, kaip svarbus miegas yra normalus gyvenimas. Mes pakartosime tik 1 tarybą iš 27 – judėjimo convolutions, reikia miegoti mažiausiai septynias valandas per dieną.
 • Nap Dozing yra naudinga. Tai neginčijamas faktas. Klausimas yra, kiek? Ideali pietų miego trukmė yra 10-20 minučių. Asmuo neturi laiko užmigti ir jam lengviau prabusti. Bet, kita vertus, mokslininkai teigia, kad geriausiai veikia smegenys 90 minučių mieguistumą (gerina atmintį, yra kūrybinių idėjų). Daugiau informacijos apie dozę infografikoje.
 • Įprastas gyvenimo būdas. Pertrauka! Taip, taip, vieną dieną sunaikinti nustatyta tvarka metų – turėti kava kavinėje ir kitas ne 9 ir 11 val, eiti į darbą naują maršrutą pertvarkyti dalykus dienoraštis. Tokie “virpesiai” yra labai naudingi – jie padeda smegenims būti geros formos.
 • Sense organs. Kitas įdomus smegenų mokymasis yra atskirų pojūčių pablogėjimas. Pavyzdžiui, klausymas. Norėdami tai padaryti, užsukite akis ir pabandykite vaikščioti aplink kambarį, daugiausia dėmesio skiriant tik aplinkiniams garsams.
 • Darbo vieta. Ant stalo ar velnias sulaužys koją? Tada ir mano galvoje. Neužkrečiama darbo vieta – ne tik negraži, bet ir daro didelį poveikį produktyvumui. Neigiamai veikia. Įdėkite savo darbo vietą taip, kad būsite nustebinti, kiek smegenys pradės dirbti greičiau.
 • Kontūrai. Jei jums sunku susikoncentruoti į kokią nors užduotį (ir ją tikrai reikia) pabandykite paimti rašiklį, popierių ir piešti. Schemos, lentelės ir kiti kontūrai padės susikoncentruoti ir, galbūt, atvers naują problemos viziją.
 • Pastabos. Iš rankų naudinga ne tik piešti, bet ir rašyti. “Gadgets” beveik išstumia popierių iš mūsų gyvenimo, todėl mes vargu ar netapsime protingesni. Galų gale, rankraščio kūrimas sukuria aukštesnes smegenų funkcijas, tokias kaip atmintis, dėmesys, psichomotorinis koordinavimas ir kt. Tai nėra atsitiktinumas, kad užsienio kalba, parašytas ranka, prisimenamas geriau nei įvesta klaviatūroje.
 • Minčių skrydis. Visi žino minčių šokį. Būtent tada, kai reikia galvoti apie projektą, jūsų galvoje yra tūkstančiai vienos idėjos, bet ne viena būtina. Tokiais laikais mes stengiamės “pažaboti” atsitiktinai praleisti mintis ir, galiausiai, verstis verslu. Ir veltui. Mokslininkų moksliniai tyrimai rodo, kad atleidžiant mintis laisvame skrydyje, mes skatiname smegenų kūrybinę veiklą. Taigi atsipalaiduokite ir leiskite sau tiesiog svajoti.

Mokymai

 • Naujovė Nauja, sudėtingesnė veikla skatina dopamino išsiskyrimą, kuris prisideda prie neuronų augimo. Eik į intelektinę laiptinę. Kiekvieną kartą komplikuokite savo užduotį – išspręskite sudėtingesnius galvosūkius, skaitykite protingas knygas.
 • Orientacija. Ar tu blogai žinai savo miestą ar net rajoną? Puiku! Psichinių gebėjimų ugdymo požiūriu. Naujų maršrutų plėtra ugdo atminimą, dėmesį ir kitas kognityvines funkcijas.
 • Žaidžia. Muzikantai turi gerai išplėtotą smegenų paritetalinę lupą, atsakingą už klausos, motorinių ir vaizdinių erdvių įgūdžius. Jei norite “išpumpuoti” šias savybes, pabandykite sužinoti, kaip žaisti bet kokį muzikos instrumentą.
 • Užsienio kalbos. Antrosios ar trečiosios kalbos įsisavinimas padeda pagerinti atmintį, išplėsti horizontą ir apsaugo kūną nuo Alzheimerio ligos.
 • Žodinė kalba. Jei ką nors pasakote garsiai, tai geriau prisiminti. Įrodytas mokslinis faktas.
 • Teigiamas mąstymas. Teigiamos psichologijos specialistai yra nepaliaujami ir vieningi: galvoti apie gerą ir tapti protingesni.

Poilsis

 • Meditacija. Mes jau parašėme apie tai, kaip meditacija veikia smegenis. Prisiminkite tik tai, kad reguliarios meditacinės praktikos padeda atsikratyti staigios nerimo jausmo, labiau reaguoti į fizinį negalavimą ir geriau suprasti kitus žmones.
 • Kompiuteriniai žaidimai. Televizijoje jie šaukia, kad vaikai iš kompiuterinių žaidimų juokauja, kad paaugliams, kurie praleidžia daug laiko už “Xbox”, blogėja. Tačiau Ročesterio universiteto profesorius teigia, kad žaidimai gerina daugiapakopį ir erdvinį mąstymą. Be to, loginiai kompiuteriniai žaidimai negali būti vadinami “smegenimis”.

Santykiai

 • Pokalbiai. “Labas, kaip sekasi?” – nekenčiu šios frazės? Tai gaila laikas “tuščiai” prattlingai? Norėčiau pradėti dialogą griežtai pagal bylą? Viena vertus, tai pagirtinas, bet, kita vertus, net trivialūs pokalbiai, “apie nieko”, ugdo pažinimo funkcijas – kalbą, dėmesį ir kontrolę.
 • Seksas. Jis yra malonus visais atžvilgiais veiklos padidina serotonino lygį kraujyje ( “laimės hormono”, kuri, be kita ko, didina kūrybingumą) ir oksitocino ( “Trust hormonas” – padeda žmogui mąstyti naujomis kryptimis ir imtis drąsių sprendimų).
 • Juokas Jis, kaip ir seksas, yra geriausias daugelio ligų išgydymas. Jei ilgą laiką užsiimate intensyvia intelektine veikla, tuomet, kai atvykstate iš darbo, nebus verta užsiimti Schopenhauerio apimtimi. Suteikite smegenų poilsį, įjunkite gerą komediją ir nuoširdžiai juokiatės.
 • Protėviai. Į prestižinį žurnalą, skirtą socialinei psichologijai, buvo paskelbtas įdomus tyrimas. Pasak jo, žmonių, kurie galvoja apie savo protėvius, prieš atlikdami bandymus atminties, mąstymo ir dėmesio, gauti geresnius rezultatus, nei tie, kurie ne minties apie senelius. Sunku pasakyti, kaip objektyvūs yra mokslininkų argumentai, bet yra naudinga žinoti savo genealogiją.

Ir kaip tu traukiate smegenis?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =