Kas yra rašymas? Mes tiesiog kalbame apie sudėtingą

Kaip lengva pasakyti apie kompleksą? Kaip perteikti sudėtingą idėją? Kaip paaiškinti medžiagą vaikui? Pavargę nuo nuobodžių pristatymų? Buvo daug tokių situacijų, kol mes sužinojome apie rašymą. Po ilgo gyvybingumo tyrimo supratau: rašydami rašybą – tai būtent tai, ko mes ieškojome.

“Scribing” – tai sudėtingos reikšmės vizualizavimo procesas paprastais vaizdais, kuriuose informavimo procese vyksta paveikslėlių piešimas.

Tačiau suprasti, geriau pamatyti vaizdo įrašą ar gyvą kryžiaus atlikimą.

2

Rašymo ypatumas, palyginti su kitais sudėtingos informacijos pateikimo būdais, yra tai, kad naudojamasi kaip klausa, vizija ir vaizduotė. Kai pateikiant informaciją pateikiamas paprastų vaizdų brėžinys, žmogus ne tik supranta tai geriau, bet ir prisimena.

Pakanka prisiminti, kaip kiekvienas iš mūsų ėjo į mokyklą. Buvo pamokų, kurie trunka be galo, ir daugelis brėžinių marginose arba paskutiniuose užrašų knygelės puslapiuose leido daugeliui palengvinti pokalbio laukimą. Ir, žinoma, mokytoja, atradusi studento piešinį, sakė: “Ay-yai-yay”, arba parašė pastabą savo dienoraštyje. Ir teksto pasaulis vis labiau įsisavina mūsų vizualinį principą, būdingą visiems žmonėms.

Mūsų vaizdo komponentas kartais bandė pereiti, bet galų gale mes pradėjome kurti paveikslėlį, kuriame neįmanoma nubrėžti rimtų pamokų eskizų. Kad esame suaugę, mes turime išreikšti savo mintis kalbine ir abstrakčia pagalba.

1

Kas atsitiko, kai mes užaugo? Dauguma iš mūsų turi stereotipus, kurį gali išskirti tik menininkai. Tikrai? Bet kiekvienas iš mūsų gali parengti eskizą. Ir mes nemanome teksto, o vaizdų. Kada tu galvoji apie jūrą, ką tu įsivaizduoji: žodis “jūra” ar jūra vaizdas?

Scribing skirtas paaiškinti sudėtingas reikšmes, švietimą, reklamą ir reklamą, pristatymus ir ataskaitas, įrašų laikymą ir dienoraščius. Mūsų nuomone, ją kiekvieną dieną gali naudoti bet kuris asmuo. Taip, visose šiose srityse yra technologijų, bet automobilis buvo išrastas? Ir mes tikime, kad geriau naudoti modernias technologijas.

Rašymo rūšys

 1. Vaizdo įrašai – vaizdo įrašo kūrimas ir naudojimas raštu.
 2. Rengiant tokius renginius kaip konferencijos, seminarai, pristatymai, mokymai. “Skriber” tiesioginį renginį sukuria pagrindinę prasmę.
 3. “3D-scribing” – 3D formato rašiklių naudojimas norint sukurti vaizdus garsu. Rezultatas yra graži istorija, kurią galima paliesti ir prisiminti.

Įrankiai rašymui

Patyręs scriber gali naudoti bet kokį paviršių ir įrankį, kuris palieka taką vaizdui pavaizduoti.

Paprastai parinkimui parinkti yra pasirinkta bet kuri iš šių priemonių:

 • rašiklis (žymeklis, rašiklis)
 • sketchbook
 • flipchart
 • piešimo lenta
 • tabletė su plunksna (nors taip pat galite vairuoti pirštą ekrane),
 • kompiuteris.

Pagrindiniai scribingavimo etapai

Pirmasis ir svarbiausias dalykas yra išmokti atskirti pagrindinę reikšmę, kurią norite perduoti žmonėms. Dažnai atsitinka taip, kad už daugybės žodžių, teksto ar paveikslėlių supainiojimo žmonės praranda savo istorijos esmę.

Todėl rekomenduojame organizuoti mokymą taip:

 1. Ateik idėja. Tai turėtų būti suprantama ir priartėti prie auditorijos.
 2. Paruoškite scenarijų. Iš anksto supraskite ir užrašykite, ką pasakysite ir kokie vaizdai bus reikšmingi.
 3. Piešti eskizus. Jų skaičius ir greitis, su kuriuo jie sukuriami, turi sutapti su laiko įvertinimu.
 4. Sukurkite vaizdo įrašą arba atlikite rašymo sesiją.
 5. Pažvelk į mėgstančius klausytojų veidus. 🙂

Skrybavimas ir vaikai

Įsivaizduokite, jūsų vaikas buvo paprašytas mokytis poema namuose. Ir taip, tai parašyta raidėmis. Tačiau vaikui sunku tai prisiminti. Pabandykite taikyti scribing.

Paimkite, pavyzdžiui, šį tekstą:

Frost ir saulė, nuostabi diena.

Ką tu liūdnūs, mano brangioji draugė?

Paprašykite vaiko parašyti paveikslėlius, kuriuos jis susieja su poemos žodžiais, ir tuo pačiu metu ištarkite tekstą garsiai. Kaip pasirinkimas:

 • Frost (snaigė) ir saulė (saulė), puiki diena (kalendorius su šypsena).
 • Apie ką (klausimo ženklas) esate liūdnas (liūdna šypsena), mano draugas (rankos tvarsis) yra žavingas (šypsokis susižavėjimas ar apkabos)?

Jūsų vaikas išsiaiškins, kokius vaizdus perduoti prasmę. Galų gale jis ne tik greitai išmoksta poema, bet ir suinteresuotas pats procesas.

Taip pat galite paaiškinti vaikams sudėtingus procesus – nekelti juos dideliu teksto kiekiu, bet praleiskite juos supaprastintais brėžiniais.

Pagrindinės klaidingos sąvokos

 1. “Aš negaliu pritraukti”. Aha, žinoma! Vienas iš piešimo brėžinyje privalumų yra tai, kad vaizdai (eskizai, piešiniai) turėtų būti kuo paprastesni. Naudodami penkis pagrindinius elementus (kvadratas, apskritimas, trikampis, linija ir taškas) galite vaizduoti tai, ko jums reikia.
 2. “Aš nesugebu redaguoti kompiuteryje.” Šiuo metu yra programinės įrangos produktų, kurie nėra sunkesni nei “Word”. Tiesiog pabandykite. Ekstremaliomis aplinkybėmis tiesiog pašalinkite išvaizdos ir peradresavimo į telefoną procesą.
 3. “Aš nesuprantu, kur jį taikyti.” Patikėkite, kad rašymas gali būti naudojamas kiekvieną dieną. Pabandykite suplanuoti savo planus paprastomis nuotraukomis: pamatyti, kiek tai yra patogiau.
 4. “Kiti gali nepripažinti mano darbo.” Kartais žmogus bijo, kad kiti sakys, kad jis nepakankamai gerai ar net juokėsi, matydamas suaugusiųjų sėdėjimą ir eskizų eskizus. Gaukite eskizų knygą ir mesti raštines tik sau. Kai nuspręsite, ką turite, galite parodyti kitus.

Žinoma, sunku iš karto išmokyti asmenį rašyti. Todėl mes ketiname išleisti pirmąją knygą apie rašymą, dėl kurios galite sužinoti, kaip ją taikyti, kad galėtumėte išspręsti savo kasdienes užduotis. Norėdami tai padaryti, mes pradėjome “Platform Boomstarter” platformos projektą. Mūsų knyga taip greitai sukėlė žmonių susidomėjimą, kad per dešimt dienų (iš planuotų 45) surinkome 91% reikalingų lėšų!

Pavel Petrovsky,

Knygos knyga

3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 44 = 53