Terminalo komandos, apie kurias visi turėtų žinoti

terminalo piktogramaNepaisant to, kad grafinių sąsajų ir bet kuriuo patogiu manipuliatoriai kaip Magic Mouse ir Magic Trackpad visur, Terminal.app programa yra vis dar gana naudinga ir šiek tiek “Geek” įrankis atlikti tam tikrus veiksmus, kurių dauguma iš mūsų yra susipažinę, o paviršutiniškai. Tiesą sakant, nieko sunku “įtvirtinti”, todėl visiems “MacRadar” skaitytojams aš parengiau terminalo komandas, kurios gali būti naudingos.

Visų pirma verta paminėti, kad pats “Terminal.app” programa, kaip ir visos naudingos naudingosios programos, yra aplanke “Programos> Utilities”. Iškart po jos paleidimo pamatysite eilutę, kurioje bus parašytas kompiuterio ir dabartinio katalogo pavadinimas, o po dolerio ženklo ($) – linksmas mirksintis kursorius, kuris kviečia jus į savo pirmąją komandą …

terminalas

Failų ir aplankų sąrašas – ls

Pagal numatytuosius nustatymus, paleidus programinę įrangą, vartotojo namų aplankas yra pasirinktas kaip darbo aplankas. Norėdami gauti failų ir aplankų sąrašą, tiesiog paleiskite komandą iš dviejų raidžių ls.

terminalas-ls

Yra keletas šios komandos variantų, kuriuos vadina skirtingi raktiniai žodžiai (iš tikrųjų yra daug daugiau):

 • ls -l parodys išsamią informaciją apie kiekvieną elementą, įskaitant prieigos teises, failo dydį ir tt Be to, pirmasis simbolis kiekvienoje eilutėje bus nustatyti duomenų tipą: jei tai yra lotyniška raide «D», tada mes turime katalogą, ir jei brūkšnelis (-), tada paprastas failas.
 • ls-a Rodomas visų aplanke esančių failų ir katalogų sąrašas, įskaitant paslėptus elementus (kurių pavadinimai prasideda tašku “Mac OS X”).

Pastabos šeimininkei: raktai gali būti lengvai sujungti vienas su kitu, taigi, jei norite peržiūrėti išsamią informaciją apie visus katalogo elementus, įskaitant paslėptus failus, jūsų komanda turėtų atrodyti taip: ls -la

term-ls-la

Perkelti tarp katalogų – cd

Šios komandos pavadinimas nėra iš senų kompaktinių diskų, kuriuos Apple sėkmingai nužudė savo skaitmenine “iTunes Store”, bet iš dviejų angliškų žodžių “pakeisti katalogą” – tai, ką ji daro:

 • Parašyk cd muzika – ir terminalas pateks į muzikos aplanką, jei, žinoma, jis egzistuoja jūsų dabartiniame kataloge.
 • Norėdami išeiti į aplanką, kurio aukštis yra aukštesnis, naudokite komandą cd .. (su dviem taškais).
 • Ir paleidę cd komandą, jūs iškart perkeliate į vartotojo namų katalogą.

Terminas-CD

Visas kelias į darbo katalogą yra PWD

Šios komandos pavadinimas taip pat kilęs iš pirmųjų frazių “spausdinti darbo katalogą” raidžių. Bet kuriame kataloge esate šios komandos rezultatas yra visas kelias į dabartinį katalogą.

terminas-pwd

Sukurti katalogą – mkdir

Ši komanda sukuria katalogą su nurodytu vardu. Pavyzdžiui, mkdir Temp sukurs Temp katalogą dabartiniame aplanke. Jei pamirštumėte, kurioje kataloge esate šiuo metu, naudokite pwd:

term-mkdir

Failų ir katalogų ištrynimas – rm, rmdir

Per šį veiksmą per terminalus reikia atsižvelgti į nedidelį, bet svarbų niuansą: nėra šiukšliadėžės, taigi duomenys bus visam laikui ištrinti.

Bet apskritai komanda rm test1.txt pašalins failą test1.txt iš dabartinio katalogo. O jei pridėsite, sakyk, raktas “i” (rm-i test2.txt) vartotojas turės patvirtinti ištrynimą.

term-rm-files

Deja, katalogų ištrynimas yra sudėtingesnis, nes šiai veiklai yra kelių rūšių komandų:

 • rmdir testas ištrins tik Tyrinio katalogą, jei jis tuščias ir jame nėra vidinių aplankų ar failų.
 • rm -r Test2 rekursyviai ištrina visus “Test2” failus ir aplankus ir ištrina juos pačioje pabaigoje.

term-rmdir

Failų perkėlimas ir kopijavimas – mv ir cp

Du komandos atlieka beveik tuos pačius veiksmus, todėl jų parametrų sąraše jie yra vienodi. Jei noriu perkelti failą iš vieno katalogo į kitą, tada turiu naudoti šią komandą:

mv ~ / test1.txt ~ / Documents / test1.txt

Pirmasis parametras (~ / test1.txt) yra failas, kurį turime perkelti, o antrasis – paskirties katalogas ir gautas failo vardas.

Ir vėl, pastabos savininkas. Pirma, kaip jūs tikriausiai jau spėjote, jums nereikia eiti į tinkamą katalogą, kad atliktumėte veiksmus dėl failų. Pakanka žinoti jo pavadinimą, visą kelią ir naudoti jį kaip komandos parametrą.

Antra, kad kiekvieną kartą nerašyti kelio į namų katalogą, pakanka naudoti tildą (~). Pavyzdžiui, įrašykite ~ / Dokumentai prilygsta / Vartotojai / vartotojo vardas / dokumentai.

Norėdami kopijuoti failus, tiesiog pakeiskite mv apie cp:

term-mv-cp

Kitos komandos

Žinoma, negalima apibūdinti visų galimų komandų (pvz., Jų raktų), todėl aš sustabdysiu keletą įdomių ir naudingų “kopijų”:

 • Vykdykite bet kokią programą, naudodami komandą atviras, nurodant kelią prie programos ir jo pavadinimą per erdvę. Pavyzdžiui, atidarykite /Applications/Airfoil.app
 • Naudojant komandą kas galite pamatyti sistemos naudotojų prisijungimą. Žinoma, tai svarbu tik tuo atveju, jei darbas šiame kompiuteryje apima kelių naudotojų arba aktyviosios SSH įvestį.
 • Komanda katė test.txt leis parodyti failo pavadinimą test.txt terminalo lange, bet jo negalima redaguoti (reikia naudoti teksto redaktorių, pvz., “nano”, “vim” arba “emacs”), tiesiog jį peržiūrėkite.
 • Atšaukti bet kurios komandos vykdymo procesą (ar tai būtų “ping” ar “shell” scenarijus) visada galima padaryti naudojant universalųjį klavišų kombinaciją "Control + C".
 • Išvalyti terminalo langą iš daugybės teksto yra pakankamai paprastas paleidžiant komandą aišku.
 • Norėdami atlikti kai kurias komandas, jums gali prireikti administratoriaus teisių. Greičiausias būdas tai padaryti yra pridėti komandinę eilutę sudo. Tokiu atveju terminalas paprašys įvesti slaptažodį iš savo sąskaitos.
 • Komandos pagalba galite peržiūrėti veikiančių procesų sąrašą viršuje, tačiau tokiu atveju duomenys atrodys mažiau akivaizdūs nei sistemos stebėjime.
 • Norėdami parodyti išsamią pagalbą bet kurioje komandoje, galite naudoti žmogus, nurodant dominančios komandos pavadinimą per erdvę.
 • Aš beveik pamiršau paminėti tiesiog fantastišką paieškos įrankį grep, su kuria galite rasti teksto eilutę failo arba, tarkim, konkretaus proceso proceso sąraše (pavyzdžiui, ps ax | grep smbd)

Galbūt dėl ​​to ir pasibaigsiu, ir jei aš kažką praleidau ar neteisingai nurodžiau – sveikinu komentaruose.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 82