Jak wybrać dobrą walizkę: 10 wskazówek od Robinzon.ru

1. Ustal z materiałem: tkanina lub plastik

Dwie oczywiste zalety tkaniny walizki – niższa cena i obecność zewnętrznych kieszeni, w których można umieścić małe rzeczy potrzebne podczas podróży oraz pamiątki zakupione w ostatniej chwili przed wyjazdem.

Plastikowe walizki zwykle trwała tkanina, nie ulegają zamoczeniu i są łatwe do czyszczenia: wystarczy wytrzeć szmatką. Dzięki solidnemu korpusowi w plastikowej walizce możesz bez obaw transportować delikatne rzeczy.

Layfak: aby zachować wygląd walizki i chronić ją przed zadrapaniami, należy kupić torbę na bagaż.

2. Wybierz odpowiedni rozmiar

  • Mała walizka (wysokość do 59 cm) nadaje się na krótką wycieczkę przez kilka dni.
  • Średnia walizka (wysokość do 70 cm) – idealny do podróży dla jednej osoby przez 2 tygodnie lub dwa, ale przez 7 dni.
  • Duża walizka (wysokość 70-80 cm) – wybór dla długich podróży razem, a nawet trzech razem z małym dzieckiem.
  • Bardzo duża walizka (wysokość ponad 80 cm) – towarzysz podróży rodzinnych. Jednak przy takiej walizce można poruszać się tylko po wodzie lub na lądzie.

walizki o różnych rozmiarach
Walizki Ricardo, kolekcja Piemont
Layfak: wagi bagażu pomogą ci poznać dokładną wagę walizki w momencie odbioru i prawidłowo rozdzielają rzeczy w razie potrzeby.

3. Bardzo ważne koła

Walizki są dwukołowe i czterokołowe. Kiedy rzucasz walizką na dwa koła, jedna czwarta ciężaru spada na twoją rękę. Obszerna walizka będzie ciężka do przenoszenia.

Walizki na czterech kołach – lekkie i zwrotne: każde koło jest zamocowane na oddzielnej osi i może obracać się o 360 stopni. Ale może jeździć tylko na stosunkowo płaskiej powierzchni: na nierównych obszarach będzie musiał ją podnieść. Przy okazji pamiętaj, że nie możesz podnieść załadowanej walizki na przesuwaną rączkę.

Optymalny wybór – czterokołowa walizka z podwójnymi kołami lub tylnymi kołami o większej średnicy. Ta walizka może być zrolowana na czterech kołach na płaskiej podłodze, a na chodniku lub piasku przechylić i przeturlać się na dwóch.

Layfak: wybierając walizki na bagaż podręczny, pamiętaj, że w modelu z dwoma kołami zmieści się więcej rzeczy.

4. Wybierz jasny lub oryginalny koloryt

Taką walizkę szybko zauważysz na taśmie bagażowej, a ty nie musisz stać blisko niej przez długi czas próbując znaleźć swój bagaż wśród dziesiątek podobnych. Poza tym nie weźmiesz cudzej walizki zamiast swojej. W filmie ta historia często staje się początkiem zabawnej przygody, ale w prawdziwym życiu wkrótce przyniesie wiele zmartwień.

Walizka Travelite 70558 Graphix Trolley M
Walizka Travelite 70558 Graphix Trolley M
Layfak: przed oddaniem do bagażu zawiąż jasną wstążkę na walizce, naklej naklejkę, powiesić tag adresowy lub załóż osłonę – wszystko to przyspieszy wyszukiwanie na taśmie bagażowej.

5. Nie zaniedbuj gałęzi gałęzi

Nie da się założyć w walizce garnituru biznesowego lub wieczorowego lub pięknej sukienki, aby po przybyciu na miejsce nie było zagnieceń ani zagnieceń. Będziesz musiał poświęcić czas na szukanie żelazka lub suchego sprzątacza, aby zapewnić odpowiedni stan. Wyjście to walizka walizki, w której można dokładnie umieścić kurtki i sukienki.

Layfak: wybierz walizkę, w której znajduje się osłona ubrań lub kup ją dodatkowo.

6. Dla większej niezawodności – zatrzaski

Zatrzaski na plastikowej walizce ochronią twoje rzeczy przed deszczem: nawet w dzień pod tropikalną ulewą nie spadnie. Ponadto, dzięki klamrom w walizce, temperatura i wilgotność, na które zamknąłeś ją przez długi czas, są zachowane.

Walizka Samsonite D18 * 175 Aeris Spinner 75
Walizka Samsonite D18 * 175 Aeris Spinner 75
Layfak: jeden z zamków zawsze ma blokadę kodu. Więc ta walizka może być używana jako sejf w pokoju.

7. W przypadku samodzielnego podróżowania bardziej praktyczne jest zabranie dwóch średnich walizek zamiast jednej dużej walizki

Oto kilka zalet zakupu dwóch walizek średniej wielkości:

  • Każdy z was może wziąć wystarczającą liczbę rzeczy, ale nie będziecie mieli przeciążenia.
  • Jest wygodniej dla wszystkich, aby przetaczali swoją małą walizkę niż jedną – raczej ciężką i obszerną.
  • Dwie walizki jako dwie osobiste półki w szafie: każda z nich stawia rzeczy na swój gust, nie drażniąc partnera bałaganem lub, przeciwnie, nadmiernie zgrabną aranżacją. Tak, i znajdź właściwą rzecz łatwiej w pojedynczej walizce niż w ogóle.
Layfak: jeśli nadal decydujesz się na jedną walizkę, wybierz model z tymi samymi połówkami lub partycją.

8. Czy lubisz zakupy w podróży? Potrzebujesz walizki ze zwiększoną głośnością

Z każdej podróży przynieś też torbę z zakupami? Następnie wybierz walizkę ze zwiększoną głośnością: otwórz zamek błyskawiczny – a teraz masz dużo wolnego miejsca. Najczęściej są walizki materiałowe z przedłużeniem, ale można też znaleźć modele plastikowe.

Walizka Samsonite 77D * 006 Caphir Spinner 80 Exp
Walizka Samsonite 77D * 006 Caphir Spinner 80 Exp
Layfak: jeśli lubisz zakupy, kup plastikową walizkę ze sztywnego polipropylenu. Może być noszony pusty lub niepełny.

9. Najlepszym rozwiązaniem dla podróży służbowych jest uprząż

W przypadku podróży służbowej przez dwa lub trzy dni nie będziesz potrzebować nawet małej walizki, ponieważ zajmie Ci to sporo rzeczy. Głównym zadaniem jest utrzymanie ich w nieskazitelnym stanie. Z tym uporem. W jednym z jego gabinetów można umieścić garnitur lub sukienkę na wieszaku, w innych – inne rzeczy, mocując je paskami.

Do małych rzeczy dostarczane są kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne. W niektórych portchach w miejscu składania kombinezonu znajdują się specjalne wypełniacze, które nie pozwalają na pojawianie się zagnieceń.

Portfolio Ricardo 069-22 * DFL Mar Vista
Portfolio Ricardo 069-22 * DFL Mar Vista
Layfak: większość linii lotniczych pomija portfele w bagażu podręcznym, chociaż ich rozmiar jest większy.

10. Nie bądź skąpy

Kupujesz walizkę, jeśli nie na całe życie, potem przez dokładnie dziesięć lub dwa lata. Nie wyrośnie z tego, nie stanie się mały ani duży, jest mało prawdopodobne, że wyjdzie z mody. Zaoszczędzisz, kupując noname model od chińskich producentów, a każda podróż będzie prezentować niespodzianki w postaci nagle upadłego koła, rozdartej podszewki lub zasuwanego rygla. Wysokiej jakości walizka to inwestycja w przyszłości przyjemne i wygodne podróżowanie.

Layfak: zwróć uwagę na gwarancję, w niektórych przypadkach ma 10 lat.

Na listach tego, co każdy powinien robić w swoim życiu, musi być punkt “Więcej do podróży”. I dodałbym “… i zdobądź fajną walizkę”. Kup go, nawet jeśli wkrótce nie wyruszysz w podróż. W końcu, jeśli twoja idealna walizka jest w szafie, znajdziesz okazję, aby wyruszyć w podróż, aby ją wyjąć.

Potrzebuję walizki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − 58 =