Kde je lepšie pracovať: v solídnej spoločnosti alebo v malej útulnej spoločnosti?

Riešenie, kde je lepšie pracovať – ​​v malom, ale s veľkým potenciálom alebo v silnej spoločnosti, ktorá už existuje – je pre žiadateľa najdôležitejšie, najmä na začiatku jeho kariéry. Nie je to o tom, čo je dobré alebo zlé. Výber spoločnosti podľa vašich predstáv výrazne závisí od toho, aké výšky chcete dosiahnuť a čo ste ochotní urobiť v tejto alebo tej organizácii.

Jednoducho povedať, čo je lepšie – veľký podnik alebo malý priateľský tím – je nemožné. Napríklad veľké spoločnosti dokážu ponúknuť impozantný sociálny balík, existujú však výnimky. Teraz sa môžete stretnúť s organizáciami s menej ako 100 zamestnancami, v ktorých sa chlpy ponúknu nie horšie ako v podnikoch.

Samozrejme, pri výbere ideálneho pracoviska v jednom sociálnom balíku nie je záležitosť obmedzená.

Výhody veľkej spoločnosti

Veľké korporácie, potom sú veľké, ktoré majú jedinečné výhody a výhody na trhu. Problémy začínajúcich sú tu mýtus. Všetko je naplnené úspechom a dôverou v budúcnosť. Je zlé mať také výsady?

Zjavná organizačná štruktúra

Pri výbere veľkej spoločnosti si môžete byť istý, že už roky existuje dobre zavedený mechanizmus práce. Je to obrovský stroj s jasne definovanými pravidlami, ako robiť tieto alebo iné veci. Pracujete vo veľkej organizácii, budete presne vedieť, čo robíte, aké miesto ste obsadili v oddelení a dokonca aj to, ako dosiahnuť propagáciu. Táto možnosť nie je vhodná pre všetkých. Ale ak chcete stabilitu a máte jasný plán pre kariérny rast pred tvojimi očami, to je presne to, čo majú veľké firmy.

Dobrý sociálny balík a “zlatý padák”

Veľké spoločnosti spravidla poskytujú svojim zamestnancom dobré výhody vo forme bezplatného zdravotného poistenia alebo dobrých daňových odpočtov penzijného fondu. Čím nižšie sú príjmy právnických osôb, tým menej pravdepodobné, že si môžu dovoliť platiť za sociálne dávky života.

Samozrejme, všetky tieto privilégiá sú dôležité iba v prípade, že ich chcete použiť. Štúdie ukazujú, že len o niečo viac ako polovica zamestnancov veľkých spoločností, ktoré majú možnosť pracovať na čiastočný úväzok, využívajú bonusy; pravidelných zamestnancov – iba 77%. Bez ohľadu na veľkosť organizácie by bolo dobré zistiť úplný zoznam výhod, ktoré máte k dispozícii.

Schopnosť zmeniť oblasť činnosti bez zmeny práce

Korporácie vyžadujú veľké množstvo špecialistov z rôznych profilov. Aj keď je vaša špecializácia dostatočne úzka, máte šancu zmeniť svoju úlohu v spoločnosti a zvládnuť novú pozíciu bez toho, aby ste zmenili svoju aktuálnu prácu.

Problémy veľkej spoločnosti

Práca vo veľkej organizácii sa zdá byť na prvý pohľad ružová a lákavá. Ale ak ste odhodlaní stať súčasťou veľkej korporácie, zvážte niektoré jej nevýhody.

Žiadna zmena (alebo sa to stane pomaly)

Akékoľvek zmeny vo veľkých spoločnostiach môžu trvať veľa času. Dokonca aj vtedy, keď je manažment otvorený novým nápadom (čo sa nie vždy deje), zmeny v oddelení alebo vytvorenie nového produktu môžu trvať veľmi dlho. Nakoniec mnohí chcú nechať svoju známku v spoločnosti. V malej organizácii je oveľa jednoduchšie to urobiť ako vo veľkej organizácii.

Nedostatok oboznámenia s ostatnými kolegami

Nezáleží na tom, aké sú spoločenské alebo naopak plaché, ak pracujete vo veľkej spoločnosti s počtom zamestnancov 100 a viac, nemôžete poznať všetkých. A s niektorými z nich sa v budúcnosti nikdy nebudete stretávať, hoci zohrávajú dôležitú úlohu vo vašej práci. Napríklad generálny riaditeľ, vedúci účtovník alebo vedúci oddelenia jurodel. Sebavedomá spoločnosť dáva svojim zamestnancom právo predložiť svoj problém manažmentu, ale to nezaručuje, že bude zvážený a prijatý.

Kvalita výkonu závisí nie na vás, ale na oddelení

V prípade veľkej organizácie váš úspech a úspechy závisia od toho, kde sa nachádzate vo firme. Avšak vylekáte z kože, pracujete v nefunkčnej skupine, kvalita vašej práce bude nízka. Táto situácia ovplyvňuje aj vašu schopnosť posunúť sa na kariérny rebrík. Ako jeden z inžinierov spoločnosti Google povedal:

Kvalita vášho života sa môže značne líšiť v závislosti od skupiny, ktorej idete. Byť súčasťou dobrého produktívneho tímu urobí svoj život krásnym. Zlý tím prinesie jednu prekážku. Na koho pracujete má veľký vplyv na vašu kariéru.

Nikto nemôže tvrdiť, že ak pracujete s nepríjemnými ľuďmi, nebude to viesť k dobrému. Ešte smutnejšie, ak medzi vami a časťou spoločnosti, s ktorou chcete pracovať, sa dostane hlúpa šéfka alebo celá čata manažérov.

Výhody malej spoločnosti

Práca v spoločnosti pozostávajúcu iba z niekoľkých desiatok ľudí nemá rovnaký rozsah ako veľká organizácia. Ale pre tých, ktorí chcú získať prácu na mieste, kde sa každý pozná a môžete povedať, že sú priatelia – stále existujú bonusy.

Váš úspech je pozoruhodný

Vo veľkej organizácii, dokonca aj naklonenej od kože, nie je fakt, že sa dostanete na pozíciu generálneho riaditeľa. V malej spoločnosti, ak urobíte niečo významné, každý si to všimne. Je ľahšie vyniknúť, najmä s výraznými zručnosťami a vlastnosťami. Vaše akcie sú zmysluplnejšie.

Najmä na začiatku kariéry je práca v malej spoločnosti skvelým spôsobom, ako upevniť svoje schopnosti, získať spojenie a povesť, ktorá bude s vami v nasledujúcich rokoch.

Spoločnosť je živá a flexibilná

Pracujte v úzkom kontakte so všetkými svojimi kolegami – nielen v zóne ich viditeľnosti. Máte priamy prístup k ovládačom. Môžete diskutovať o vznikajúcich problémoch alebo navrhnúť vynikajúci nápad priamo manažmentu bez sprostredkovateľov. Vo veľkej spoločnosti môžu také veci trvať niekoľko dní až niekoľko týždňov. Zatiaľ čo v malej organizácii, stačí zaklopať na vedľajšie dvere, kde sedí šéf.

Povinnosti sú oveľa rozmanitejšie

Vo veľkej spoločnosti môžete prejsť na iné pozície a získať rôzne zručnosti bez toho, aby ste opustili spoločnosť. V malej organizácii budete musieť poznať rôzne zručnosti v jednom príspevku. Toto sa prejavuje najmä v začínajúcich podnikoch, kde je jeden zamestnanec vyzvaný, aby vykonal niekoľko úloh naraz – čo ďaleko presahuje úzko špecializované dielo. Tu je potrebné upraviť fotografiu v Photoshop`e tam kontrolovať počítač na vírusy, a potom ešte potrebné aktualizovať informácie o firemné webové stránky … Ak sa vám páči tento druh všestranných aktivít na jednom pracovisku, malá firma stane pre vás vhodné miesto.

Problémy malej spoločnosti

Ak môžete ľahko hovoriť s riaditeľom spoločnosti, neznamená to, že všetky vaše problémy budú vyriešené okamžite. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere malej spoločnosti ako pracoviska.

Všetky zlyhania sú v dlani vašej ruky

Keď váš režisér vidí, že ste to vy ste viedli veľkého klienta, je to v poriadku. Ale táto situácia je dvojitý meč. A ak urobíte chybu? Dobrý pracovník, samozrejme, sa pokúsi znížiť všetky nedostatky na minimum. Ale keď si uvedomíte, že väčšina kolegov si bude vedomá fakapy, stane sa to trochu nepríjemné.

Bonus menej

Malé spoločnosti, najmä začínajúce firmy, spravidla nie sú schopné ponúknuť zamestnancovi pôsobivý sociálny balík. Tím musí nejako zachovať svoju existenciu, až kým nerastie a neustále silnejší. Dúfam, že niečo z niečoho vyjde, bude NIEČO, vždy spojené s rizikom. Ak potrebujete určité výhody alebo výhody a spoločnosť im neponúka, je múdrejšie nájsť organizáciu, ktorá by vám dala práve teraz bonusy, než skrmovať nádeje na jasnejšiu budúcnosť.

Yurotdel alebo personálne oddelenie, s najväčšou pravdepodobnosťou nie

Malé spoločnosti často nemusia vytvárať štátneho zamestnanca alebo oddelenie ľudských zdrojov. Na jednej strane zjednodušuje register zamestnancov organizácie. Na druhej strane v tejto skupine nie je žiadna osoba, ktorá by bola zodpovedná za prijímanie sťažností pracovníkov, hľadanie nových zamestnancov alebo jednoducho kúpiť pečeň do kancelárie. Rovnaký problém s právnym oddelením. Majú zamestnanci právnik je drahé pre malé firmy, ale absolútne žiadny právnu pomoc nemôže byť rovnaká: je vždy nutné vedieť, či všetky akcie budete vykonávať legitímne, a sledovať všetky právnych záležitostí najviac – je veľmi ťažké.

Ktorá spoločnosť si nakoniec vyberie – veľké alebo malé – závisí od vašich osobných pocitov: čo si podľa vás najvhodnejšie. Nie všetci sú pripravení pracovať vo veľkej spoločnosti s tisíckami zamestnancov. Pri výbere práce vášho snu je dôležité nielen odhadnúť výšku vášho platu alebo sociálneho balíka, ale predovšetkým to, kde vy a vaše zručnosti môžete byť najužitočnejšie a najefektívnejšie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 + = 89