12 powodów, dla których bloger jest najlepszą profesją na świecie

Kiedy Justin Hall i Joren Barger (którzy wymyślili słowo “weblog”) zaczęli uruchamiać swoje internetowe dzienniki, nie mogli myśleć, że po kilku latach blogowanie stanie się nie tylko hobby, ale także biznesem, a nawet zawodem.

I fajnie. Być może nawet najlepsi na świecie. Dlaczego? Odpowiedź jest pod cięciem.

 1. Blogerzy są konkurencyjni. W sieci miliony blogów. Tylko na WordPress.com hostuje około 75 milionów, a także Blogger, Tumblr i inne platformy. Nawet jeśli blogger zajął bardzo specyficzną niszę (okres dojrzewania szympansów), wciąż ma konkurentów. Aby być najlepszym, musisz ciężko pracować.
 2. Blogerzy są uniwersalni. Blog autora to mini-gazeta. Tylko w jej personelu jest tylko jeden pracownik. On i autor, i korektor, redaktor i wizażysta. Czytelnik, widząc artykuł, i nie myśli, jakiego rodzaju arsenału wiedzy potrzebujesz, aby użyć blogera, po prostu skoczył. Gramatyka, stylistyka, HTML, SEO, design, a nawet psychologia – dobry bloger powinien być ekspertem w każdym z tych obszarów.
 3. Blogerzy mają umiejętność obsługi komputera. Jeśli uważasz, że najważniejszą rzeczą dla autora bloga jest prawidłowe pisanie, to jesteś w błędzie. Tak, znajomość pisowni i interpunkcji jest ważna, ale dodatkowo bloger musi być doświadczony technicznie. Jeśli dojdzie do osobistego bloga, nikt nie przyjdzie i nie założy bloga. Będę musiał zrozumieć zawiłości programowania, projektowania stron internetowych, pracy wyszukiwarek i sieci społecznościowych. Ponadto blogger jest zmuszony do ochrony swoich zasobów przed spamem i phishingiem.
 4. Blogerzy to guru marketingowi. Napisał artykuł, opublikował go i wszystko na ten temat? Funkcja z dwoma! Konieczne jest, aby docelowi odbiorcy przeczytali go i nadali mu “wirusowy” ładunek. Aby to zrobić, blogerzy badają strategie marketingu internetowego: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, promocja w sieciach społecznościowych, reklama kontekstowa … Tego nie uczy się w szkole. Wszystko to jest gospodyni domowa z Nowosybirska, prowadząca blog kulinarny, musisz się opanować.
 5. Blogerzy są ryzykowni. Często sukcesy w blogosferze zaczynają się od “oddechu świeżego powietrza” w szale biurowym. Jednak w miarę rozwoju blog wymaga więcej uwagi. Blogerzy rzucają pracę na swojego wuja i poświęcają się zarabianiu. Odtąd blogger = przedsiębiorca. Wszystkie ryzyka finansowe leżą na nim i tylko na podstawie jego decyzji zależy to od tego, czy będzie on w stanie zarabiać na swoim blogu.
 6. Blogerzy to dobrzy biznesmeni. Kiedy zaczęli rozmawiać o pieniądzach, zauważamy, że aby zarabiać pieniądze, bloger musi być biznesmenem. Szukaj klientów, sprzedaży, promocji produktów partnerskich, reklamy – minimalna ilość transakcji biznesowych, które prawie codziennie robią bloger. Dzięki temu wiele blogów ze stron prywatnych zmieniło się w dojrzałe projekty biznesowe.
 7. Blogerzy to dobrzy menedżerowie. Muszą właściwie rozporządzać swoim czasem. Od właściwego planowania zależy to od tego, czy blog będzie regularnie aktualizowany. Ponadto, w przypadku wspólnego bloga, jego autor powinien zarządzać zespołem: wyszukiwanie i zatrudnianie autorów, menedżerów treści, organizowanie pracy zdalnej i kontrolowanie jej. Blogger to osoba, która codziennie podejmuje wiele ważnych decyzji kierowniczych.
 8. Blogerzy to twórcy. Utalentowana osoba jest utalentowana we wszystkim – to wyrażenie jest całkowicie odpowiednie do scharakteryzowania blogera. W Internecie ciekawe jest napisanie – trochę. Nawet czysto tekstowe blogi nie mogą obejść się bez zdjęcia i wideo. Dlatego blogerzy to twórcy, którzy pokazują swój talent w różnych dziedzinach – pisząc, fotografując, wideo i inne.
 9. Blogerzy to naukowcy. Nie możesz po prostu powiedzieć “Wódka jest zła”. To musi zostać udowodnione. Przeprowadzić badanie wpływu alkoholu na stan psycho-emocjonalny i fizyczny osoby, zbierać statystyki, przeprowadzać ankietę, historię badań itp. Dobry bloger to zawsze odkrywca, który nie spieszy się z bezpodstawnymi stwierdzeniami, ale jest w stanie argumentować swoją pozycję.
 10. Blogerzy przyczyniają się do edukacji ludzi. Internetowe czasopisma a la “moje życie”, którego nikt nie potrzebuje. Przeczytaj zasoby, które dają nową wiedzę. Jak myślisz, dlaczego ludzie tak bardzo lubią podróże? “Siedzę sam w domu, więc przynajmniej odpocznę, bo ludzie odpoczywają” – no tak, tak … To znaczy, nie! Każdy blog z podróży jest znajomością innej kultury. Blogerzy dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami, dzięki czemu są nieco bardziej wykształceni.
 11. Blogerzy tworzą opinię publiczną. Blog – platforma do dyskusji. Miejsce, w którym możesz otwarcie wyrazić swoją cywilną pozycję. Wiadomości, które pojawiły się w blogosferze, natychmiast stają się wiadomościami nr 1. Opinia wyrażona przez autorytatywnego blogera jest natychmiast spopularyzowana. Blogi są potężną siłą, która może wpływać na umysły i nastroje ludzi. Nie bez powodu gwiazdy show biznesu i polityki nagle stały się blogerami.
 12. Blogerzy to przyzwoici ludzie. Szanujący się bloger nie publikuje wątpliwych informacji, nie obraża ani nie prowokuje odbiorców. Rozumie zakres swojej odpowiedzialności (zob. Paragraf 11). Dlatego bloger jest zobowiązany do przestrzegania etyki komputerowej i ogólnie przyjętych norm moralności.

Możesz zgodzić się z tą listą, czy nie. Niewątpliwie jedno: blogowanie to ciężka praca. W sieci miliony istniejących blogów, ilu porzuconych, nikt nie wierzył. Szanuj blogerów! A jeśli zdecydujesz się zostać jednym z nich, pamiętaj: nie każdy odniesie sukces, ale warto spróbować. Ponieważ bloger to dobry zawód. Być może najlepszy na świecie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − = 40