Jak iść do pracy po dekrecie

Kiedy iść do pracy

Najpierw dowiemy się, co to jest dekret i co zostało zjedzone. Zgodnie z Kodeksem pracy Federacji Rosyjskiej (art. 255 i 256), cały okres, który nazywamy po prostu “dekretem”, składa się z dwóch części.

  • Pierwszym z nich jest urlop macierzyński. Zapewniony przez okres od 140 do 194 dni, w zależności od przebiegu ciąży. W rzeczywistości jest to odpowiednik szpitala.
  • Drugi to urlop wychowawczy do trzech lat. A do półtora roku dodatek jest dodawany po półtora roku – nie jest obciążany. Urlop ten może być wykorzystywany nie tylko przez matkę, ale także przez ojca i babcię lub dziadka dziecka (jeśli faktycznie opiekują się dzieckiem).

Ty może iść do pracy każdego dnia, uprzedzając pracodawcę o stosownym wniosku, a nie czekać, aż dziecko skończy 3 lata.

A ty musi iść do pracy dzień po świętowaniu trzecich urodzin dziecka. Od tego dnia kończy się urlop, nieobecność w miejscu pracy będzie traktowana jako spacer.

Czy możesz zostać zwolniony?

Ktoś boi się iść do pracy, bo nie chce rozstawać się z dzieckiem. I ktoś martwi się, że pierwszego dnia po wydaniu dekretu otrzyma on książkę z książkami w jego rękach.

Aby zwolnić Cię w czasie urlopu macierzyńskiego, pracodawca nie może, dopóki sama organizacja nie zostanie zlikwidowana.

Jeśli wcześniej poszedłeś do pracy, a twoje dziecko nie ma jeszcze trzech lat, jesteś także względnie bezpieczny. Zgodnie z art. 261 Kodeksu pracy Federacji Rosyjskiej pracodawca może z własnej inicjatywy zerwać stosunki pracy, jeśli organizacja zostanie zlikwidowana lub jeśli rażąco naruszysz dyscyplinę pracy.

Ale gdy dziecko dorasta do trzech lat, pracodawca może zwolnić cię nawet następnego dnia (wyjątkami są samotni rodzice, żywiciele rodzin wielodzietnych i rodzice niepełnosprawnych dzieci).

Tylko kobiety, które zawarły umowę o pracę na czas określony, muszą przeżyć. Jeśli to się skończy, możesz otrzymać powiadomienie o wypowiedzeniu. Pracodawca jest zobowiązany przedłużyć czas trwania umowy tylko na okres ciąży oraz na czas urlopu na opiekę nad dzieckiem – nie.

Jak iść do pracy i zostać na niej

Z punktu widzenia menedżera sytuacja z matką, która przyszła po dekrecie, jest niejednoznaczna. Pracownik, który przez trzy lata pracował na właściwej pozycji, czuł się dobrze i pokazał się z najlepszą ręką, a po dłuższej przerwie pracownik wciąż musi przywrócić jej kwalifikacje i wejść w rytm pracy. Nowy post nie może być wydany przez prawo, matka wraca na tę samą pracę, z którą wyjechała na wakacje. Ponadto wszyscy obawiają się, że młode matki często znikają na zwolnieniu lekarskim i proszą o poranne spotkania.

Co to znaczy? Konieczne jest wcześniejsze dotarcie do miejsca pracy i rozmowa z władzami, a nie czekanie na koniec urlopu.

Wskaż swoje pragnienie powrotu do pracy i obrony, porozmawiaj o warunkach, od których zaczniesz znowu pracować. Być może po tej rozmowie wyciągniesz wnioski, czy warto wydostać się z szafy biurowej, czy też nadszedł czas, aby zaktualizować CV i poszukać nowego miejsca.

Dowiedz się, co zmieniło się w miejscu pracy podczas twojej nieobecności. Kto przyszedł do kolektywu, który ze starszych ludzi pozostał na swoim miejscu, który otrzymał awans. Zapytaj, jak działa organizacja: planuje ekspansję, wejście na nowe rynki lub, odwrotnie, przed okresem cięć na wszystko.

Czytaj literaturę fachową. Przydaje się, aby nie ominąć ważnych informacji i sprawić, by mózg funkcjonował w trybie roboczym.

Poszukaj profesjonalnych społeczności, obejrzyj film. Więc możesz trzymać rękę na pulsie w twojej sferze.

Jak przygotować się do nowego reżimu

Jeśli po trzecich urodzinach dziecka, po raz pierwszy zabierzemy go do przedszkola, a ty sam biegniesz żwawo do pracy, wszystko będzie źle, naprawdę. Tydzień po nagłym rozpoczęciu nowego reżimu czeka cię katastrofa: w domu bałagan, dziecko jest zmartwione, jesteś ściśnięty jak cytryna, w pracy jesteś nieszczęśliwy. Przygotuj ciało i rodzinę na zmiany, zanim spadną ci na głowę.

Rozwiąż problem z przedszkolem i nianią z góry. Dziecko będzie musiało przyzwyczaić się do nowej sytuacji i reżimu. W 99,9% przypadków czekają na ciebie poranne łzy. Przygotuj dziecko na nowe okoliczności i daj mu więcej czasu w godzinach porannych i wieczornych.

Wstań wcześnie. Jeśli miałeś zamiar wcześniej pracować, powiedzmy, przez 15 minut, a dziecko może zbierać przez 30 minut, formuła obliczania czasu będzie wynosić: (15 + 30) × 2. I to jest minimalny zapas. Zawsze będziesz mieć coś, co spóźni się. Ponieważ prawo podłości działa bez zakłóceń.

Rozdzielaj obowiązki. Urlop wychowawczy zazwyczaj obejmuje opiekę nad domem. Teraz nie masz wystarczająco dużo czasu na wszystko i natychmiast. Poproś o pomoc i rozdziel obowiązki pomiędzy członków rodziny, aby nie zwariować z obciążeniem.

Odłóż nową firmę na później. Jeśli nowy reżim jest twardy, nikt nie myśli o dodatkowej aktywności. Ale czasami kobiety doświadczają dzikiej energii. Nareszcie tak bardzo potrzebne jest być na czas! Istnieje chęć odwiedzania wszystkich wystaw, każdego dnia, aby przejść do treningów lub kursów języka obcego. Zwłaszcza jeśli w dekrecie jesteś całkowicie skoncentrowany na sprawach macierzyńskich.

Zasoby ciała nie są nieskończone, kilka miesięcy będziesz latać i trzepotać, a wtedy staniesz się tak zmęczony, że nawet niezbędna siła nie pozostanie.

W tej sytuacji zasada “spokojniejszego chodzenia – będziesz kontynuował” otwiera się w całej okazałości. Czy chcesz przetaczać góry? Zdejmij to, ale stopniowo. Najpierw naucz się, jak przydzielać czas między domem a pracą, a kiedy poczujesz, że jest dużo energii, poszukaj jej zastosowania.

Jak zachowywać się w pracy

Po długiej przerwie praca w domu wydaje się hitem w innym świecie. Będziesz się bał i martwisz o jakość swojej pracy i swojej wiedzy. Spróbuj się uspokoić. Idziesz do tego samego miejsca pracy, z którego wyszedłeś. Rozpocząłeś już pracę w tej organizacji. I nic złego się nie stanie.

Zadawaj pytania i nie bój się pokazać, że czegoś nie wiesz. Lepiej jest zapytać i zrobić to, co należy, niż później powtórzyć. Im więcej pytań zadasz, tym szybciej dogonisz swoich kolegów.

Naucz się milczeć o sprawach osobistych. Wszyscy mówią, że mu zależy, a ty będziesz się martwić o dziecko.

Przypominam ci. Na pytanie “Jak się masz?” Powinieneś odpowiedzieć: “Dziękuję, dobrze! A jak się masz? “. I nie mów mi, jak naprawdę jesteś.

Nie mów nikomu o szczegółach swojego życia rodzinnego, nie jest interesujące dla wszystkich, aby posłuchali, kiedy Twoje dziecko zrobiło pierwsze kroki (mówiąc szczerze, prawie nikogo to nie interesuje).

Postępuj zgodnie z kodem ubioru. Nawet jeśli firma ma swobodną formę ubioru, wizerunek firmy pomoże Ci dostroić się do wydajności.

Co robić, jeśli nie ma nikogo, z kim można by zostawić dziecko

W rzeczywistości, w ogrodzie, nawet przez trzy lata nie wszyscy mają szczęście. Czasami nie ma nikogo, z kim można by zostawić dziecko, albo wyjazd do przedszkola pojawi się za kilka miesięcy, ale musisz popracować. Niestety w tej sytuacji jest kilka opcji:

  • Szukam niani.
  • Zgadzam się z pracodawcą na możliwość zdalnej pracy.
  • Napisz wniosek o urlop bezpłatny we właściwym czasie.

Możesz rozpocząć pracę przed końcem urlopu wychowawczego w niepełnym wymiarze godzin. Oczywiście, musisz zgodzić się z pracodawcą.

Będziemy musieli liczyć tylko na dobre relacje z przełożonymi i naszą wartość dla firmy. Wszystkie powyższe wskazówki są w tym przypadku odpowiednie.

I nie zamierzamy pracować!

A co jeśli nie zamierzasz pracować? Zwykle kobiety, które korzystały z urlopu macierzyńskiego, są zaniepokojone przeciwnymi pytaniami. Dlatego ci, którzy zdecydowali się odroczyć pracę perkusyjną z jakiegokolwiek powodu, są za burtą.

Jak poprawnie rozstać się z pracą? Staraj się utrzymywać ciepły związek w pracy. Nagle nadal postanawiasz wrócić.

Najbardziej profesjonalnym sposobem byłoby powiedzieć o swojej wcześniejszej intencji, aby pracodawca mógł przygotować i znaleźć zastępstwo dla pracownika. Lub nie wypędził kogoś, kto już pracuje na twoim miejscu.

Prezentuj wiadomości osobiście. Z jednej strony wszyscy jesteśmy uwięzieni w całości za papier, a zgodnie z prawem można komunikować się z pracodawcą wyłącznie za pomocą oświadczeń i “rosyjskiej poczty”. Co więcej, aby powiadomić Cię o decyzji o odejściu z pracy, musisz napisać. Ale jest bardzo ważne, aby do listu i oświadczenia dołączyć do rozmowy. Rozmowa osobista nie zawsze jest możliwa (na przykład przeniesiono Cię lub nie masz nikogo, z kim można by zostawić dziecko), ale przynajmniej zadzwoń.

Rozważ płatności. Jeśli zdecydujesz się rzucić palenie po urlopie wychowawczym, upewnij się, że otrzymasz odszkodowanie, jeśli nie wyjechałeś na urlop do czasu wydania dekretu. I pierwsza część dekretu (urlop macierzyński) jest wliczona w długość stażu, reszta – nie.

Prowadź poczucie winy. Jeśli wydaje ci się, że podjąłeś decyzję, że kogoś zawodzisz, praca bez ciebie nie będzie w stanie tego zrobić – wydaje ci się. Kiedy byłeś w dekrecie, wszystko działało bez twojej obecności, twoje odwołanie nie zniszczy organizacji.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 + = 70