16 rozšírení pre prehliadač Google Chrome od spoločnosti Google

S rozšíreniami sa prehliadač stáva kresliacim nástrojom, kancelárskym balíčkom – a čokoľvek iným. Väčšina z nich je vytvorená vývojármi tretích strán, ale Google tiež vyvíja úsilie na doplnenie ukladania rozšírení prehliadača Chrome. Tento zoznam obsahuje najlepšie rozšírenia prehliadača pre autorov vývojárov Google.

1. Kontrola Google Mail

Toto rozšírenie najprv nainštalujú používatelia služby Gmail. Kontroluje vašu poštu a zobrazuje počet neprečítaných e-mailov na paneli s nástrojmi prehliadača Chrome.

2. Vyhľadajte podľa obrázka

Jednoduché rozšírenie, ktoré vám pomôže rýchlo vyhľadať obrázky v službe Google. Môžete kliknúť na ľubovoľný obrázok pravým tlačidlom myši a nájsť podobné obrázky.

3. Rozšírenie odberu RSS

Štandardne prehliadač Google Chrome nemôže zobraziť ikonu RSS v paneli s adresou, hoci RSS je najpohodlnejší spôsob sledovania nového obsahu na vašich obľúbených stránkach. Predplatné rozšírenia RSS opravuje túto nevýhodu prehliadača Chrome. S týmto rozšírením budete musieť urobiť jediné kliknutie na odber noviniek.

4. Google Tone

Úžasná vec, ktorá vám príde vhod, ak máte v okolí niekoľko počítačov, ktoré potrebujú otvoriť rovnakú internetovú stránku. Služba Google Tone používa mikrofón a reproduktory na prenos webových adries do počítačov v dosahu. Nezabudnite, že tieto počítače by mali obsahovať aj rozšírenie Google Tone. Môžete poslať kamarátovi sediaci vedľa článkov, obrázkov, dokumentov, videá z YouTube a výsledkoch vyhľadávania, takže nebudete musieť poslať ich spája cez instant messaging, a nemajú sa prebudiť a vidieť to, čo chcete, aby sa zobrazí na monitore.

5. Prepínač User-Agent pre prehliadač Chrome

Ak z nejakého dôvodu musíte povoliť, aby webové stránky hosťovali počítač pre mobilné zariadenie alebo chcete Chrome pre iný prehliadač vydať, použite prepínač User-Agent Switcher pre prehliadač Chrome. To môže byť užitočné pre prístup k funkciám, ktoré nie sú k dispozícii pre váš prehliadač alebo platformu. Ak napríklad zmeníte svoj používateľský agent, môžete odovzdať fotografie priamo do aplikácie Instagram priamo z pracovnej plochy.

6. Ukladanie návštevnosti

S touto príponou môže Chrome Chrome na pracovnej ploche ukladať návštevnosť pomocou kompresie údajov na serveroch Google, rovnako ako mobilná verzia prehliadača Chrome. To je užitočné, ak je váš laptop pripojený k internetu prostredníctvom obmedzeného pripojenia.

7. Úprava súborov balíka Office

Rozšírenie vám umožňuje čiastočne robiť bez ťažkopádneho balíka Office od spoločnosti Microsoft. Vďaka nej môžete otvárať súbory programu Word, Excel a PowerPoint vo svojom prehliadači pomocou služby Dokumenty Google.

8. Farebný filter

Rozšírenie vám umožní prispôsobiť farby na stránke, ktorú si prezeráte. Môže byť užitočné urobiť čítanie pohodlnejšie alebo len zmeniť zmenu nudnej farebnej škály lokalít.

9. Spoločnosť Google Arts kultúra

Toto rozšírenie prehliadača Chrome zobrazuje obrázky umeleckých diel z celého sveta a zobrazuje stručné informácie o nich. Galéria doplňuje denne. Dobrý spôsob, ako sa zoznámiť vo voľnom čase s moderným aj klasickým umenie.

10. Google Scholar

Rozšírenie služby Google Scholar je užitočné pre vás, ak napíšete termínový príspevok alebo prácu. Počas prehliadania webu môže automaticky vyhľadávať vedecké články.

11. Mindful Break

Keď sa vám unaví v práci, Mindful Break vám pomôže oddýchnuť pomocou dýchacej gymnastiky. Rozšírenie vám umožňuje vybrať správny rytmus vášho dýchania. Môžete nastaviť, kedy a ako často vykonávať cvičenia. Jednoducho rozbaľte okno rozšírenia na celú obrazovku a postupujte podľa pokynov. Dýchať … vydychovať.

12. Diagnostika pripojení pre prehliadač Chrome

Jednoduché rozšírenie, ktoré testuje vaše internetové pripojenie pre problémy. Zistí, či niečo nie je v poriadku s vaším pripojením alebo DNS.

13. Prekladateľ Google

Rozšírenie rýchlo prekladá vybrané slová a vety alebo celé webové stránky. Jednoducho vyzdvihnite nepochopiteľnú frázu a kliknite na ikonu pop-up.

14. Uložte do Disku Google

Užitočné rozšírenie pre aktívnych používateľov služby Disk Google. Ukladá obsah webových stránok a snímok obrazovky na Disku Google.

15. Google Keep

Podobné rozšírenie pre službu Google Keep. Ukladá obrázky, texty a odkazy do poznámok v aplikácii Keep.

16. Kalendár Google

Ak nie je čas na prepnutie na kartu pomocou služby Kalendár Google, môžete zobraziť naplánované úlohy pomocou tejto prípony priamo na paneli s nástrojmi prehliadača Chrome.


Nie sú to všetky rozšírenia vytvorené spoločnosťou Google. Môžete tu vidieť celý zoznam a povedať v komentároch, či je niečo zaujímavé.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 23 = 25