Ako hrať hry s Dandy na iPhone bez jailbroken

Predtým bolo spustenie romov starých konzol možné len na zariadení s jailbroken iOS, ale dnes sa situácia zmenila. Teraz s pomocou špeciálnych webn.es webových stránok, ktokoľvek môže hrať Super Mario alebo Battletoads priamo v Safari na ich iPhone! A čo je dôležité, s výnimkou niekoľkých ROM predložených na posúdenie, si môžete stiahnuť a spustiť všetky svoje obľúbené hry. O všetkom, ale v tomto článku vám to poviem viac.

* * *

Meniť veľkosť-webnes-interfaceAk chcete používať webNES, musíte prejsť na webovú lokalitu webn.es pomocou mobilného zariadenia Safari, pretože nefunguje s prehliadačmi stolných počítačov (hoci je pravdepodobné, že sa obísť). Na webNES existuje niekoľko bežných hier na demonštráciu, ale nebojte sa, môžete si stiahnuť niektorú z vašich hier a hrať si ju ticho. To sa deje veľmi jednoducho – cez Dropbox. Sklopte sa do nejakého obľúbeného rom’y oteckov a pripojte svoj účet na webNES na hlavnej stránke (kliknite na + a autorizovať Dropbox). Teraz stačí vybrať správny rom z našej zložky a ísť!

webNES-hryKontroloval som webNES s niekoľkými mojimi obľúbenými hrami a všetci sa ukázali byť celkom hrateľnými, aj keď tam boli nejaké škrty a oneskorenia (nezabudnite, že je to stále webový emulátor). Okrem portrétu webNES tiež podporuje režim na šírku, je aktivovaný ihneď po otočení zariadenia (v tomto prípade tlačidlá virtuálnej hernej plochy budú polopriehľadné, aby sa nepresahovali obrázky). V režime na šírku je to trochu nepohodlné, pretože tlačidlá sú priehľadné, ale trochu ho ešte trochu uzavrie. Osobne preferujem hry na emulátoroch (mäkké i tvrdé) v natívnom rozlíšení bez toho, aby som zväčšoval a rozmazal obraz, takže v webNES hrám v režime na výšku.

Rad-RacerMimochodom, ak ste začali svoju obľúbenú hru a nepočuli ste zvuk, nemyslite si, že webNES nepodporuje emuláciu so zvukom – z nejakého dôvodu jednoducho nehraje prostredníctvom reproduktora iPhone. Preto ak chcete so zvukom hrať, použite slúchadlá. Rovnako ako v prípade videa, zvuk príležitostne pomaly spomalí, ale to je celkom očakávané, pretože emulácia pri 100% rýchlosti je momentálne nedostupná.

Zdá sa, že webNES by mal fungovať nielen v programe Safari v systéme iOS, ale aj v iných mobilných prehliadačoch. Zariadenia v systéme Android v ruke nebola, takže som sám o sebe nemohol skontrolovať – ​​ak sa pokúsite, zrušte svoj zápis v komentároch. Ale najpriaznivejšou vecou webNES je to, že funguje výhradne v prehliadači. To znamená, že nemusíte stahovať žiadne aplikácie z App Store alebo robiť útek z väzenia, aby ste nainštalovali nejaké vylepšenia.

* * *

Áno, nemôžete zavolať webNES ideálnym emulátorom, ale súhlasíte s tým, že je to určite krok vpred. Ak sa projekt vyvíja, je možné, že v budúcnosti bude možné hrať pohodlne s hrami s NES, a možno aj GBA alebo SEGA. Čo si o tom myslíte, drahí čitatelia? Docela cool, nie?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 + = 49