Ako skontrolovať rýchlosť vášho prehliadača

Prehliadač dnes je hlavným programom v počítači, takže rýchlosť jeho práce závisí vo veľkej miere na celkovej produktivity. Pomaly pracujúci prehliadač môže nielen spomaľovať prácu, ale tiež výrazne ovplyvniť vašu náladu, pretože tam nie je žiadny nepríjemnejší obraz než nekonečné načítanie stránky pri surfovaní. Z tohto článku sa dozviete o nástrojoch, ktoré vám pomôžu skontrolovať rýchlosť vášho prehliadača a porovnať ho s konkurenciou.

Peacekeeper

http://peacekeeper.futuremark.com/

Peacekeeper je jeden z najznámejších nástrojov na kontrolu prehliadačov. A to nie je prekvapujúce, pretože bola vytvorená spoločnosťou Futuremark – vývojári 3DMark a PCMark. Okrem kontroly rýchlosti spustenia jazyka JavaScript Peacekeeper tiež testuje kompatibilitu s HTML 5 a prehrávanie videa. Peacekeeper vykoná test približne päť minút a po jeho dokončení poskytne celkové hodnotenie rýchlosti vášho prehliadača.

Peacekeeper

Internet Explorer Test Drive

http://ie.microsoft.com/testdrive/Default.html

Internet Explorer Test Drive je benchmark od spoločnosti Microsoft. Je určený na meranie výkonu prehliadača a ponúka na úvodnej stránke niekoľko desiatok rôznych testov na kontrolu rýchlosti spracovania HTML, CSS a JavaScript. Hoci, ako naznačuje názov, táto testovacia sada je optimalizovaná pre IE, funguje to pomerne dobre v iných prehliadačoch.

Internet Explorer Test Drive

oktán

http://octane-benchmark.googlecode.com/svn/latest/index.html

Octane 2.0 je najnovšia verzia porovnávacieho prehliadača od spoločnosti Google. Obsahuje súbor štandardných testov na určenie podpory programu pre všetky pokročilé technológie a rýchlosť, s ktorou sú implementované. Po spustení testu váš prehliadač spúšťa sériu postupných úloh, čoho výsledkom je konečné výsledné skóre.

oktán

Dromaeo

http://dromaeo.com/

Neustúpte ďalej od testov rýchlosti prehliadača a spoločnosti Mozilla. Vývojári Firefoxu vydali svoj testovací balík nazvaný Dromaeo, ktorý je však založený na známej skúške SunSpider. Pomocou tejto funkcie môžete skontrolovať výkonnosť vášho prehliadača v úlohách súvisiacich s vykonávaním kódu JavaScript. Dromaeo môže trvať dlhú dobu na meranie, ale zobrazuje veľmi podrobné informácie o výsledkoch testu.

Dromaeo

Speed-bitka

http://www.speed-battle.com

Jedná sa o bezplatnú online službu na meranie rýchlosti prehliadača a výkonu počítača. Vďaka tomu môžete nielen zistiť, koľko papagájov vám ponúka navrhované typy testov, ale získať prístup aj k celkovej štatistike meraní. To vám umožní na základe výsledkov tisícok testov získať spoľahlivý dôkaz, že je dnes najrýchlejším prehliadačom prehliadača Firefox.

Speed-bitka

Test HTML5

http://html5test.com/

Tento test prináša predstavu o tom, či váš prehliadač podporuje štandard HTML5 a príslušné špecifikácie. Konečné skóre sa vypočíta na základe množstva bodov získaných na podporu každej jednotlivej funkcie technológie HTML5.

Test HTML5

Browsermark

http://browsermark.rightware.com/

Na rozdiel od niekoľkých predchádzajúcich testov, ktoré vytvorili výrobcovia prehliadačov, a preto naznačujú isté pochybnosti o ich objektivity, bol tento balík vytvorený nezávislými vývojármi a už si zaslúži našu pozornosť. Služba je zameraná na meranie výkonu v reálnych životných úlohách pomocou CSS, DOM, Graphics, JavaScript a frameworks.

Browsermark

Ale teraz, keď sú rozdelené zbrane a sú vytvorené stávky, je čas, páni, aby ste šli do súboja. Takže, ktorý prehliadač je inteligentnejší, inteligentnejší a rýchlejší? Zosilňujte svoje argumenty pomocou snímok obrazovky výsledkov testov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3