Ako uložiť webovú stránku do formátu PDF bez akýchkoľvek rozšírení

Ak máte v pláne pokračovať v čítaní webovej stránky offline alebo chcete opraviť aktuálny stav obsahu, uložte ju.

Ak chcete stránku s celým obsahom exportovať do pamäte prístroja, vyberte jeden z dvoch formátov: HTML alebo PDF. V prípade prvej sa uloží ako dokument HTML a priečinok s ďalšími súbormi. Keď vyberiete PDF, dostanete jeden dokument so všetkým obsahom.

Vo väčšine situácií je pohodlnejšie pracovať so súborom PDF. Môže byť anotovaný v špeciálnych čítaniach a je ľahšie ich zdieľať s ostatnými ľuďmi.

Zvážte najjednoduchšie spôsoby, ako uložiť webovú stránku vo formáte PDF, bez nutnosti inštalácie ďalšieho softvéru.

Používanie štandardnej funkcie prehliadača

Mnoho populárnych prehliadačov umožňuje uložiť stránky ako súbory PDF prostredníctvom ponuky tlače. Zadajte ho na správnu stránku pomocou kombinácie Ctrl + P. Potom nájdite funkciu uloženia do PDF v otvorenom menu a použite ju. Prehliadač nebude tlačiť nič, stačí uložiť súbor PDF do počítača.

Tlačiť ponuku v prehliadači Google Chrome

Táto metóda nie je bez nedostatkov. Webové stránky sa preto často ukladajú bez odkazov alebo s rozbitým formátovaním. Ak je to pre vás kritické, použite akúkoľvek vhodnú webovú službu.

V špeciálnej službe

Existuje veľa webových stránok na webe, ktoré sú určené na ukladanie webových stránok ako súbory PDF. Tu sú len niektoré z nich: Webová stránka do PDF, Free HTML do PDF Converter, Pdfcrowd, “Online PDF Converter”, Online-Convert.

Všetky pracujú takmer identicky. Otvorte ľubovoľnú službu, do textového poľa vložte odkaz na požadovanú stránku a kliknite na tlačidlo na prevzatie. Služba potom uloží súbor PDF do zariadenia.

Servisná webová stránka do formátu PDF

Označenie takto premenených stránok sa môže líšiť od pôvodného. Zachovávajú sa však základné prvky formátovania, ako aj obrázky a odkazy. Okrem toho sa tieto služby môžu používať v počítači i na mobilnom zariadení.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 + = 85