Ako vymazať údaje vo formulároch prehliadača Google Chrome pre automatické dopĺňanie

Metódy na vymazávanie údajov používaných vo forme automatického dopĺňania nie sú jedinečným lyfhakom. Táto funkcia poskytuje vývojári a je k dispozícii v nastaveniach. Ale napriek tomu ste o tom nemohli vedieť.

Úplné odstránenie

Prvá možnosť vám umožňuje odstrániť všetky heslá bez rozdielu. Ak sa vám to páči, otvorte nastavenia prehliadača Google Chrome a vyberte možnosť Viac nástrojov. V dialógovom okne, ktoré sa otvorí, kliknite na “Vymazať údaje o prehliadaní”.

Potom začiarknite políčko “Údaje pre automatické dopĺňanie” a vyberte, v akom časovom období chcete odstrániť prihlasovacie údaje a heslá. Môžete vymazať údaje, ktoré sa objavili počas poslednej hodiny, dňa, týždňa, mesiaca a po celú dobu.

jasné údaje: úplné odstránenie

Selektívne odstránenie

Ak sa chcete zbaviť iba niektorých údajov, môžete to urobiť aj vy. Otvorte ponuku “Nastavenia”, vyberte položku “Zobraziť rozšírené nastavenia” a nájdite sekciu “Heslá a formuláre”.

Oproti riadku “Spýtajte sa na ukladanie hesiel pomocou programu Google Smart Lock” kliknite na tlačidlo “Konfigurovať”. Vyberte zdroje v zozname, z ktorého chcete odstrániť funkciu automatického dokončovania. Ak to chcete urobiť, kliknite na krížik na pravej strane riadku.

jasné údaje: selektívne vymazanie

Takýmito jednoduchými spôsobmi môžete vymazať dáta z ľubovoľného počítača, kde ste mali neoprávnenosť zadať vaše dáta do databázy prehliadača.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 4