“Obchádzanie Runet Locks” je jednoduchý nástroj pre prístup k (neúmyselne) zablokovaným stránkam

Pokúšajúc sa blokovať telegram, Roskomnadzor pridal do čierneho zoznamu milióny IP adries. Z dôvodu tohto nedostupného sa stali miesta, ktoré nemajú nič spoločné s poslom Pavel Durov. Externá blokáda “Runet bypass block” pomáha ignorovať zákazy, pričom automaticky obsahuje zablokované stránky servera proxy.

Dodatočná konfigurácia po pridaní do prehliadača Chrome sa nevyžaduje. Rozšírenie používa PAC skript “Anti-cenzúra”, ktorý určuje blokovanie podľa názvu domény a IP adresy. Skript možno tiež pridať do Firefoxu tak, že ho nastavíte ako adresu URL v nastaveniach.

Ak to chcete urobiť, spustite Firefox. Prejdite na nastavenia na o: preferencie. Na karte Všeobecné prejdite nadol na časť “Proxy Server”. Kliknite na položku Konfigurovať.

Vynechanie zámkov Runet: nastavenie vo Firefoxe

Začiarknite políčko “Adresa URL automatickej konfigurácie servera proxy” a vložte ju do riadku pod adresou https://rebrand.ly/ac-anticensority-pac.

Obchádzanie uzávierky Runet: proxy v programe Firefox

Po konfigurácii servera proxy otvorí aj Firefox blokované stránky.

Rozšírenie nie je určené na anonymitu, ale obchádza len cenzúru. Poskytovateľ bude môcť vidieť a ukladať navštívené stránky.

Iné spôsoby, ako obchádzať zámky, sú v kompilácii Lifehacker.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 + = 32