Jak grać w gry z Dandy na iPhone’ie bez jailbroken

Wcześniej uruchomienie starych konsol było możliwe tylko na urządzeniach z iOS, ale dziś sytuacja się zmieniła. Teraz, za pomocą specjalnej strony internetowej webn.es, każdy może grać w Super Mario lub Battletoads bezpośrednio w Safari na swoim iPhonie! I co ważne, z wyjątkiem kilku ROM-ów zgłoszonych do recenzji, możesz pobrać i uruchomić wszystkie swoje ulubione gry. O tym wszystkim, ale powiem o tym więcej w tym artykule.

* * *

Zmieniono interfejs webnesAby korzystać z WebNES, musisz przejść do strony internetowej webn.es za pomocą mobilnego Safari, ponieważ nie działa z przeglądarkami komputerowymi (choć prawdopodobnie zostanie ominięty). W sieci Web istnieje kilka zwykłych gier demonstracyjnych, ale nie martw się, możesz pobrać dowolne ze swoich gier i grać spokojnie. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – za pośrednictwem Dropbox. Złóż trochę ulubionego tatusia i połącz swoje konto z webNES na stronie głównej (kliknij + i autoryzować Dropbox). Teraz wybierz odpowiedni ROM z naszego folderu i gotowe!

gry webNESSprawdziłem webNES z kilkoma z moich ulubionych gier i wszystkie okazały się całkiem grywalne, chociaż były pewne drgawki i opóźnienia (nie zapominaj, że wciąż jest to emulator sieciowy). Oprócz portretu, webNES obsługuje również tryb krajobrazu, jest aktywowany natychmiast po obróceniu urządzenia (w tym przypadku przyciski wirtualnego gamepada będą półprzezroczyste, aby nie pokrywać się z obrazem). W trybie poziomym gra jest nieco niewygodna, ponieważ przyciski są przezroczyste, ale wciąż zamykają recenzję. Osobiście wolę uruchamiać gry na emulatorze (zarówno miękkie, jak i twarde) w natywnej rozdzielczości, bez powiększania i pomniejszania obrazu, więc gram w trybie portretu w webNES.

Rad-RacerPrzy okazji, jeśli zaczynasz swoją ulubioną grę i nie słyszysz dźwięku, nie myśl, że webNES nie obsługuje emulacji z dźwiękiem – po prostu nie gra z głośnikiem iPhone’a z jakiegoś powodu. Dlatego jeśli chcesz grać z dźwiękiem, użyj słuchawek. Podobnie jak w przypadku wideo, dźwięk będzie czasami zwalniał przyzwoicie, ale jest to całkiem spodziewane, ponieważ emulacja z prędkością 100% jest obecnie niedostępna.

Wygląda na to, że webNES powinien działać nie tylko w Safari na iOS, ale także w innych przeglądarkach mobilnych. Urządzenia z Androidem nie były dostępne, więc nie mogłem sprawdzić – jeśli spróbujesz, wypisać się z komentarzy w wyniku. Ale najbardziej przyjemną rzeczą w WebNES jest to, że działa wyłącznie w przeglądarce. Oznacza to, że nie musisz pobierać żadnych aplikacji ze sklepu App Store lub zrobić jailbreak, aby zainstalować dowolne poprawki.

* * *

Tak, nie można nazwać webNES idealnym emulatorem, ale zgodzicie się, że jest to zdecydowanie krok naprzód. Jeśli projekt się rozwinie, możliwe, że w przyszłości będzie można wygodnie grać z grami z NES, a może nawet GBA lub SEGA. Co o tym myślisz, drodzy czytelnicy? Całkiem fajna sprawa, prawda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 78