Jak zapisać ulubione gry flash na komputerze

Niezależnie od tego, czy tego chcemy, czy nie, technologia Flash należy już do przeszłości. Szczyt jego popularności minął już dawno temu, a teraz widzimy, jak dostawcy przeglądarek jedno po drugim wykluczają wsparcie Flasha ze swoich programów.

Wkrótce okaże się, że treści zamieszczane w Internecie, utworzone za pomocą tej technologii, w ogóle będą niedostępne. Ale Flash stworzył ogromną liczbę świetnych gier, których nikt nie napisze i nie dostosuje się do nowych wymagań. Dlatego należy teraz dbać o zachowanie ulubionych gier, jeśli są one dla Ciebie drogie. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach.

 1. Otwórz stronę gry, którą chcesz zapisać, i poczekaj, aż zostanie w pełni pobrana.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyświetl kod strony.
  Zapisz stronę Flash
 3. W nowej karcie otworzy się kod źródłowy strony. Naciśnij Ctrl + F i wpisz “.swf” w wyświetlonym polu wyszukiwania.
 4. Teraz musisz wykonać dość złożone zadanie, szczególnie jeśli nie znasz się na HTML. Konieczne jest znalezienie linku z wyników wyszukiwania wskazujących plik z grą. Zwykle ma taką samą nazwę jak sama gra i znajduje się w elemencie iframe.
  Zapisz kod Flash
 5. Kliknij łącze znalezione prawym przyciskiem myszy i wybierz “Zapisz link jako …” w menu kontekstowym. W związku z tym należy rozpocząć pobieranie gry na dysk twardy.
 6. Możesz otworzyć zapisaną grę i odtwarzać ją w spokoju bez pomocy przeglądarki. W systemie operacyjnym Windows jest to doskonale obsługiwane przez standardowy odtwarzacz multimedialny lub na przykład odtwarzacz GOM.
  Zapisz Flash Gom

Drugi sposób będzie odpowiedni dla tych użytkowników, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniego łącza w kodzie źródłowym. Skorzystaj z usług serwisu File2HD.com, który zręcznie analizuje dla Ciebie każdą stronę internetową i poda bezpośrednie linki do wszystkich zawartych w niej elementów. Będziesz musiał tylko wybrać łącze do pliku z rozszerzeniem .SWF i przesłać go na swój komputer.

Zapisz Flash File2HD.com

Czy masz jakieś ulubione gry flash, które szkoda byś stracił na zawsze? Udostępnij swoje imiona w komentarzach!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1