Jak zrobić zrzut ekranu w Chrome bez rozszerzeń

Na pewno masz do dyspozycji kilka narzędzi do tworzenia zrzutów ekranu. Dla Windows może to być Microsoft Snip, dla OS X – Screenshot Plus i dla Ubuntu – Shutter. Te zaawansowane narzędzia tworzą zrzut ekranu i umożliwiają dodawanie do niego adnotacji, grafik lub komentarzy głosowych.

Chociaż w większości przypadków rozszerzona funkcjonalność wcale nie jest potrzebna. Zwykle piękna rama. Na przykład można go łatwo dodać za pomocą standardowego zrzutu ekranu – rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, które dodaje do obrazu delikatny cień “makovsky”.

A gdy pojawiło się w przeglądarce Google, warto wspomnieć, że ma również opcję zrzutu ekranu. Tak, nie proste, ale z dodatkowymi funkcjami. Które? Nieco później powiemy, ale na razie – do głównego programu.

Zrzuty ekranu w przeglądarce Chrome za pośrednictwem panelu programisty

Nieco zaskakująco, Chrome zmienił szósty tuzin wersji, ale nie przyzwyczaił się do przycisku do tworzenia zrzutów ekranu. Przynajmniej tak jest na powierzchni, to jest dla zwykłych użytkowników. “Pod maską” przeglądarki, jest taka funkcja i jest przeznaczona dla twórców stron internetowych.

Przejdź do ustawień Chrome i wybierz “Więcej narzędzi”, a następnie kliknij “Narzędzia dla programistów”. Ctrl + Shift + I sprawią, że będzie to szybsze. Aktywuj panel emulacji urządzenia, klikając ikonę tabletu w górnej części otwartego okna lub używając klawiszy Ctrl + Shift + M.

Jak zrobić zrzut ekranu w Chrome bez rozszerzeń

Uwaga: panel emulacji ma również własne menu, które zawiera ten sam zrzut ekranu Zrzuty ekranu. Kliknij na niego, a widoczny obszar przeglądarki zostanie natychmiast zapisany na dysku twardym w formacie PNG.

Jak zrobić zrzut ekranu w Chrome bez rozszerzeń

A teraz o możliwościach pomocniczych. Przełączniki na panelu urządzenia pozwalają dodać ramkę do zrzutu ekranu, na przykład jako etui na iPhone’a.

Jak zrobić zrzut ekranu w Chrome bez rozszerzeń

Ponadto tutaj możesz skonfigurować swoje urządzenie i skonfigurować jego rozdzielczość, skalę i orientację. Najedź kursorem na podgląd zrzutu ekranu i obróć kółko myszy, aby przesunąć stronę w górę lub w dół.

Oczywiście opisana metoda nie jest najłatwiejsza, ale zadziała na każdym komputerze, wywołując zaskoczenie każdego, kto będzie Cię obserwował. Chociaż, oczywiście, główna zaleta jest związana z ramą: projektanci i reklamodawcy mogą skorzystać z tej techniki, aby szybko przygotować układ z dala od miejsca pracy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1