5 skrytých funkcií prehliadača Chrome pre Android, ktoré odporúčame používať

Ak chcete aktivovať skryté funkcie mobilného prehliadača Chrome, budete musieť otvoriť stránku služby prehliadača, ktorá sa nachádza na adrese chrome: // flag. Aby ste nestrácali čas hľadaním požadovaného nastavenia, pre každú možnosť uvádzame jeho presnú adresu, ktorú možno jednoducho skopírovať z tejto stránky a prilepiť ju do adresového riadka prehliadača. Ak chcete zmeny aktivovať, nezabudnite reštartovať prehliadač Chrome.

Režim čítačky

chrome: // flags / # enable-reader-mode-toolbar-icon

  Čítanie Chrome v anomálii Režim čítania v prehl

Táto voľba pridá nové tlačidlo do panela s nástrojmi prehliadača, na ktoré sa zobrazí otvorená stránka v ľahko čitateľnej podobe. To znamená, že bude mať len text a ilustrácie a všetky reklamné a rozptyľujúce prvky návrhu budú vymazané.

Urýchľovanie surfovania

chrome: // flags / # disable-click-delay

Nasledujúce nastavenie môže spôsobiť, že prehliadač bude viac reagovať a urýchliť vašu prácu. Program predvolene zastaví 300 milisekúnd po kliknutí na ľubovoľný odkaz, aby ste sa uistili, že toto nie je dvojitý klepnutím, ktorý sa pokúšate zmeniť rozsah displeja. Ak toto oneskorenie vypnete, odkazy sa okamžite otvoria, ale budete musieť starostlivo vybrať miesto pre dvojité tapa.

Okamžité výsledky vám prinášajú tipy

chrome: // flags / # answers-in-sug

Chrome vyhľadávanie Android Vyhľadávacie tipy Chrome pre vyhľadávanie Android odpovedajú

Jedná sa o veľmi pohodlnú funkciu, ktorá vám umožní okamžite prijímať odpovede na mnohé z vašich otázok. Napríklad, ak do vyhľadávacieho poľa zadáte výraz “hlavné mesto Argentíny”, okamžite uvidíte odpoveď – Buenos Aires.

Urýchlenie vyhľadávania

chrome: // flags / # enable-instant-search-click

Táto skrytá funkcia umožňuje rýchlo otvoriť stránky, ktoré vám spoločnosť Google poskytla na stránke s výsledkami vyhľadávania. Aktivuje predbežné paralelné sťahovanie odkazov z tejto stránky, čo vám môže ušetriť 100 až 150 ms. To nie je veľa, ale s neustálym využitím dáte v celku dobrú sumu!

Zlepšite hladký chod

chrome: // flags / # max-tiles-for-interest-area

Chrome RAM pre systém Android Chrome RAM Android 512

V predvolenom nastavení je Chrome nakonfigurovaný tak, aby spotreboval čo najmenej RAM. Môžete však zmeniť množstvo pamäte priradenej prehliadačom nastavením tejto hodnoty manuálne. Táto možnosť nezmení rýchlosť sťahovania stránok, ale môže zlepšiť plynulosť posúvania a prepínanie medzi otvorenými kartami. Treba poznamenať, že váš prístroj musí mať dostatok pamäte RAM, inak sa na pozadí programu uvoľnia ďalšie. Optimálnu hodnotu by ste mali vyberať sami, keď ste vyskúšali niekoľko rôznych možností.

Chceme upozorniť na skutočnosť, že vyššie uvedené nastavenia sú stále experimentálne. To znamená, že v niektorých prípadoch môžu spôsobiť chyby v programe alebo dokonca mať opačný účinok. V každom prípade sa však vždy môžete vrátiť na predvolené nastavenia pomocou špeciálneho tlačidla na stránke s experimentálnymi nastaveniami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 6