Ako zablokovať reklamy v systéme Android (aplikácie, hry, internet)

Chcem ihneď poznamenať, že reklama je nevyhnutným zlom. Tvorcovia programov nám poskytujú bezplatné používanie svojich produktov v nádeji, že aspoň skromné ​​príjmy z reklamy zapĺňajú čas a úsilie, ktoré strávili. Avšak reklama môže byť zablokovaná. Napríklad na tablete dieťaťa úplne zablokoval inzeráty, aby neodvrátil nekonečné ponuky hrať novú hru alebo recepty zväčšenia prsníkov na webových stránkach. Z tohto článku sa naučíte, ako to urobiť, na akomkoľvek smartphone alebo tablete so systémom Android.

Adblock Plus

Najobľúbenejší doplnok prehliadača má tiež verziu pre systém Android, ale nenachádza sa v obchode Google Play kvôli obmedzeniam spoločnosti Google. Môžete si ho nainštalovať ako samostatnú aplikáciu stiahnutím z tejto stránky. Pred inštaláciou programu sa uistite, že máte povolené inštalovať z neznámych zdrojov.

Program pracuje tak na vyčnievajúcich zariadeniach, a zvyčajne má niektoré rozdiely. V prvom prípade (root) budete musieť aplikácii dať práva superuser a môžete ju použiť. V druhom prípade budete musieť urobiť niekoľko ďalších konfiguračných krokov, ktorých postupnosť je podrobne popísaná tu. Potom začne Adblock Plus blokovať reklamu. Niektoré jeho možnosti môžete zmeniť v nastaveniach.

Adblock Plus

Ak chcete zablokovať iba reklamy vo vašom prehliadači, budete sa musieť pozrieť na mobilnú verziu Firefoxu, pretože Adblock Plus má rozšírenie len pre tento prehliadač. Tu si môžete prevziať Firefox pre mobilné zariadenia a potom otvoriť prídavnú stránku a inštalovať ho obvyklým spôsobom. Reštartujte prehliadač a spustite príponu.

Adblock Plus

Blokovať reklamy pomocou súboru hostiteľov

Táto metóda používa špeciálny súbor hostiteľov (čo je to?) Ak chcete zablokovať reklamy. Platí to pre všetky bannery vo vašom zariadení, vrátane rôznych aplikácií a hier. Použiteľné iba na vyčnievajúce zariadenia.

Získajte správny súbor hostiteľov so zaregistrovanými adresami hlavných bannerových sietí na týchto stránkach (jeden, dva a tri). Stačí sledovať odkaz a uložiť obsah ako textový súbor s názvom hostitelia.

S každým pohodlným spôsobom, preposlať tento súbor do svojho mobilného zariadenia. Potom otvorte správcu súborov, ktorý má oprávnenia root, napríklad Root Explorer, a uložte súbor na /etc alebo / systém / atď.

hosts Android

Je veľmi rozumné najprv uložiť pôvodnú verziu súboru, jednoducho mu dávať ďalšie meno. To je užitočné, ak sa niečo pokazí alebo chcete vrátiť všetko tak, ako to bolo. Reštartujte zariadenie a vychutnajte si ho.

Na záver chcem vám ešte raz pripomenúť, že použitie týchto metód neznamená, že nie je potrebné kupovať dobré programy. Platíte $ 1-2 za žiadosť, ktorú máte radi a ktorú používate denne, nie len poďakujete vývojárovi, ale aj investovať do budúceho vývoja, aby sa vaša obľúbená hra alebo program ešte lepšie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2