Bitva pre Android: digitálna mena výmenou za chôdzu a beh

Po prvýkrát spoločnosť Bitwalking oznámila koncom minulého roka. Médiá sa okamžite zacvakli pri myšlienke uvedenia do prevádzky: používateľ bezplatne stiahne žiadosť a získava peňažnú odmenu za fyzickú aktivitu.

Jediným sklamaním bolo, že sa jednalo o veľmi skorú fázu testovania, ktorej prístup k vybraným krajinám afrického kontinentu. V poslednej dobe bola technológia objavená po celom svete.

Ako Bitwalking funguje

Aplikácia je postavená tak, aby si človek ani nevšimol, ako robí peniaze. Stačí zaregistrovať účet a prepojiť ho s mobilným číslom. Potom Bitwalking visí na oznamovacom paneli, odkiaľ vám pripomenie denné zárobky.

Aplikácia kontroluje zostatok raz denne, po uplynutí ktorej prevedie úspory na váš účet. Vždy môžete obdivovať úspech.

Bitwalking: Zostatok Bitwalking: Zostatok za deň

Vzniká rozumná otázka: v akých peniazoch sa odmena vypočítava? Nie, to nie sú rubla alebo doláre a jeho vlastnou jednotkou je Walking Dollars (W $). Podľa vývojárov je to univerzálny platobný nástroj ako kryptočná mena.

Rozdiel je v tom, že Bitwalking nezískal penny kvôli výpočtovej sile smartphonu. Potrebuje len priložený GPS prijímač. Bohužiaľ, neexistujú žiadne ďalšie technické podrobnosti. A inak získame digitálnu slobodu: môžete preniesť peniaze kdekoľvek na svete, vybrať si hotovosť alebo stráviť v internetovom obchode.

S teóriou vyčítal. Teraz o tom, ako sa veci nachádzajú v praxi:

  • Bitwalking zapíše 0,1 W $ za približne jeden kilometer. Preto 1 W $ sa rovná 10 000 krokom. Beh sa zohľadňuje.
  • Aplikácia zvyšuje zaťaženie batérie, hoci autori projektu presviedčajú opak.
  • Program nie je medzi stabilnými, ale vývojári často vydávajú aktualizácie. Verzia pre iOS je stále vo vývoji.
  • Synchronizácia údajov s inteligentnými náramkami a hodinami chýba. Vývojári sľubujú, že to urobia neskôr.
  • Transakcie ešte nefungujú. Rovnaký príbeh s interným obchodom. Nepredáva nič, ale ponúka hlasovanie pre požadované produkty: predtým, ako existovali fitness gadgety, a teraz platia predplatné na webové služby. Približné ceny tiež nie.

Bitwalking: Transakcie Bitwalking: uložiť

Všeobecne platí, že všetky náznaky na skutočnosť, že štartovanie nereprezentuje spôsob, ako sa sám vyrovnať, a zle potrebuje podporu. Tak prečo sa otvoriť? Prilákať používateľov a zobrazovať čísla potenciálnym partnerom.

Nokia, napríklad, sa dohodla na spoločnom PR kampane: všetky Chôdza dolárov, kumulatívne účastníci Futurecom konferencii v Sao Paule v Brazílii, sa premietne do skutočné peniaze a je zameraná na charitu. Vo zvyšku – kontinuálna hmla.

Myslíte si, že teraz stojí za záchranu v nádeji na budúce nákupy?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1