PREHĽAD: Honor 7 je smartphone, ktorý premieňa myšlienky o čínskej technológii

Skôr som nemal čestné smartfóny, a preto bude text odtrhnutý od iných modelov tohto výrobcu. Takýto čistý, nezaslepený vzhľad s periodickými odkazmi na spoločnosť Google a jej zariadenia.

Čest 7

veľkosť

Zdá sa, že smartphone je dosť pôsobivý, najmä ak ste ešte nezvykli na trend zvyšovania priemernej mobilnej veľkosti. Uhlopriečka obrazovky je 5,2 palca, rozmery – 143,2 × 71,9 × 8,5 mm, hmotnosť – 157 g.

Čest 7: veľkosť

To nie je phablet, ale fanúšikovia miniatúrne umelecké neukazujú potešenie z veľkých obrazovkách, lepšie si zvyknúť na niečo pokompaktnee.

Bývanie, materiály, kúrenie

Honor 7 je vyrobený z hliníka a navyše je potiahnutý keramickým striekaním. Dostupné možnosti farieb sú “sivý grafit” a “strieborný kovový”. Z technického hľadiska prispieva kovové puzdro k lepšiemu odtoku tepla. Výrobca tiež zdôrazňuje špeciálne usporiadanie vnútorných komponentov a ich spracovanie so špeciálnou tepelnou zmesou, ktorá ešte lepšie odvádza teplo a rovnomerne ho rozvádza.

Ako to všetko funguje v praxi? Prijateľné. Osemjadrový procesor a výkonná grafika sa v skutočnosti potrebujú ochladiť, najmä v hrách, a to čest 7 robí. Počas prevádzky aplikácií 3D sa nedochádza k prehriatiu, ale smartphone sa zahrieva, ale nie je horúci. Vykurovanie sa zdá naozaj jednotné, nie je možné prideliť niektoré veľmi horúce oblasti.

Prečo keramický povlak? Aby bolo príjemnejšie a pohodlnejšie držať sa v rukách. Pod plastovými vložkami sú antény zhora a dole a je problematické vykonávať tieto kovové časti tela kvôli fyzike.

Čest 7: telo

Honor 7: telo, spodný pohľad

Pre používateľa to znamená nerovnomernosť pri dotyku zadného krytu. Prechod z kovu na plast je viditeľný pre pokožku rúk a môže spôsobiť určité nepohodlie. Keramika rieši problém. Pocit ako kov s takým sprejom vyzerá ako niečo viac kompatibilné s plastom. Okrem toho sa smartphone stáva oveľa menej šmykľavý. Veľmi elegantné a užitočné riešenie.

Čest 7: Materiál tela

Plastové vložky sú vybavené vysokou presnosťou. Môžete nájsť hranicu medzi nimi a vekom, ale nie kvôli kĺbom, ale kvôli vlastným čistým textúru. Vyzerá normálne a dodáva dôveru, keď držíte zariadenie v ruke.

Loft, mimochodom, nie. Absolútne. V prípade jedného prípadu bez odnímateľného krytu by to však malo byť normou. Výstrižky pre mikrofón a reproduktory zo spodku sú celkom bežné. O nich nemajú čo povedať.

Honor 7: výrezy pre mikrofón a reproduktory

Pre celú svoju eleganciu a zdokonalenie má prípad Honor 7 nepríjemné prevýšenie pri výkone fotoaparátu. Jeho modul vyčnieva z trupu a bolo by logické, akoby to bolo hladké.

Čest 7: Exteriér fotoaparátu

Inžinieri nielenže nezohľadnili túto skutočnosť, ale tiež urobili rám fotoaparátu z kovu, skôr hranatý a s ostrými hranami. Ak umiestnite smartphone na stôl, ktorý nie je príliš odolný voči poškodeniu, jemne ho stlačte a držte ho na jednej strane, a potom bude pravdepodobne dôsledkom takéhoto poškodenia.

gombík

Tlačidlá Honor 7 sú tiež vyrobené z kovu, sú pomerne kompaktné a nevystavujú.

Čest 7: tlačidlá

Prsty sú ľahko nájdené a jediné, na čo si musíte zvyknúť, je ďalšie tlačidlo na ľavej strane.

Čest 7: dodatočné tlačidlo vľavo

Spúšťajú používateľom voliteľné aplikácie a funkcie, ktoré sú najviac potrebné a podporuje tri typy kliknutí: jednoduché, dvojité a dlhé. Celkom tri aplikácie s jedným tlačidlom.

Čest 7: inteligentné tlačidlo

Bohužiaľ, nenastal inžinieri zasadiť ďalší efekt na tlačidlo napájania, ako tomu bolo v šiestom verzii Google Android (dvojité poklepanie spôsobí fotoaparátu), ale môžete si byť istí, že budúce aktualizácie softvéru plnenie tejto malej opomenutia napraviť. Fyzická tlačidla systém ( “Späť”, “Home”, “manažér”) cti 7 nie je, a to je možno ešte lepšie.

Odtlačky prstov z hardvérového hľadiska

Posledné zmienku stojí bývanie element – to je čítačka odtlačkov prstov, navrhnutý ako zapustené zaobleného štvorca na zadnom kryte na module kamery. Viac podrobností o jeho funkciách budem hovoriť hneď nižšie a teraz o pohodlí.

Čest 7: Snímač odtlačkov prstov

Existuje ešte diskusia o tom, ktorý prístup k umiestneniu skenera je správnejší: štýl Apple na prednom paneli pod obrazovkou alebo na zadnom kryte? Ak hovoríme o scenári, v ktorom je smartphone v ruke, nie je žiadny rozdiel. Len záležitosť zvyku.

Ale teraz si predstavte, že smartphone je na stole a musíte sa do toho dostať. Nie je to v ruke, pretože to je príliš veľa pohybu. S Androidom tento trik nebude fungovať, pretože skener je za sebou. Je potrebné si uvedomiť, že umiestnenie “jablka” skenera nie je oveľa pohodlnejšie, ale viac všestranné.

V prípade Honora 7 je veľmi ľahké skener nájsť prstom. Prehĺbenie v tele je viac ako hmatateľné, nebudete zmätení a nenechajte si ujsť.

zobraziť

V cti 7 chránený 5,2-palcový gorila sklo tretej generácie IPS-matice s rozlíšením 1920 x 1080 bodov (Full HD) pri hustote 423 ppi. Diskusia o kvalite obrazu na akomkoľvek modernej smartphone – to je trochu nudné, pretože na obrazovke po dlhú dobu vôbec normálne. Dokonca aj vynikajúci. Tu a vysoko prispôsobiteľné reprodukcia farieb a jasu, ktoré dômyselne sa prispôsobuje životnému prostrediu vďaka senzoru a softvéru a sú ďaleko presahuje schopnosti vnímania ľudského oka hustoty pixelov.

Vezmite si vlajkovú loď v roku 2015 a bude mať vynikajúcu obrazovku. Honor 7 nie je výnimkou. Oveľa dôležitejšie je, že táto obrazovka sa môže zobraziť a potom všetko závisí od plnenia.

Výkonnosť, opäť o kúrenie

V smartphone je nainštalovaný osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 935 a pomerne slušná grafika Mali-T628 MP4. Na špecializovaných technických stránkach je módne rozšíriť podrobné údaje a hodnotenia zo syntetických testov, ktoré nič nehovoria obyčajným používateľom. Ako si predstavujete 49 504 bodov v AnTuTu?

Pomocou smartphonu nevidíte tsiferok, ale cítite určitý pocit. Takže chcem hovoriť o tom, ako Čnosť 7 funguje na úrovni ľudského vnímania. Zdá sa mi, že takéto posúdenie je oveľa indikatívnejšie.

Ak stále veríte, že Android spomaľuje, jednoducho si vezmite do ruky nový telefón Google alebo Honor 7. Brzdy? Vlysy? Neexistuje ani náznak nestability alebo pomalosti v práci.

Spustíte dlhý FullHD video a sledujete ho s potešením. Zahrňujete ten istý videoklip FullHD, ale už s YouTube a pozorujte ho s potešením a bez najmenších známok spomalenia. Nemôžete hovoriť o aplikáciách, ktoré sa netýkajú hier. Neexistuje žiadny skutočný program, ktorý by moderný mobilný procesor nevytiahol. 7 Honor na palube 3 GB pamäte RAM, ale preto, že aj pri súčasnej prevádzke niekoľko ťažkých procesov v pozadí, a to aj pri prepínaní medzi aplikáciami a obrazoviek a v akejkoľvek inej situácii, nebudete všimnúť poklesu výkonu.

Medzi súčasnými populárnymi 3D hračky nebol ten, ktorý by spomalil vysokú grafiku. Zároveň sa objavilo mierne ohrievanie, ako bolo spomenuté na začiatku revízie. Snáď samotný výrobca je viac vinu. Na stránke popisujúcej Honor 7 je ochladzovanie dobre prezentované, rovnako ako revolučné. Potom, čo som o tom prečítal, predstavil som si v mojej hlave doslova chladný smartphone, a to aj počas hry. Nie, nie je to zima, ale v porovnaní s ostatnými zástupcami hliníka je teplota určite nižšia.

kamera

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu Honor 7 je 20 Mp, čo určite poteší fanúšikov veľkých čísel. Ochranné sklo, mimochodom, je zafír.

Čest 7: Kamera

Ak hovorím o rozlíšení, kvalita obrázkov bola pre mňa vždy dôležitejšia a tiež schopnosť fotoaparátu dobre vyfotografovať “mimo krabice”. Ak nie ste fotograf, hlboké kopanie v nastaveniach je nepravdepodobné, že by ste sa mohli odvolať a výsledok zmien týchto nastavení môže byť nepredvídateľný. Viac mozog a predinštalované režimy, minimálne ľudské akcie – tu je to ideálna kamera pre moderný smartphone.

Čest 7: príklad fotografie

V spoločnosti Honor 7 je nainštalovaný snímač Sony IMX230 a v kombinácii s inteligentným softvérom na optimalizáciu a dvojitým bleskom na výstupe sa získajú vynikajúce zábery.

Čest 7: príklad fotografie

Ešte lepšie je, že nemusíte robiť nič, aby ste ich dostali, stačí stlačiť tlačidlo a sledovať výsledok. Existuje názor, že tvorcovia Honor 7 sa pokúšali okamžite dostať do všetkých moderných trendov, pretože samostatný režim pre streľbu FOOD je už hranicou.

S videom, všetko nie je tak dobré. Inteligentný telefón nemôže zaznamenať 4K-video. Maximálny počet jeho možností je FullHD pri rýchlosti 30 snímok za sekundu. S takou výplňou a fotoaparátom sa môžete pokúsiť a dať niečo viac. Áno, ešte jeden mínus pre nedostatok optickej stabilizácie.

Je tu dobrá správa pre dievčatá a predstaviteľov mužov, ktorí si radi fotografujú sami. Honor 7 sa môže bezpečne nazvať samoifonom. Predná kamera má rozlíšenie 8 megapixelov, LED na osvetlenie tváre a vie, ako vykonávať zázraky v doslovnom zmysle.

Čest 7: Selfie Čest 7: profilová fotka

Čest 7: foto Honor 7: inteligentné algoritmy spracovania fotografií

Čest 7: Spracovanie fotografií Čest 7: Spracovanie fotografií

Samoobslužný systém je skutočne v pohode. Po vytvorení séria snímok z rôznych uhlov, vystaviť korekčné parametre (odstránenie chýb pleti, farbu, veľkosť očí, schudnúť / lepšie, a tak ďalej), a potom fotoaparát automaticky použije tieto nastavenia pre každú selfie. Ak chcete, všetky zvončeky a píšťaly sú vypnuté.

Systém, rozhranie, aplikácie, nástroje

V čase písania recenzie je aktuálna verzia Android for Honor 7 5.0.2 Lollipop. Tu, rovnako ako ostatní fanúšikovia guglofonov, môžem povedať: “Áno, a s aktualizáciami, nemáte naozaj.” V skutočnosti šiesta verzia priniesla niečo revolučné do systému Android. Áno, vhodnejší systém oprávnení je dobrý, ale v prípade Honor 7 sa mi zdá, že bolo vykonané niečo oveľa dôležitejšie.

Jedná sa o EMUI – proprietárny shell a súbor aplikácií a nástrojov, ktoré výrazne rozširujú možnosti smartfónu “z krabice” a vo všeobecnosti robia prácu so zariadením jednoduchšie.

Čest 7: proprietárna škrupina Čest 7: EMUI Shell

Čest 7: EMUI Shell Čest 7: Služby Google

Je známe, že výrobcovia menia čisté Android a podporujú svoje služby a vďaka presvedčeniu o schopnosti urobiť operačný systém lepším ako jeho tvorca.

Treba poznamenať, že v službe Honor 7 je Android veľmi jemne vyladený. Existuje veľa inovácií a je nepravdepodobné, že si budete chcieť zapamätať niekoľko desiatok čipov, ktoré by tu mohli byť uvedené. Pokúsim sa vyjadriť podstatu: každý detail, každú vylepšovanie EMUI harmonicky s pôvodným Android logiky nevytvára pocit zápchy alebo nevhodné a nepoškodzuje výkon. Teoreticky môžete spôsobiť tento druh čistého Android od Googlu, ale že budete potrebovať niekoľko hodín hľadania vhodných aplikácií a widgetov.

Zlepšenia a vylepšenia sú všade viditeľné, počnúc systémovými tlačidlami, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv a končiť užitočnými aplikáciami pre rôzne úlohy. Otvoríte správcu aplikácií na vytiahnutie nadbytočných a zobrazí sa aktuálne zaťaženie pamäte RAM, čím sa vyvolá skutočná situácia pri zaťažení.

Honor 7: funkcie shellu Čest 7: Panel nástrojov

Hlasové vyhľadávanie v službe Honor 7 vám umožňuje vyhľadávať nielen informácie, ktoré potrebujete, ale aj samotný smartphone. Ak sa prístroj stratí v byte, stačí povedať: “Vážená čest, kde sa nachádzate?” – a smartphone začne vydávať zvuky a vibrovať a oznamuje jeho polohu.

Čest 7: Hlasové vyhľadávanie

Ak znížite celkové zobrazenie tejto zmeny Androidu na jednu vetu, bude to vyzerať takto: “EMUI cool”.

Daktyloskopia z programového hľadiska

Pokračovanie v téme najlepšej štúdie EMUI, chcem uviesť príklad pomocou snímača odtlačkov prstov. V telefóne Googlephone jednoducho odomkne smartphone. Zdá sa, ale čo ešte treba? V spoločnosti Honor 7 môžete pomocou snímača odtlačkov prstov urobiť snímku fotoaparátu. Pohodlné, najmä pri vertikálnom snímaní. A dokonca aj na scaples na skeneri, môžete priradiť určité akcie.

Čest 7: Registrácia odtlačkov prstov Čest 7: Odtlačok prsta

Proces vytvárania tlače je tu lepšie premyslený. Spoločnosť Google vám nepovie, ako správne vytvoriť odtlačok prsta, aby bola správne rozpoznaná. Čest 7 hovorí. Počas tohto procesu vám dávajú stopy: “Dotknite sa tejto časti, teraz tejto.” V dôsledku toho je odtlačok lepšie, urobený z akéhokoľvek uhla, a následné odomknutie nastane vždy bez problémov.

Myslím, že problém je v tom, že spoločnosť Google vytvára dobré nové veci, ale nevenuje dostatočnú pozornosť detailom, nedrží ich, nevedie ich do ideálneho stavu, nie je naozaj užívateľsky prívetivý. Tvorcovia Honoru 7 to urobili lepšie.

Pracovný čas

Honor 7 má batériu s kapacitou 3 000 mAh. Webová stránka výrobcu obsahuje informácie o mimoriadne vysokej hustote tejto batérie, ako aj firmvéru, ktorý vám umožňuje uložiť nabíjanie bez zníženia výkonu a minimálneho vplyvu na kvalitu obrazu na obrazovke. Čo to robí v praxi? Smartphone ľahko žije deň s pomerne aktívnym používaním a stále 30% poplatku. Dva dni – s miernym. To všetko s novou batériou samozrejme.

Máte dve SIM karty alebo pamäťovú kartu?

V skutočnosti Honor 7 – dvuhsimochnik, ale s jedným dôležitým zdokonalením. Druhý slot rozdeľuje priestor so zásuvkou pre pamäťovú kartu. Na niektorých špecializovaných stránkach som videl komentár od jedného používateľa, ktorému sa podarilo lepiť pamäťovú kartu a SIM kartu a nútiť všetko, aby fungovala naraz. Ale chcete to urobiť?

Čest 7: dve SIM karty alebo pamäťová karta?

Docela zvláštny prístup, aj keď s vysokou pravdepodobnosťou sú to len dôsledky boja o atraktívne dimenzie.

odkaz

Za prítomnosti všetkých dôležitých druhov komunikácie, vrátane 4G CAT 6, Wi-Fi pripojenie na AC, Bluetooth 4.1, USB 2.0 c OTG, GPS, GLONASS, a dokonca aj infračervený port, ale nie NFC. To funguje stabilne a po niekoľkých dňoch testovania nikdy spadol.

Stručný TTX

 • Rozmery: 71,9 × 143,2 × 8,5 mm.
 • Hmotnosť: 157 g.
 • Procesor: Huawei HiSilicon KIRIN 935, osem jadier, 4x 2,2 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1,5 GHz ARM Cortex-A53.
 • Grafický procesor: ARM Mali-T628 MP4, štyri jadrá.
 • RAM: 3 GB, 800 MHz.
 • Vstavaná pamäť: 16, 64 GB.
 • Pamäťové karty: microSD, microSDHC, microSDXC.
 • Obrazovka: 5,2 palca, IPS, 1 080 × 1 920 pixelov.
 • Batéria: 3000 mAh.
 • Operačný systém: Android 5.0 Lollipop.
 • Kamera: 5 152 × 3 888 pixelov (fotografia), 1 920 × 1 080 pixelov (video), 30 snímok za sekundu.
 • SIM karta: Nano-SIM / microSD, Nano-SIM.
 • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, dvojpásmový, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct.
 • USB: 2.0, microUSB.
 • Bluetooth: 4.1.
 • Navigácia: GPS, A-GPS, GLONASS.

Ako prestať milovať svoj smartphone

Pripúšťam, že po skúsenosti s použitím Honor 7 už nie som taký zúfalý fanúšik guglofonov. Dala som dve zariadenia vedľa seba a položila som si niekoľko jednoduchých otázok. Prečo je môj smartphone v mnohých ohľadoch horší, ale stojí za to viac? Je táto cena za príležitosť byť prvým, kto dostane najnovšiu verziu Androidu? Niečo tu nie je v poriadku a zdá sa, že budúcnosť je skutočne za čínskymi značkami.

Čo môžem povedať o Honore 7? On ma nielen nesklamal, ale úprimne ma potešil. Pochopil som, že som vzal do mojej ruky aj Číňana, ale stále špičkový smartphone a získal presne takú skúsenosť, ktorú som očakával od zodpovedajúcej triedy zariadení. S cenou 23 tisíc rubľov, je to možno jedna z najlepších možností pre tých, ktorí chcú aktualizovať svoj mobil teraz.

CENA 7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 3 =